Skaitytų knygų knygynas 
“Žmonių knygos”

Čia galima knygas pirkti, parduoti, keisti, išsinuomoti ... 
Adresas: Valančiaus 16, Kaunas. Darbo laikas: I-V 10-18, VI 10-16, VII nedirbame
 8 (689) 73 576,  8 ( 37) 205 467
Slide 1Slide 1Slide 1

Siuntinius, kurių vertė daugiau nei 30 Eur į LP Express paštomatus siunčiame NEMOKAMAI.

Sekti

VILMUTTE knygų lentyna

Jei Jums įdomu ką skaito ir komentuoja šis skaitytojas, paspaudus "sekti" gausite pranešimus į el.paštą apie naujas knygas įdėtas į šio skaitytojo lentyną.

Į šią lentyną dedamos knygos, kurios LABAI LABAI patiko, kurias mielai perskaityčiau dar kartą ir būtinai rekomenduoju paskaityti. Tai knygos palikusios didelį įspūdį.


Arklio Dominyko meilė
Vytautas V. Landsbergis 2004 m.
Arklio Dominyko meilė

Vytauto fantazija, žaismingumas, pribloškė, sužavėjo, su vaikais nekantriai laukėme vakaro, kuomet su džiugesiu, šypsena ir juoku keliausime su Dominyku. Keletas vietelių itin pralinksmino :) “...Ir grįžo meška į Šiaurės ašigalį graži ir pūkuota kaip koks pingvinas. Visi meškinai, vos tik ją pamatę išėjo iš proto visomis kryptimis, kur tik jų akys matė. Tik vienas meškinas iš proto neišėjo, - mat jau ir prieš tai buvo beprotis. Jis pusnyje susirado pamestą pingvino sparną ir ėmė jį visaip aplink mešką rėžti, kol toji be mūšio pasidavė jo vilionėms...”
”...ir ištrūksta į laisvę. Lekia jis laukais, žvengdamas iš laimės, o jam iš ausų krenta bananai su ananasais. Andžėjus Baranka, išgirdęs šį keistą triukšmą, atsisuka į kelią ir mato laukais lekiantį baltą arklį, kuriam iš ausų lekia bananai su ananasais. Andžėjus purto galvą ir niekaip negali patikėti savo akimis.
-Aš jumis netikiu, - sako Andžėjus savo akims.
-Tai ir netikėk sako jam akys ir pyktelėjusios užsimerkia. Ir grabinėjasi dabar Andžėjus tarsi aklas, vis atsitrenkdamas galva į pakelės medžius, kol supranta, kad savo akimis vis dėl to geriau tikėti...”

Mano gyvenimo atradimai
Oprah Winfrey 2015 m.
Mano gyvenimo atradimai

Man ir apie mane… Knyga, kurios net neskolinu, nes bijau prarasti :)

Neregimoji šviesa
Anthony Doerr 2016 m.
Neregimoji šviesa

Apie paprastus žmones abiejose barikadų pusėse ir tai, kaip karas keičia jų likimus. Apie nepaprastai baisius dalykus šviesiai, jautriai, gražiai…
Žmogus, sugebėjęs parašyti tokią knygą, mano akimis, genijus.
Keletas geažesnių citatų:
“Ji atrodė sutrikusi, apdujusi, lyg nepajėgianti suvokti, kaip sparčiai aplinkui viskas keičiasi. Jam tarus: “Po savaitės grįšiu”, jos akys lėtai priplūdo ašarų, lyg prasidėjus kažkokiam vidiniam potvyniui.”
”...koks gerumas snūduriuoti ant sofos sušilusiai ir sočiai, jausti, kaip knygos sakiniai tave pakelia ir neša kaži kur toli.”
“Į kliūtis žiūrėk kaip į galimybes. Tegul kliūtys tave įkvepia.”
“Mokslas, vaikine, susideda iš klaidų, tačiau tos klaidos naudingos, nes po truputį nuveda į tiesą.”

Svetimautoja
Paulo Coelho 2014 m.
Svetimautoja

Dar vienas didelis pliusas už šią knygą Paului. Kada nors vėl ją skaitysiu… ir kitas jo knygas tikrai norėsiu pakartoti.

