Visos knygos

Knyga „Ema" taps tikra atgaiva po šiuolaikinės literatūros. Istorija pilna ironijos, kuri vers šypsotis ir jausmų, kurie suteiks progą šiek tiek ir padūsauti, ir paliūdėti.

Knygos veiksmas sukasi aplink dailią ir turtingą anglų aukštuomenės panelę Emą Vudhaus. Netekusi mamos mergina gyvena tik su tėvu ponu Vudhausu. Emą prižiūrėjo guvernantė panelė Teitor.

Ema savo kilme yra šiek tiek aukščiau nei visos kitos vietovės merginos, todėl jaučiasi turinti teisę savo drauges nuolat mokyti bei kištis į jų gyvenimus. Ji itin mėgsta piršliauti. Po to kai sėkmingai už vyro išleido savo guvernantę, mergina galvoja, kad atrado savo talentą.

Ema pasišventusi savo tėvui ir įsitikinusi, kad pati niekada nesusiras vyro, tad bent jau pramogauja kitų žmonių jausmų sąskaita. Tačiau ji nemato, kas vyksta pašonėje ir to, kad aplink jau senokai sukasi gerbėjas. Intrigos, kurias panelė Ema kurdavo kišdamasi į kitų žmonių santykius, šį kartą palies ir ją pačią.

Romane „Ema" itin daug neslepiamos ironijos. Jane Austen nevengia šaipytis iš aukštuomenės gyvenimo, įsisenėjusių tradicijų bei tų laikų bendravimo manierų. Ji sukūrė daugybę smagių situacijų bei stiprių charakterių, kurie atspindi įvairiausias žmonių ydas. Papročių komedija nagrinėja amžiaus, lyties, santuokos ir kitas socialines problemas. Romanas buvo keturis kartus ekranizuotas. Daugiausiai populiarumo susilaukė 1996-tų metų filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko garsi aktorė Gwyneth Paltrow. Taip pat pagal šią istoriją buvo sukurti net aštuoni serialai. Paskutinis - keturių dalių BBC mini serialas pasirodė 2009-tais metais. Su Ema pasimatyti galima ir viso pasaulio teatro scenose.

Skaityti daugiau... Skaityti mažiau

Knyga šiuo metu rezervuota kitam skaitytojui. Jei per 2 dienas knygos neatsiims, knyga sugrįš į prekių sąrašą ir bus galima ją užsakyti.


chat Skaitytojų vertinimai (0)

Kviečiame vertinti bei komentuoti savo perskaitytas knygas ir susirasti skaitymo bendraminčius.

Šiuo metu įvertinimų nėra.