Skaitytų knygų knygynas arba knygų komisas "Žmonių knygos" Kauno senamiestyje veikė nuo 2010 m. vasaros iki 2022 m. žiemos.

2022 m. lapkričio 25 d. paskutinė knygyno "Žmonių knygos" diena. Šiuo metu galima įsigyti likusias knygas renkantis elektroninėje knygyno parduotuvėje www.zmoniuknygos.lt

Daugiau nei 12 metų čia buvo galima įsigyti žmonių atneštomis pačiomis įvairiausiomis knygomis ir plokštelėmis.

Čia buvo galima knygas:

PIRKTI - rinkites knygas mūsų svetainėje, arba užsukite į knygyną Kaune, o patikusią knygą įsigykite.

PARDUOTI - knygas reikia skaityti, o ne laikyti... todėl atneškite savo perskaitytas knygas, nekaupkite, netapetuokite sienų knygomis :), namuose pasilikite tik širdžiai mielas, artimas, prasmingas knygas, o kitomis pasidalinkite su kitais skaitytojais. Knygas perkame iš karto arba priimame komiso principu, t.y. pinigus už jūsų parduotas knygas atiduodame po to, kai jūsų knygas nuperka.

KEISTI - atneškite savo perskaitytas knygas, mes jas įvertinsime ir už sutartą sumą galėsite išsirinkti knygą (-ų) iš mūsų lentynų.

IŠSINUOMOTI - išsirinkite jums patinkančią knygą ir skaitykite... Nuomos kaina savaitei 0,90 Eur. (jei knygos pardavimo kaina mūsų knygyne iki 5,80 Eur.) ir 1,40 Eur. (jei knygos pardavimo kaina mūsų knygyne daugiau nei 5,80 Eur.).

Knygyne buvo daugiau nei 10 000 įvairių žmonių knygų:

  • išleidimo metai nuo seniausių iki pačių naujausių knygų.
  • žanrai patys įvairiausi: grožinė literatūra, romanai, nuotykiniai kūriniai, fantastika, poezija, dainos, memuarai, biografijos, verslo knygos, psichologija, religija, filosofija, vadovėliai, žinynai, žodynai, knygos - albumai, vaikų ir jaunimo knygos, hobis, maistas, pomėgiai, knygos užsienio kalba ir t.t.
  • knygų būklę vertiname ir pažymime kaip:Labai gera - vizualiai atrodo kaip nauja; Gera - knyga tvarkinga, tačiau matosi, kad knyga skaityta, galimi defektai; Vidutinė - knyga pažeista, defektai aiškiai matomi (suplyšusi, nusitrynusi, pribraukyta ir pan.), 
  • knygų kainos stengiamės, kad būtų mažesnės nei knygynuose. 

Kodėl verta pirkti/parduoti/keisti knygas skaitytų knygų knygyne „Žmonių knygos“?

Taupote pinigus. Kaip ir bet kokių naudotų daiktų įsigyjimas, taip ir naudotų knygų pirkimas yra efektyvus būdas sutaupyti. Naujai išleistos knygos dažnai yra per brangios vien dėl to, kad jos naujos. Išspausdinti žodžiai, jausmai ir istorijos yra visiškai tos pačios, nepaisant to, kad šią knygą kažkas jau skaitė. Pas mus galite įsigyti knygas pigiau. 

Platesnė pasirinkimo galimybė. Naujų knygų knygynai turi tik naujai išleistas knygas. Užsukę į mūsų knygyną galite rasti ir knygas, kurias vartėte vaikystėje, kurias skaitė jūsų tėvai ir net seneliai. Kasdien žmonės atnešą pačių įvairiausių knygų, todėl niekada negali žinoti kokių išminties lobių čia gali atrasti. 

Galite mėgautis netikėtumo paieška. Naujos knygos ieškojimas yra skaitymo malonumo dalis. Lankytis skaitytų knygų knygyne yra tarsi eiti į lobių medžioklę. Niekada negalite žinoti, ką gali rasti mūsų lentynose.  

Knyga su istorija. Naudotos knygos turi praeitį. Įsigiję skaitytą knygą gali rasti unikalių minčių, nežinomo skaitytojo ranka užrašytų paraštėse. Paslaptis, netikėtumo jausmas ir istorija yra dėvėtų daiktų naudojimo grožio dalis. Jūs dalyvaujate bendroje istorijoje ir tuo pačiu tampate istorijos dalimi.

Padeda saugoti aplinką. Knyga spausdinama ant popieriaus, kuriam pagaminti naudojama daugybė medžių. Išmesdami skaitytą knygą švaistome gamtos energiją. Dalindamiesi ir skaitydami naudotas knygas galime padėti aplinkai. 

Dalintis gera. Pirkdami knygas skaitytų knygų knygyne finansiškai padedate mums ir žmonėms, kieno knygas perkate. Taip pat jūsų dėka finansine parama galime prisidėti prie įvairių skaudžių istorijų. Kas mėnesį dalį lėšų pervedame į labdaros organizacijas. Finansine parama prisidėjome prie „Jaunimo linija“ veiklos, paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“, jautrių ir asmeninių pagalbos prašymų, siekiant įveikti vaikučius užklupusias ligas, dėkojome Alytaus ugniagesiams, prisijungėme prie iniciatyvos „Stiprūs kartu“ ir padovanojome medicininę įrangą Vilniaus psichiatrinės ligoninės pacientams. 

 

AČIŪ, tiems, kas pas mus užsukdavote, atnešdavote knygas, ieškojote ir skaitėte. 

Dalinkimės skaitymo džiaugsmu... KNYGAS GERA SKAITYTI...

„Jei žmogus turi ateitį, ją turi ir knyga. Juk sykį išmokęs ieškoti knygose džiaugsmo ir paguodos, mes be to nebegalime apsieiti. Daugybei žmonių knygos reikalingos kaip duona ir druska. Ir taip bus, kiek mes beišrastume įmantrių kasečių, televizorių ar kitų pakaitalų…“ ASTRIDA LINDGREN