“Kvaila kaltinti konkretų rašytoją ir jo interviu. Tai nutiko prieš kelis mėnesius. Jis tik pravėrė žiotis ugnikalnio, kuris bet kurią akimirką gali išsiveržti, aplinkui pasėti mirtį ir viską sunaikinti. Jei ne tas rašytojas, gal būtų buvęs filmas, knyga ar dar kas nors, su kuriuo persimečiau porą žodžių. Įsivaizduoju, jog kai kurie žmonės daugybę metų leidžia įtampai viduje stiprėti, patys to nepastebėdami, ir vieną gražią dieną dėl kokio menkniekio pameta galvą. Tuomet sako: “Gana. Daugiau šito nebenoriu.” Vieni nusižudo. Kiti išsiskiria. Yra tokių, kurie vyksta į Afrikos kraštus gelbėti pasaulio.”

“Ar visi esame tokie?
-Kokie - tokie?
Tokie kaip aš: jaučiuosi tai šauni, tai labai bloga.
-Manau, kad taip. Gyvename kontroliuodami save, kad pabaisa neišlįstų iš savo slėptuvės. Nesame tokie, kokie trokštame būti. Esame tokie, kokių reikalauja visuomenė. Tokie, kokius pasirinko mūsų tėvai. Nieko nenorime apvilti, jaučiame didžiulį poreikį būti mylimi. Todėl nuslopiname geriausią savo dalį. Pamažu tai, kas buvo mūsų svajonių šviesa, virsta mūsų košmarų pabaisa. Neįgyvendinti planai, nepatirtos progos.”

Mamulė Mū supasi
Jujja Wieslander 2012 m.
Mamulė Mū supasi

Kai skaitom Mamulę Mū visada namuose aidi juokas :) Smagi knyga mažiausiems, bet ne tik…

Sėkmė avansu
Catherine Ryan Hyde 2014 m.
Sėkmė avansu
Suvilioti Ingridą Bergman
Chris Greenhalgh 2014 m.
Suvilioti Ingridą Bergman

Būna situacijų, žmonių, įvykių gyvenime, kuriuos suprasti, pateisinti, laikyti protingais rodosi neįmanoma, iš šalies matai, kad yra vienintelis protingas sprendimas ir keista, kaip kiti jo nemato. Tačiau kai “atsiduri” kailyje tų, kuriuos sunku pateisinti, kai pajauti ir išgyveni tai, ką jie jaučia (autorius suteikią tokią galimybę), eilinį kartą supranti, kad negalima pasmerkti kito, nepabuvus jo vietoje.
“Viskas kaupiasi. Niekada nebūna kalta tik viena akimirka, bet kas nors visada priveda prie ribos. Diena po dienos kaupiasi nedideli skauduliai, to net nepastebi, kol vieną dieną nepakyli iš lovos ir jauti, kad širdis prasivėrė nuo spaudimo.”

Mesijo vadovas
Richard Bach 2012 m.
Mesijo vadovas

Skaitysiu kol išmoksiu mintinai :) Mano maldaknygė...

Tūkstantis saulių skaisčių
Khaled Hosseini 2010 m.
Tūkstantis saulių skaisčių
Brangioji, norėjau tau pasakyti
Louisa Young 2013 m.
Brangioji, norėjau tau pasakyti

Šitą knygą norėčiau prisiminti visada, kai suabejosiu žmogaus galimybėmis įveikti gyvenimo sunkumus. Sunku suvokti kaip žmonės ištvėrė karo baisumus-milijonai sužlugdytų gyvenimų, likimų, jausmų, vilčių, žmonių... Nesuvokiama kaip galima tai ištverti ir po tokių baisybių toliau gyventi.
Kario malda: “Drąsos ištikus didelėms gyvenimo negandoms, kantrybės ištikus nedidelėms. Neprarask gero nusiteikimo.”

Mergina, kurią palikai
Jojo Moyes 2013 m.
Mergina, kurią palikai

Užkabino nuo pirmo sakinio, įtraukė, užvaldė... negalėjau atsitraukti. Tokias knygas be galo gera skaityti…

Bėgantis paskui aitvarą
Khaled Hosseini 2007 m.
Bėgantis paskui aitvarą

Netikėtai “pabuvau” Afganistane. Įdomu buvo stebėti paprastų žmonių bendravimą, papročius, aplinką, gyvenimą... tačiau pažintis su šia šalimi vis tik pribloškė. Sunku suvokti, kad visa tai, kas parašyta šiame romane iš tikrųjų vyksta ir realiame gyvenime. Sukrečianti knyga, keičianti požiūrį į įvykius vykstančius pasaulyje.

