Visos knygos

Kaina: 1,50 €

Smilksta cigaretė - aš rūkau it nešvankus padauža, niekindamas vidaus taisykles. Piktai šypsodamas klausau, kaip koridoriuje čirškia mažiai, kurie negali man sutrukdyti gyventi taip, kaip aš noriu.

Benoît Duteurtre'as (g. 1960) - prancūzų rašytojas, muzikantas ir žurnalistas, studijavęs muzikologiją Ruane pas K. Stockhauseną, I. Xenakis'į, G. Ligeti'į. Jis sėkmingai kuria muziką spektakliams, publikuoja muzikos kritikos straipsnius. 2001 m. B. Duteurtre'as tapo Médicis premijos laureatu už romaną "Le Voyage en France" ("Kelionė į Prancūziją").

„Mergaitė ir cigaretė" - romanas, vaizduojantis visuomenę, kurios dar nėra, tačiau kurioje, labai galimas dalykas, greitai visi gyvensime. Tai socialinė tragikomedija, turinti juodojo humoro elementų, apie tokią santvarką, kurioje draudžiama rūkyti ir kurioje vaikams leidžiama viskas. Regis, viskas labai gražu - sveika nerūkančiųjų visuomenė meiliai burkuoja su vaikučiais, kurie, tolerantiško miesto mero nutarimu, įsikūrę net... savivaldybėje.

Tačiau absurdas išryškėja, kai nuteistasis myriop Dezirė Džonsonas, prieš įvykdant mirties bausmę, pareiškia paskutinį savo norą: surūkyti cigaretę.

Tuo tarpu kuklus savivaldybės darbuotojas vyrų tualete kasdien mėgaujasi draudžiama cigarete. Bet vieną dieną jis užmiršta užsirakinti duris ir jį rūkantį tualete netyčia užklumpa maža mergaitė... Šis nereikšmingas įvykis virsta tragedija, kuri sugriauna tarnautojo gyvenimą.

Kafkiška utopija atskleidžia, kur gali nuvesti siekimas tobulinti visuomenę. Baugu ir drauge juokinga.

Skaityti daugiau... Skaityti mažiau

chat Skaitytojų vertinimai (0)

Kviečiame vertinti bei komentuoti savo perskaitytas knygas ir susirasti skaitymo bendraminčius.

Šiuo metu įvertinimų nėra.
shopping_cart Krepšelis (0)

Pagauk prasmingą mintį

Viskas kaupiasi. Niekada nebūna kalta tik viena akimirka, bet kas nors visada priveda prie ribos. Diena po dienos kaupiasi nedideli skauduliai, to net nepastebi, kol vieną dieną nepakyli iš lovos ir jauti, kad širdis prasivėrė nuo spaudimo.

C.Greenhalgh "Suvilioti Ingridą Bergman"

Skaitytojų vertinimai

Nematomas žmogus

Labai patiko

SF Klasika, besidomintiems šiuo žanru derėtų perskaityti šią knygą.

2015 gegužės 26

Meistras ir Margarita

Patiko

2016 gruodžio 19

Meilė choleros metu

Vidutinė

Sunkiai ji man skaitėsi. Nelabai patik...r kažko gero, bet man ji nelabai tiko.

2012 vasario 2

Didžiausios Gagos gyvenimo kiaulystės

Vidutinė

dviejose vietose buvo juokinga, o knyg... jaunai panelei galbut ir visai nieko.

2012 gruodžio 7

Kerai

Labai patiko

Nuostabi!

2012 vasario 5