Grožinė literatūra, romanai

Baudolinas
Tyto alba , 2002 m.
476 psl.
Žanras: Grožinė literatūra, romanai
Būklė: Gera

Umberto Eco (g. 1932) - Bolonijos universiteto semiotikos profesorius ir Aukštosios humanitarinių mokslų mokyklos vadovas. 1980 m. debiutavo romanu „Rožės vardas", vėliau, 1988 m., išėjo romanas „Fuko švytuoklė", o 1994 m. - „Vakarykštės dienos sala". Yra išleidęs daugybę esė ir studijų knygų.
„Baudolinas" (2000) - pramuštgalviškas nuotykis, istorinis romanas, neįmanomo nusikaltimo istorija, smagių lingvistinių išradimų teatras. Tik išėjęs, romanas tapo pasauliniu bestseleriu.
   Susimąsčius, koks buvo didžiausias viduramžių išsigalvojimas, U. Eco toptelėjo mintis apie legendinį kunigo Jono laišką. Tas falsifikatas informavo XII amžiaus žmones, kad Tolimuosiuose Rytuose egzistuoja krikščioniška karalystė.
   Šio sensacingo pranešimo autorius nežinomas, tad rašytojas savo romane pavadino jį Baudolinu ir apdovanojo nuotykių kupina biografija. „Kadangi „laiškas" pasirodė imperatoriaus Frydricho Barbarosos laikais, padariau jį Barbarosos įsūniu bei patarėju ir liepiau jam skirti gyvenimą legendinės karalystės Rytuose ieškojimams", - sako U. Eco. Vaizduodamas Barbarosą, jo žmoną Beatričę, autorius rėmėsi išlikusiais istoriniais šaltiniais, o istorijos spragas užpildė pasitelkęs fantaziją. Bet, anot U. Eco, joks autorius negali išgalvoti nieko, kas bent kiek prilygtų tikrovės dramatiškumui ir komiškumui. Klausiamas, ar rašydamas apie viduramžių žmones ir pasakiškus gyvūnus turi omeny mūsų laikus, rašytojas atsako: „Neegzistuoja istorinių knygų, kuriose nebūtų rašoma apie mūsų laikus. Be to, man dažnai kyla įspūdis, kad mano skaitytojai atranda daugiau paralelių tarp istorijos ir nūdienos nei aš pats".

Skaityti daugiau... Skaityti mažiau

Šios knygos šiuo metu neturime. Galite užsisakyti pranešimą el.paštu jei šią knygą vėl turėsime pardavime


chat Skaitytojų vertinimai (2)

Vidutinis įvertinimas: Vidutinė

Kviečiame vertinti bei komentuoti savo perskaitytas knygas ir susirasti skaitymo bendraminčius.

Šiuo metu įvertinimų nėra.
shopping_cart Krepšelis (0)

Pagauk prasmingą mintį

Dažnai mes tik po daugelio metų sužinome, ar gyvenimas ir žvaigždės mums buvo palankios, ar ne. Gyvenimo vingiai būna tiesiog stebinami. Vėliau gali paaiškėti, kad tai, kas iš pradžių atrodė nelaimė, buvo laimė ir atvirkščiai.

J-P.Sendker "Suderinta širdis"

Skaitytojų vertinimai

Žvelgiant į pasąmonę

Patiko

Buvo labai keista, kad toks protingas ...asąmonės kaip kokia pavėluota mintis."

2012 kovo 26

Kunigo egzorcisto tarnystė

Labai patiko

2015 balandžio 27

Dešimtasis ratas

Labai patiko

2012 kovo 14

Ateitis jau atėjo

Labai patiko

2020 gegužės 28

Maži padriki kaimai Lietuvos TSR nacionaliniame parke. II

Patiko

Įdomi knyga, skirta labiau specialistams.

2015 rugsėjo 11