Amžiaus gėlės
Ariele Butaux 2006 m.
Amžiaus gėlės

“Jų kūnai išsekę, dantys pageltę, tačiau širdys plaka greičiau po raukšlėta oda. Senatvė yra sudėvėtas drabužis, bjauri kaukė, kuri visai nepakeičia jausmų.” Pamenu vaikystėje į trisdešimtmečius žiūrėjau su gailesčiu dėl jų nugyvento ir jau besibaigiančio gyvenimo :), dabar jauni ir 50-mečiai, tačiau ši knyga dar labiau prailgino gražaus, kupino jausmų gyvenimo ribas. :) Naujų pirmų kartų, dar niekada anksčiau nepatirtų skonių, vaizdų ir jausmų... gali tikėtis sulaukęs ir labai garbaus amžiaus :)

Ko tu iš manęs tikiesi?
Lorenzo Licalzi 2008 m.
Ko tu iš manęs tikiesi?

Iš pirmo žvilgsnio piktas, visus velniop siunčiantis pusiau paralyžuotas senis… tačiau knygos autorius suteikia unikalią galimybę pažvelgti į gyvenimą to žmogaus akimis. Knyga vėl patvirtina tiesą, kad negalime smerkti, teisti žmogaus nepabuvę jo kailyje. Tikrai norėsiu šią knygą perskaityti dar kartą.

Skaistusis mėlis
Tracy Chevalier 2007 m.
Skaistusis mėlis

Viena iš knygų, kurią pradėjus skaityti… keičiasi visi planai :) Užvaldo mintis ir jausmus, negali nieko daryti, norisi tik skaityti, skaityti… Man tokios knygos pavojingos, deja:). Labai įtraukė vienos moters gyvenimo istorija gūdžiais ir žiauriais viduramžiais, atsipalaidavimui labai tiko šių laikų veikėja, sprendžianti jausmų dramą levandomis kvepiančiuose Prancūzijos miesteliuose. Neįtikėtinai ir nenuspėjamai susipina šie du visiškai skirtingi laikotarpiai, žmonės. Sukrečianti istorija.

Angelo kvietimas
Guillaume Musso 2012 m.
Angelo kvietimas

Kaip jau buvau pasiilgusi! geros knygos, kurią atsivertus negalėtum sustot. Šitą knygą “surijau” per porą vakarų. Užkabino nuo pat pirmo ir nepaleido iki paskutinio psl. Tiesa, tikėjausi jos labiau romantinės, o pasirodo ji ir detektyvų mėgėjams puikiai tiktų:)

Silva Rerum II
Kristina Sabaliauskaitė 2012 m.
Silva Rerum II

Lengviau atsipūčiau, kai perskaičiau šią knygą, nes, panašu, kad ji man turėjo narkotinį poveikį :)-dingo sveikas protas, rodos sutikčiau su bet kuo, atsisakyčiau bet ko - tik duokit man ramybę skaityti. Taaaip smarkiai mane sužavėjo K.Sabaliauskaitės neabejotinas talentas. Antroji knyga toookia nenuspėjama iki pat paskutinio puslapio, o aš jos visai kitokios tikėjausi po pirmosios Silvos Rerum.

Silva Rerum
Kristina Sabaliauskaitė 2012 m.
Silva Rerum

“Kai perskaitysi šią knygą, būsi gilioje neviltyje, kaip ir aš, nes po tokios knygos tiesiog nebėra ką skaityti” - su tokiais žodžiais man paskolino šią knygą :) Pasirodo, tai tikra tiesa. Knyga tobula!, ir tikrai bus sunku rasti jai lygių :)

Šypsokis, kol ne vėlu
Aleksandras Svijašas 2006 m.
Šypsokis, kol ne vėlu

Yra gerų minčių. Verta paskaityti ne vieną kartą.

Dievas visada keliauja incognito
Laurent Gounelle 2012 m.
Dievas visada keliauja incognito

Buvo labai įdomu skaityti apie eilinio žmogaus kovą su savo baimėmis, kompleksais. Vis tik žmogaus galimybės neribotos, tik reikia jomis… tikėti :) Prasminga, įkvepianti knyga.

