Visos knygos

Stiklo gaubtas
Tyto alba , 2004 m.
Žanras: Visos knygos
Būklė: Gera

Sylvios Plath (1932-1963) gyvenimas, o ypač jos mirtis, ligi šiol nėra suprasti iki galo. Ji buvo "auksinė mergaitė“, turėjusi viską - grožį ir protą, didžiulį ir pripažintą talentą, šeimą, du vaikus. Buvo garsi poetė ir rašytoja, tačiau trečiuoju bandymu, sulaukusi 31 metų, ji savo valia pasitraukė iš gyvenimo. Viena iš savižudybės priežasčių - tai ilgus metus persekiojusi depresija, prasidėjusi paauglystėje, po tėvo mirties.

Ironiška, tačiau porą mėnesių prieš mirtį buvo išleistas pirmasis ir vienintelis jos romanas - "Stiklo gaubtas“, atnešęs autorei nemirtingą šlovę: šiame dėmesį prikaustančiame autobiografiniame romane Sylvia Plath stulbinamai sąmojingai ir nuostabiai sąžiningai aprašo jaunos, ambicingos ir talentingos merginos istoriją - pasakoja apie jos neviltis, pyktį, bejėgiškumą, aibę pasirinkimo galimybių ir tuo pačiu norą pasitraukti į saugią praeitį, apie depresiją, vedančią į savižudybę, ir jos gydymą. Toks gilus įsiskverbimas į tamsiausius ir labiausiai bauginančius žmogaus psichikos klodus pavertė "Stiklo gaubtą“ nemirtinga Amerikos klasika.

Skaityti daugiau... Skaityti mažiau

Šios knygos šiuo metu neturime. Galite užsisakyti pranešimą el.paštu jei šią knygą vėl turėsime pardavime


chat Skaitytojų vertinimai (1)

Vidutinis įvertinimas: Vidutinė

Kviečiame vertinti bei komentuoti savo perskaitytas knygas ir susirasti skaitymo bendraminčius.

Šiuo metu įvertinimų nėra.
shopping_cart Krepšelis (0)

Pagauk prasmingą mintį

Šitiek žmonių aplink mus gyvena beprasmiškai - tarsi nakvišos, kurie nenubunda net lakstydami su reikalais, kuriuos patys laiko svarbiais. Priežastis paprasta - jie vaikosi tai, ko neverta vaikytis. Tačiau gyvenimas įgyja prasmę, jei skiri jį kitiems, skiri jį meilei, atiduodi save aplinkiniams ir darai tai, kas turininga ir prasminga.

M.Albom "Antradieniai su Moriu"

Skaitytojų vertinimai

Leo ir Emi. Kai pučia šiaurys

Labai patiko

Kažkuo mokanti pakerėti, nei kiti meil...aniau paėmus paaugišką knygą - klydau.

2012 lapkričio 5

Kelyje

Labai patiko

2012 sausio 14

Druska jūrai

Vidutinė

2019 gegužės 5

Miegančių drugelių tvirtovė

Patiko

2014 rugsėjo 14

Trifidų dienos

Patiko

Knygoje rašoma apie žemėje įvykusią ka... už save vietoj to, kad veiktų išvien.

2013 balandžio 3