Visos knygos

Kaina: 3,00 €

Michaelas Ondaatje (g. 1943 m. Šri Lankoje) - vienas žymiausių Kanados poetų ir prozininkų, Booker premijos, teikiamos labiausiai nusipelniusiems anglakalbiams rašytojams, laimėtojas. Tamilų, olandų, singalų kilmės rašytojas, anglų literatūros dėstytojas nuo 1962 m. gyvena Kanadoje.
M. Ondaatje kuria labai savitą literatūrą. Jo kūryboje poetinės jėgos kupinos tolimos tėvynės legendos ir mitai susipina su racionaliu vakarietišku suvokimu.
Naujausias M. Ondaatje romanas paslaptingu pavadinimu „Divisadero" - tai vieta, kurioje būdamas, regi išties toli - skirtingas epochas, vietas ir žmones. Romanas, kuriame tiesinis pasakojimas daugybę kartų nutrūksta, išsišakoja ir vėl susipina, o skaitytojo sąmonėje lieka dramatiška, keista ir nuostabi istorija apie trijų našlaičių likimus.
Trys našlaičiai augo kartu: motinos netekusi Klerė, pamestinukas Kupas ir Ana, kurios motina mirė gimdydama. Anos tėvas augino juos kaip brolį ir seseris, kol ramios jų laimės nesugriovė Kupo ir Anos meilė. Juodu užklupęs pagautas įniršio tėvas sumušė Kupą iki sąmonės netekimo ir jų keliai išsiskyrė. Kupas tapo profesionaliu pokerio lošėju, Ana pabėgo iš namų ir iš šalies ir tik Klerė, tebemylinti Kupą, liko su tėvu. Po dvidešimties metų jų gyvenimai susipins dar kartą - dramatiškai, tragiškai ir keistai...
Istorija apie lošėjus, lošiančius su gyvenimu, našlaičius ir menininkus, apie mažą keistuolių bendruomenę, gyvenančią visiškai skirtinguose pasauliuose, - ir apie tai, kad meilėje, gyvenime ir šeimoje jokia nekaltybė neįmanoma.

Skaityti daugiau... Skaityti mažiau

chat Skaitytojų vertinimai (0)

Kviečiame vertinti bei komentuoti savo perskaitytas knygas ir susirasti skaitymo bendraminčius.

Šiuo metu įvertinimų nėra.