Idėjų knyga
Fredrik Haren 2005 m.
Idėjų knyga

Priegalvio knyga :)

Milijonierius per minutę
M.V.Hansen R.G.Allen 2006 m.
Milijonierius per minutę

Man ji LABAI tiko. Šiai knygai skiriu garbingiausią vietą :)

Anapus fotografijų
Kate Atkinson 1999 m.
Anapus fotografijų

Knyga apie vienos šeimos kelių kartų gyvenimus ir likimus. Patinka man tokios knygos, kuriose matai visą žmogaus gyvenimą nuo pradžios iki pabaigos, tada gali vertinti jų sprendimus, įtakojančius jų ir aplinkinių likimus, matai kaip susiklosto tolesnis jų gyvenimas. Jauki, įdomi, šmaikšti, žmogiška, gyvenimiška…

Sidro namų taisyklės
John Irving 2008 m.
Sidro namų taisyklės

Taaaip patiko, kad trūksta žodžių :) Pradžia lyg ir vangiai ėjosi, na bet paskui, kai Homeras paaugo, tiesiog negalėjau atsitraukti nuo knygos. Aš kažkada senokai skaičiau Irvingo “Našlė vieneriems metams”, nelabai patiko ir nusprendžiau, kad man jo knygos netinka. Ačiū, jurgytiai, Eglutei ir nessttai :) tikrai nebūčiau šios knygos skaičiusi be jūsų rekomendacijų. Dabar galvoju, kad Irvingas genijus! Tikrai rekomenduoju, tiems kas nori GEROS knygos.
P.S. pažiūrėjau ir filmą.  Visai be reikalo. Filmui iki knygos toli kaip iki mėnulio… :)

Sviedinukas Greituoliukas
Jan Malik 2012 m.
Sviedinukas Greituoliukas

Puiki knygelė 4-8 metų vaikams. Pradėjome skaityti, tai neturėjau ramybės kol nepabaigėm :) Skaitėm ne tik vakarais, bet ir rasdamos laisvesnę minutę. F.klausėsi su didžiausiu įdomumu. Smagiai skaitosi. Tikrai dar skaitysime ne kartą :)

Popiežė Joana
Donna Woolfolk Cross 2009 m.
Popiežė Joana

Labai patiko - nebanali, įdomūs veikėjai, šiek tiek istorinių apmąstymų, meilės, įtampos, intrigų. Super knyga, tikrai kada nors mielai paskaitysiu ir antrą kartą.

Gražiausios pasaulio pasakos
2005 m.
Gražiausios pasaulio pasakos

Be jokios abejonės pati geriausia pasakų knyga. Daug pasakų skaitėm, daug turėjom ir turim, bet šita knyga pati geriausia. Gražios iliustracijos ir labai daug pačių gražiausių ir įvairiausių pasakų. Skaitome kiekvieną vakarą ir dar ilgai skaitysime…

Kas mums trukdo turėti pinigų
Aleksandras Svijašas 2011 m.
Kas mums trukdo turėti pinigų

Knygą pradėjau vartyti nusiteikusi šiek tiek skeptiškai, bet… radau tikrai gerų dalykų. Keli skyriai buvo parašyti specialiai man :), dabar supratau, kodėl neturiu pakankamai pinigų. Taaaaip paprasta, bet iš tiesų - atradimas!!! Ech, reikia keisti savo mąstymą. Knygą pasiliksiu, karts nuo karto pavartysiu ir tikiu, kad… praturtėsiu :))

Spalio tylėjimas
Jens Christian Grodahl 2002 m.
Spalio tylėjimas

Labai patiko. Jauki, rami knyga apie vyro ir moters santykius, palikto vyro akimis.

Leo ir Emi. Kai pučia šiaurys
Daniel Glattauer 2010 m.
Leo ir Emi. Kai pučia šiaurys

Knyga, kurią skaičiau su šypsena. Labai greitai persiskaito, labai užkabina ir… perskaičius pirmąją dalį tiesiog baisiai norisi antrosios “Leo ir Emi. Septintoji banga”, kurią perskaičius lieka toks linksmas jausmas - “gyvenimas puikus” :).

Užverstas dienoraštis
Jette A. Kaarsbol 2008 m.
Užverstas dienoraštis

Labai rami, lėta knyga, bet SUPERINĖ. Skaitydamas turi unikalią galimybę pažvelgti, vertinti, suprasti kelių žmonių gyvenimus, sprendimus ir matyti jų likimus nuo jaunystės iki gyvenimo pabaigos. Knyga, kurią pasilieku mylimiausių knygų lentynoje.

Mano sesers globėjas
Jodi Picoult 2008 m.
Mano sesers globėjas

Geriausia šios autorės knyga. Labai sukrečianti. Retai kada būna tokių knygų, kurias skaitant per ašaras nematai teksto. Ši būtent tokia. Knygoje gvildenama labai skaudi tema ...

