Grožinė literatūra, romanai

Sudeginta gyva
Mūsų Knyga , 2004 m.
239 psl.
Žanras: Grožinė literatūra, romanai
Būklė: Gera

Ši knyga – tai pirmasis „garbės nusikaltimo” aukos liudijimas pasaulyje.

Suadai septyniolika metų, ji įsimylėjusi. Jos kaimelyje, kaip daugelyje kitų, meilė prieš vedybas yra mirties sinonimas. Už tai, kad Suada „nuplėšė šeimai garbę”, šeima paliepia svainiui įvykdyti jai mirties nuosprendį.

Viso kaimelio akimis žiūrint, tas vyras yra didvyris. Tame krašte toks nusikaltimas vadinamas „garbės nusikaltimu”, o iš tikrųjų tai yra niekšinga žmogžudystė. Kiekvienais metais visame pasaulyje užregistruojama daugiau kaip penki tūkstančiai tokių nusikaltimų, o dar apie daugelį kitų niekas niekada nesužinos. Žiauriai apdegusi Suada išsigelbėjo per stebuklą. Ji nusprendė papasakoti savo gyvenimo istoriją visoms moterims, visoms, kurios šiandien rizikuoja savo gyvybe. Ji nori, kad visas pasaulis sužinotų apie šių papročių barbariškumą. Išsigelbėjusi iš siaubo, Suada liudija atvirai, nors jai pačiai gresia pavojus, nes negalima kėsintis į šeimos „garbę”.

Sudeginta gyva yra sukrečiantis dokumentas, bet taip pat ir pagalbos šauksmas, kurį turėtų išgirsti visas pasaulis. Negalima daugiau tylėti apie moterų, vyrų įstatymo aukų, mirtį.

Skaityti daugiau... Skaityti mažiau

Šios knygos šiuo metu neturime. Galite užsisakyti pranešimą el.paštu jei šią knygą vėl turėsime pardavime


chat Skaitytojų vertinimai (3)

Vidutinis įvertinimas: Labai patiko

Kviečiame vertinti bei komentuoti savo perskaitytas knygas ir susirasti skaitymo bendraminčius.

Šiuo metu įvertinimų nėra.