Visos knygos

„Rėvos“ – tai romano „Likimo upė“ (2003) antroji dalis, kurioje toliau pasakojama apie kaimo moters Viktorijos gyvenimą prieškario, karo, dviejų okupacijų Lietuvoje. Sodrus realizmas, ryškūs charakteriai, gyvas krašto koloritas, dramatizmas, turtinga kalba išskiria šį memuarine medžiaga paremtą romaną iš dabartinės lietuvių literatūros ir nepalieka skaitytojo abejingo.

Apie autorių:
Apolinaras Čepulis gimė 1933 metais Akmenaičių kaime, Kuršėnų rajone, greta gražiausios Žematijos upės – Ventos. Čia prabėgo jo vaikystė ir dalis jaunystės, todėl kaimo gyvenimas, jo darbai, rūpesčiai, vargai ir žmonių santykiai jam labai gerai žinomi. Apolinaras mokėsi Kuršėnų vidurinėje mokykloje, kur tuo metu lietuvių kalbą ir literatūrą dėstė žinomas poetas Stasys Anglickis, sugebėjęs ne tik supažindinti mokinius su Lietuvos ir Vakarų Europos literatūra, bet ir įskiepyti meilę jai. 1952 m. išvyko mokytis į Kauno politechnikos institutą, jį baigęs 1957 m. pradėjo dirbti Vilniuje gamyklose, vėliau – moksliniuose institutuose. 1967 m. apgynė technikos mokslų daktaro disertaciją, gavo docento diplomą.
Autentiški kaimo žmonių gyvenimo vaizdai, jų kalbos spalvos, charakteriai, motinos pasakojimai apie savo jaunystę ir kaimiečių tarpusavio santykius, nuo vaikystės išlikę Apolinaro atmintyje ir užrašuose, rado vietą šio romano puslapiuose.

Skaityti daugiau... Skaityti mažiau

Šios knygos šiuo metu neturime. Galite užsisakyti pranešimą el.paštu jei šią knygą vėl turėsime pardavime


chat Skaitytojų vertinimai (1)

Vidutinis įvertinimas: Labai patiko

Kviečiame vertinti bei komentuoti savo perskaitytas knygas ir susirasti skaitymo bendraminčius.

Šiuo metu įvertinimų nėra.