Demianas
Hermanas Hesė 1998 m.
Demianas

Pirmoji H.Hesės knyga, kurią perskaičiau. Supratau kodėl šis autorius toks populiarus ir mėgiamas skaitytojų. Būtinai perskaitysiu ir kitas šio autoriaus knygas.

Valymas
Sofi Oksanen 2010 m.
Valymas

LABAI gera knyga. Labai įdomiai atskleisti veikėjų charakteriai, gyvenimai. Skaičiau su susižavėjimu ir pagarba autorei. Tikrai rekomenduoju.


Į šią lentyną dedamos knygos, kurias buvo gera skaityti, tačiau antrą kartą tikrai nebeskaitysiu. Tai knygos nepalikusios pernelyg didelio įspūdžio, tiesiog jaukiai, maloniai praleistas laikas.


Vienumos kalba
Jan-Philipp Sendker 2018 m.
Vienumos kalba

Kaip buvau pasiilgusi knygos, kuri “pagauna” nuo pirmo sakinio ir nepaleidžia iki paskutinio. Labai subtilus ir jaukus rašymo stilius, atskleidžiantis tragiškus žmonių gyvenimus ir jausmus, įtraukianti, sukrečianti istorija… Kultūrinės revoliucijos Kinijoje metu šeimos istorijos lemtingai keitėsi “vien dėl kelių knygų, paslėptų po virtuvės grindimis!” Apie šalį, kurioje valdžia ir partija geriausiai žino kaip turi gyventi, kuo turi tikėti, ką turi mąstyti, skaityti, mylėti…
”...Galėtų būti jos motinos brolis. Jis vos dešimčia metų už ją vyresnis. Kinijos metų. Jis gyveno Kinijos metais, o ji gyveno Honkongo metais. Pasaulio žemėlapyje jie kaimynai, bet jų gyvenimo laikas skaičiuojamas skirtingai. Kinijos metai palikdavo gilius pėdsakus. Kinijos metai buvo nepasotinami. Nukamuodavo ir prarydavo...”

Perskaičius tokią knygą - bėda! - sunku skaityti kažką kitą, netinka niekas, ką bepaimčiau į rankas…

Miniatiūristas
Jessie Burton 2016 m.
Miniatiūristas

Vieną 1686 m. rudens dieną, viską stebinčios muselės pavidalu, tupint Nelai ant peties, patekau į vieną prabangų Amsterdamo namą... turėjau galimybę stebėti įtraukiantį namo gyventojų gyvenimą. Tiesa, knygoje aprašomas gana trumpas laikotarpis, todėl užverčiau knygos puslapius, “išskridau” iš XVII a. Amsterdamo su lengvu nerimu kaip gi klostėsi tolimesnis šio namo gyventojų gyvenimas. Mielai dar būčiau ten pasilikusi kuriam laikui… įdomi istorija.

Kai baigiasi laikas
Elina Hirvonen 2018 m.
Kai baigiasi laikas
Diena, kai išmokau gyventi
Laurent Gounelle 2016 m.
Diena, kai išmokau gyventi

“Tačiau jis ir toliau tikėjo, kad viskas įmanoma ir kad žmogų sustabdyti gali tik jo paties nubrėžtos ribos.”
“Ir tik į gyvenimo pabaigą jis suvokė, kad dauguma rūpesčių buvo jo pasaulėžiūros padarinys, o ne priežastis...”
“Užuot keikus tamsą, geriau uždegti žvakę.” Laodzi
“Ieškok dieviškumo savyje, o ne velnio kituose.”
“Visa, kas mums nutinka, - ir geri, ir blogi dalykai, ir džiaugsmai, ir dramos, - įvyksta dėl vieno slapto tikslo - pažadinti mūsų sąmonę, nes tik taip iš tikrųjų tampame savimi.”

Antausis
Christos Tsiolkas 2014 m.
Antausis
Skausmingas krytis
Nathan Filer 2015 m.
Skausmingas krytis

Tikrai užkabina nuo pat pirmo puslapio. Skaitydama nepaliaujamai ieškojau, tikėjausi atsakymų į daugybę iškilusių klaustukų... tačiau, jau beveik į pabaigą tų atsakymų ieškojimas, psichinio ligonio mintys, veiksmai ir pan. ėmė varginti. Gera knyga, kitokia, bet tokia… slogi, perskaičius dar turi “susigulėti”.

