Psichologija, religija, filosofija

Piktas dievas yra miręs
Žanras: Psichologija, religija, filosofija
Būklė: Gera

Beveik viskas, ką rasite šioje knygoje, daliai skaitytojų pasirodys žinoma - knygos pagrindą sudaro pokalbiai, 1998-2003 m. transliuoti per Katalikų radijo "Mažąją studiją", kita dalis - tekstai, kurių didžioji dauguma skelbti jėzuitų žurnale, leistame JAV, "Laiškai lietuviams". Trūkumas tai ar privalumas? Jei tuo būtų galima abejoti, nebūtų buvę verta nė pradėti. Mat mintis parengti tokią knygą atėjo ne sudarytojai, o klausytojams ir skaitytojams - per įvairius susitikimus ir gražias progas klausimai "Kada pasirodys "Tėvo Antano pasakojimų" tekstai" (taip vadinasi minėta radijo laida - aut.) ir "Ar kun. A. Saulaičio knygoje "Lietuvių misijos Amazonėje" sudėti visi esami jo mąstymai?" buvo pernelyg dažni, kad į juos būtų galima nekreipti dėmesio...
Atrodo, jog mąstymus pavyko surankioti jau tikrai visus, na, o pokalbių gausa gerokai vertė drausminus, ieškant atrankos kriterijų - klausant kone viskas atrodė vienaip ar kitaip aktualu ir skelbtina - gal ir ne visas laidos tekstas, tai bent kai kurios jo įžvalgos. Kai kuriuos iš pokalbių vedė kun. Julius Sasnauskas OFM drauge su žurnaliste Jūrate Kuodyte (tai ženklins atskiri įrašai knygoje), didžiąją dalį - kunigas J. Sasnauskas OFM. Ką ir kalbėti, pašnekovai, gerai žinome, apdovanoti gebėjimu atpažinti ir dvasinių, ir labai žemiškų dalykų vidines, giliąsias prasmes, tiesiu ir laisvu kalbėjimu jie eina truputį priekyje, truputį toliau, nei leidžia mūsų normatyvinis ir kartais, būkim atviri, - apsidraudėliškas mąstymas. Klausai ir jauti palengvėjimą: tai, kas dažnusyk palieka drumstis Bažnyčios ir visuomenės užkulisiuose arba kas iškeliama dienos švieson su kartais pasibaisėtina piktdžiuga, čia viešai, tiesiai, tačiau jautriai ištariama, atsakingai įvardijama ir atveriama, - galima sakyti, su didele išmintimi "išminuojama". Ir jokia tema tada neatrodo neliestina, ir joks klausimas svarstymams nešventvagiškas - ar tai būtų Bažnyčios "raukšlės ir karpos", ar visuomenės apsigavimai, ar tikėjimo tiesų tankumynai, į kuriuos dažniausiai žiūrime tiesiškai, nesiveliame, bijodami paklysti.
Didžiulė paslaptis ir jėga - kalbėjimas su tikru rūpesčiu ir meile. Jis nepriekaištauja ir neteisia, nebaksnoja pirštu ir nemenkina. Kas nors gali pykti ir drumstis, ieškoti teologinių prasilenkimų, nusižengimų raštų ir mokymų raidei, bet vargu ar tokiam ieškotojui pavyks nepamatyti, jog šiems Dievo žodžio sėjėjams rūpi tik viena - žmogaus, ieškančio švelnaus ir ištikimo Dievo veido, širdis: kad ji nebūtų akla, surišta baimių ir prietarų, kad, laisvai pasirinkusi eiti, tikėtų: kelias nelengvas, bet tikras.
"Kas turi ausis, teklauso." Kas turi akis - teskaito, kas turi širdis - teišgirsta žodį, kuris sklendžia tiesiai, kviesdamas žemėje ir žmoguje matyti nors truputį dangaus ir tikėti, kad Dievo kojos dar prisimena žemės dulkes... (Sudarytoja)

Skaityti daugiau... Skaityti mažiau

Šios knygos šiuo metu neturime. Galite užsisakyti pranešimą el.paštu jei šią knygą vėl turėsime pardavime


chat Skaitytojų vertinimai (1)

Vidutinis įvertinimas: Labai patiko

Kviečiame vertinti bei komentuoti savo perskaitytas knygas ir susirasti skaitymo bendraminčius.

Šiuo metu įvertinimų nėra.