Visos knygos

2019 metų gruodžio pradžioje Lietuvos archeologija besidominčius skaitytojus pasiekė kasmetinis mokslinis-informacinis leidinys „Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje", kuriame apžvelgiami 2018 m. vykdytų archeologinių tyrinėjimų rezultatai. Šio tęstinio, jau trisdešimt aštuntojo, leidinio parengimą iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos. Lietuvos archeologijos draugijai tai jau penkiolikta išleista šios serijos knyga.

Šių metų leidinyje pristatoma informacija apie visus 2018 m. archeologinius tyrimus. Kultūros paveldo departamentas 2018 m. išdavė 571 leidimą archeologiniams tyrimams atlikti. Tai sąlygojo didelę „Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 2018 metais" apimtį - net 720 puslapiai. Atsinaujinusi ir pagausėjusi leidinio redakcinė kolegija sėkmingai susitvarkė su iššūkiu laiku apdoroti gerokai išaugusias archeologinių tyrimų informacijos apimtis.

Straipsniai gausiai iliustruoti planais, tyrimų vaizdais ir radinių nuotraukomis bei piešiniais. Jau nusistovėjusi leidinio struktūra ir šiemet išlieka nepakitusi - knygoje 15 skyrių, sudarytų teminiu ir chronologiniu principu. Skyrių pradžioje pateikiami spalvoti žemėlapiai su pažymėtomis leidinyje minimų visų tos rūšies objektų vietomis. Archeologinių tyrinėjimų tendencijas 2018 m. atspindi didelis senamiesčių skyrius, kuriame vyrauja Vilniaus senamiesčio tyrimai. Šalia nuo seno įprastų akmens amžiaus, piliakalnių, kapinynų, pilių ir kitų skyrių, vis daugiau vietos užima moderniųjų laikų tyrimų, dažniausiai susijusių su II Pasaulinio karo ir partizanų veikla, pristatymas.

Archeologai, paveldosaugininkai ir visi Lietuvos archeologija besidomintys skaitytojai šiame leidinyje gali operatyviai surinkti ir susisteminti naujausius duomenis apie juos dominančių tyrinėtų archeologijos objektų vietą, laiką, tyrimų rezultatus.

 

 

Skaityti daugiau... Skaityti mažiau

Šios knygos šiuo metu neturime. Galite užsisakyti pranešimą el.paštu jei šią knygą vėl turėsime pardavime


chat Skaitytojų vertinimai (0)

Kviečiame vertinti bei komentuoti savo perskaitytas knygas ir susirasti skaitymo bendraminčius.

Šiuo metu įvertinimų nėra.
shopping_cart Krepšelis (0)

Pagauk prasmingą mintį

Jeigu kas sugebėtų pažvelgti į mus iš aukštai, pamatytų, kad pasaulis yra pilnas skubančių, suprakaitavusių, labai pavargusių žmonių ir vėluojančių, pasiklydusių jų sielų, kurios nesuspėja bėgti su savo šeimininkais.

O.Tokarczuk “Pamesta siela”

Skaitytojų vertinimai

Žuvėdra

Patiko

Monika Junkarytė 2019 balandžio 28

Dvylika kėdžių

Labai patiko

Surask tai, kas paslepta :) Gera knyga, geras filmas... :)

2012 rugsėjo 13

Nikas Deinas

Labai patiko

Tai viena įdomiausių Melvin Burgess kn... būtų, deja egzistuoja ir realybėje...

2011 rugsėjo 28

Auksinis sakalas (4 tomai)

Labai patiko

2016 sausio 19

Įtariamasis

Vidutinė

2013 gruodžio 13