Kai ji išėjo
Gayle Forman 2015 m.
Kai ji išėjo

Atsiverčiau knygą ir likau sužavėta… knygos anotacija “Skiriu tėvams: Už tai, kad sakė, jog galiu”
Nuo pat anotacijos iki paskutinio psl., man ši knyga apie idealius, gražius, protingus, gabius jaunus žmones, santykius.

Įsimylėjėlių žodynas
David Levithan 2012 m.
Įsimylėjėlių žodynas

Originali romano forma, veiksmas dėliojasi iš atskirų detalių - žodžių. Lengvai skaitosi, nes teksto nedaug, bet… dar daug lieka “tarp eilučių”, tarp kurių norisi kurį laiką dar “pasikapstyti”.

“Kai viskas gerai, to gėrio faktas - visur. Dainoje, kurią girdi ausinuke. Knygoje, kurią skaitai. Parduotuvės lentynose… Kai atidarai duris. Kai žvilgsnis kažkur nuplaukia kartu su metro. Dėvi tai vidinėje skrybėlės pusėje. Tuo apkraštuotos tavo kišenės…
Reikalas tas, kad, žinoma, kai viskas blogai, tą blogį matai lygiai tose pačiose vietose.”

Gyvenimas trumpas, meilė ilga
Danny Scheinmann 2009 m.
Gyvenimas trumpas, meilė ilga

Citata apibūdinanti šią knygą: “Gyvenimas yra kelionė, ir tam, kad sėkmingai ją įveiktum, nebūtina nei galia, nei turtai - jei širdyje gyvuoja meilė, pakaks jėgų įveikti bet kokią sniego audrą.” Pati istorija skaitosi įdomiai, bet mane vis tik labiau sužavėjo rašytojo talentas pavergti nuo pirmo puslapio ir taaaip vaizdžiai ir taikliai apibūdinti veikėjų jausmus, būsenas, charakterius. Neapleido mintis “meistriškai valdo plunksną”.
Keletas gražesnių citatų, pagautų dar kartą perverčiant knygą:
“Mintis apie tai kadaruoja kažkur anapus jo, tarsi koks ateivis, tykantis progos prasmukti vidun. Smegenys niekaip nesusieja šios žinios su jokia sinapse ar nervo galūne. Ir vis dėl to kažkur vidiniame chaose, po nuolaužų krūva, mėtosi juodoji dėžė su skrydžio informacijos įrašu - ten ir užfiksuota, kas iš tikrųjų atsitiko. Įsijungęs sunkiai suvokiamas apsaugos mechanizmas kol kas neleidžia jam pernelyg priartėti prie paties traumos epicentro. Lyg koks teismo liudytojas, neprivaląs duoti parodymų prieš patį save, kūnas neleidžia sąmonei prisismelkti iki informacijos, kuri ją sužalotų.”
“Šitokie žodžiai, kurių net skonis burnoje jam buvo nepažįstamas, maišė kažką jo širdyje, kaip pagaliu maišome išdžiūvusius dažus skardinėje; ir pats pasidavė neįtikėtinam tų žodžių poveikiui.”
“Jis nulydėjo jį žvilgsniu. Paskui kruopščiai užvarstė jau beveik atlapotą širdį ir vėl paslėpė po devyniais užraktais.”

Našlaičių prižiūrėtojo sūnus
Adam Johnson 2014 m.
Našlaičių prižiūrėtojo sūnus

Šiaurės Korėja - pragaras žemėje. Knyga suteikia galimybę nukakti, susipažinti ir pamatyti tokias pasaulio vietas ir santvarkas apie kurias net nenutuoki esant. Džiugu, kad turiu galimybę pažvegti į pragarą saugiai, šiltai susisupus taikiuose namuose, tačiau skaitant širdies neapleido sunkumas ir labai nemalonus jausmas. Sukrečianti knyga! Po karo Korėja padalinta į dvi dalis - amerikiečiams - Pietų Korėja ir rusams - Šiaurės Korėja. Tereikia į google vaizdus įsivesti vieną ir kitą šalį ir akivaizdžiai pamatai kaip atrodo “juoda ir balta”.
“Galvoju, ką tenka iškęsti jums Amerikoj, kur valdžia jūsų negina, kur niekas jums nenurodo, ką daryti. Ar tiesa, kad negaunate maisto kortelių, kad maistu turite rūpintis patys? Ar tiesa, kad darbuojatės tik dėl popierinių pinigų, o ne dėl aukštesnių tikslų? Ką Amerikoj transliuoja garsiakalbiai, kada pas jus komendanto valanda, ko moko vaikus jūsų ugdymo kolektyvuose? Kur vaikšto moterys su vaikais sekmadienių popietėmis, o jeigu moteris netenka vyro iš kur jai žinoti, kad valdžia jai paskirs gerą pakaitalą? Kam ji turi meilintis, kad jos vaikai patektų pas geriausią jaunimo būrio vadovą? Kaip laikosi visuomenė be tėviškos vadovo globos? Iš kur pilietei žinoti, kas geriausia, jei jos neveda geranoriška ranka?...”

