Grožinė literatūra, romanai

Vakaro šviesa
Tyto alba , 2008 m.
423 psl.
Žanras: Grožinė literatūra, romanai
Būklė: Labai gera
Kaina: 3,00 €

Ji, motinos neturinti motina, aš, motinos neturinti motina, nesuskaičiuojama daugybė motinos neturinčių motinų su savo viešomis paslaptimis.

Edna O’Brien (g. 1930 m.) – airių rašytoja, dėstytoja, užaugusi griežtoje katalikiškoje aplinkoje, mažame Tuamgraney kaimelyje, kuriame knygų niekas neskaitė, mokėsi vienuolyno internate ir studijavo Dubline farmaciją. Pirmoji knyga, atnešusi jai pasmerkimą ir šlovę – „Kaimo mergaičių trilogija“, sukėlė skandalą gimtojoje Airijoje.
Šiuo metu ji – viena žymiausių airių rašytojų, daugiau nei dvidešimties knygų autorė, daugelio literatūros premijų laureatė, gyvenanti Londone. “Vakaro šviesa“ – pasakojimas apie motinos ir dukters santykį, amžiną ir sunkų kaip gyvenimas. Dvi moterys, tokios panašios kai kuriais būdo bruožais, perduodamais iš kartos į kartą – ir gyvenančios tokius skirtingus gyvenimus: praktiška, daug kartų gyvenimo laužyta ūkininkė Dilė ir poetiška, romantiška jos dukra londonietė Eleanora. Priešais ligoninėje gulinčios ir vėžio tyrimų rezultatų laukiančios Dilės akis praslenka visas jos gyvenimas; vaikystė kaime, emigracija į JAV 1920-taisiais, romantiškas įsimylėjimas ir klastingas likimas, nubloškęs ją atgal į Airiją. Ji prisimena Eleanoros vedybas su Hermanu, atitolinusias motiną nuo dukters, jos blaškymąsi ir kančias. Gulėdama ligoninėje, Dilė laukia dukters atvykstant, tikėdamasi susigrąžinti prarastą artumą. Tačiau sudėtingų motinos ir dukters santykių Eleanoros atvykimas nepataiso: išvykdama ji palieka savo slaptą dienoraštį, leidžiantį eiti jos vidinių išgyvenimų keliu...
Ši knyga – kiekvienai motinai ir kiekvienai dukteriai; kaip nelengva matyti, kad tavo kūnas ir kraujas eina, tavo manymu, klystkeliais – ir negalėti nieko padaryti.

Skaityti daugiau... Skaityti mažiau

chat Skaitytojų vertinimai (1)

Vidutinis įvertinimas: Vidutinė

Kviečiame vertinti bei komentuoti savo perskaitytas knygas ir susirasti skaitymo bendraminčius.

Šiuo metu įvertinimų nėra.
shopping_cart Krepšelis (0)

Pagauk prasmingą mintį

Pasaulis - tai didžiulis katilas, kuriame verda kažkas didingo. Tik mes dar nežinome kas. Viskas, ką darome, ką juntame ar mąstome, yra šio mišinio sudedamosios dalys. Privalome savęs paklausti, ką patys įdedame į šį katilą? Pagiežą, priešiškumą, pyktį, smurtą? O gal įdėsime meilės ir darnos?

O kaip tu? Kokių sudedamųjų dalių norėtum įdėti į bendrą žmonijos troškinį?

E.Shafak „Keturiasdešimt meilės taisyklių“

Skaitytojų vertinimai

Valkirijos

Patiko

Knygoje labai daug dvasinių motyvų, be...iš gyvenimo, kiek mes galime pasiekti.

2016 rugpjūčio 15

Velniūkštė ir karalius

Patiko

2020 balandžio 7

Ir tada atėjai tu

Labai patiko

Kas megsta istorinius meiles romanus-s...ros,komisku situaciju ir grazi pabaiga

2015 vasario 27

Pavydas

Labai patiko

2012 spalio 1

Ana Karenina I, II

Labai patiko

2012 spalio 2