Skrydis virš gegutės lizdo
Ken Kesey 2003 m.
Skrydis virš gegutės lizdo
Hermanas
Torgrim Eggen 2007 m.
Hermanas

Netikėtai artima pažintis su Kuba, komunizmu, žodžio nelaisve… Skaitant neapleido mintis, kad ne per seniausiai taip buvo ir pas mus. Panašiai baisu ir nesuvokiama, kaip baisu ir nesuvokiama skaitant apie gyvenimą Afganistane. Baisu, kaip politinė padėtis šalyje įtakoja paprastų žmonių gyvenimus.

Tolimos valandos
Kate Morton 2012 m.
Tolimos valandos

Sunku buvo nuo knygos atsitraukti. Tokia tikrai įtraukianti ir nenuspėjama, bet… kartu ir gūdi, lietinga, šalta, tamsi, tokia su beprasmiškai suluošintais likimais… Perskaičius liko toks nelabai malonus jausmas, bet… vis tik - gera knyga :)

Kvarteronė
Tomas Main Ridas 1989 m.
Kvarteronė

Pamenu, kad vaikystėje skaičiau, tiksliau surijau šią knygą. Norėjau prisiminti, kas ten tokio “skanaus” buvo. Prisiminiau… Gera knyga vaikams ir jaunimui.

Meilė trunka trejus metus
Frederic Beigbeder 2002 m.
Meilė trunka trejus metus

Patiko rašymo stilius, tai pirmoji mano skaityta F.Beigbederio knyga, būtinai paskaitysiu ir knygas. Įdomus autorius.

Moteris Berlyne: dienoraščiai
Marta Hillers 2009 m.
Moteris Berlyne: dienoraščiai

Gera knyga, tik bėda, kad per laki vaizduotė pas mane skaitant šią knygą, viskas taip tikroviška ir taaaaip baisu… kad nebeištvėriau ir nebeskaičiau. Esu per silpnų nervų tokiai dokumentikai :(
Tai antroji knyga, po H.Wassmo “Stiklinė pieno”, kuri patvirtino, kad esu “silpnų nervų žiūrovas”.

Panika
Lauren Oliver 2014 m.
Panika
Dingusi
Gillian Flynn 2014 m.
Dingusi

Pirma dalis patiko labai - įtraukė, suintrigavo, negalėjau atsiplėšti. Antra dalis jau mažiau intrigos, pradėjo panašėti į tokį standartinį detektyvą su pakankamai nuspėjama įvykių pabaiga. Na, o trečioji dalis - “grybų karas”, jau net praversdama skaičiau. Tiesą pasakius nelabai ir pritarčiau kritikų nuomonei įtraukti šią knygą į elitinius trilerius, o tuo labiau - mistinius romanus. Aš čia mistikos nei kvapo neradau. Geriausia 2012 metų knyga! - negaliu patikėti!

Balta kaip pienas, raudona kaip kraujas
Alessandro D'Avenia 2012 m.
Balta kaip pienas, raudona kaip kraujas
Iš pirmo žvilgsnio
Mhairi McFarlane 2014 m.
Iš pirmo žvilgsnio

Visai smagiai skaitosi, lengva, nuotaikinga meilės istorija. Žinoma, su lengviems meilės romanams būdingais naiviais dialogais, dramomis, problemomis…

Akloji meilė
Patrick Cauvin 2000 m.
Akloji meilė

Man labai patiko pasakotojo jumoro jausmas :), retai būna, kad skaitydama susijuokčiau balsu, tačiau visai netikėtai pačiai sau :) šią knygą skaičiau su šypsena ir juokeliu :) Patiko ir turinys, tiesa šiek tiek stebino aklosios visiškas susitaikymas ir prisitaikymas prie neseniai įgyto neįgalumo. Sunku patikėti, kad realybėje tai iš tikrųjų taip paprasta. Labai norėtųsi tikėti… Žodžiu, gera knyga apie meilę, jausmus, santykius…

Broliai Karamazovai I, II
Fiodoras Dostojevskis 1986 m.
Broliai Karamazovai I, II

Patiko, tačiau nepasakyčiau, kad “ėjosi kaip iš pypkės” :) Pradėti skaityti man reikėjo susikaupimo ir šiokio tokio prisivertimo, tam kartui įsiskaičius jau viskas puikiai, po to vėl tas pats. Žodžiu pirmąją dalį įveikiau, antrosios kol kas nebenoriu. Man šitoj knygoj stipriai per daug visokių teologinių filosofavimų, išvedžiojimų, diskusijų.

Senuolio išmintis, kurią norisi pasilikti: “Svarbiausia, pats sau nemeluokite. Kas meluoja pats sau ir klausosi savo paties melo, tas ilgainiui jokios tiesos nei savyje, nei aplinkui nebemato, vadinasi, pradeda nebegerbti nei savęs, nei kitų. Nieko nebegerbdamas, nieko ir nebemyli, o neturėdamas meilės ir ieškodamas sau užsiėmimo ir pramogų pasiduoda aistroms bei kūno geiduliams ir nuo savo ydų visai sugyvulėja, o visa tai dėl to, kad be paliovos meluoja ir žmonėms, ir pats sau. Kas meluoja pats sau, tas anksčiau už kitus gali ir įsižeisti. Juk pasijusti įžeistam kartais gali būti ir malonu, ar ne tiesa? Ir juk žino žmogus, kad niekas jo neįžeidė, kad jis pats įžeidimą sugalvojo ir primelavo dėl gražumo, pats perdėjo, kad dailingiau atrodytų, prie žodžio prikibo ir iš adatos vežimą priskaldė, - pats žino tai ir vis dėlto pirmas įsižeidžia, taip įsižeidžia, jog net malonumą, didelį pasitenkinimą jaučia, o šitaip ir neapykantą išsiugdo...”
“Seniems melagiams, visą gyvenimą vaidinusiems, pasitaiko tokių valandėlių, kada jie tiek įsimaivo, jog iš tikrųjų dreba ir verkia iš susijaudinimo, nors jau tą pačią akimirką (ar vos po sekundės) galėtų patys sau pašnibždėti: “Juk tu, senas begėdi, meluoji, juk tu ir dabar esi tik aktorius, nepaisant tavo “švento” rūsčio ir “šventos” rūsčio minutės”.”

Jaunieji liūtai
Irwin Shaw 2009 m.
Jaunieji liūtai
Ketvirtadieniai parke
Hilary Boyd 2014 m.
Ketvirtadieniai parke

Mano atostogų knyga (Prancūzija). Knyga nuteikė optimistiškai, smagu matyti, skaityti apie vyresnius žmones ir suprasti, kad jausmams amžius ne riba :) Gyvenimas tęsiasi, netgi! prasideda, kai tau jau/DAR tik 60 metų...

Jei pasilikčiau
Gayle Forman 2014 m.
Jei pasilikčiau

Iš serijos “knyga be skirtuko” - perskaičiau vienu prisėdimu, be nosinaitės neišsiverčiau :). Knyga apie labai daug ką - meilę, draugystę, šeimą, santykius, tėvus ir vaikus, svajones, apie gyvenimą ir jo trapumą...

Širdies dūžiai
Jan-Philipp Sendker 2014 m.
Širdies dūžiai

Tikrai labai graži pasaka apie meilę. Jautri, šilta, nenuspėjama, kupina išminties, teigiama… žodžiu, gera skaityti.
“Yra žaizdų, kurių laikas neužgydo, bet ilgainiui jos užsitraukia ir įmanoma gyventi.”
”...vylėsi, kad priglaus po savo sparnu, išves iš tamsos, kuri jį gaubia, išmokys, ko išmokė ją: kad į gyvenimą įpinta kančios - į visų aliai vieno gyvenimą, kad ligos neišvengiamos, kad visi pasensime ir niekas neišsisuks nuo mirties. Tokie žmogaus būties dėsniai. Dėsniai, tinkami visiems plačiajame pasaulyje, kad ir kaip esmingai pasikeistų laikas. Nėra jėgos, kuri išvaduotų žmogų nuo skausmo ar liūdesio, apimančio tai suvokus, - nebent ta jėga būtų jis pats. Ir vis dėlto, gyvenimas yra dovana, kurios niekas neturi niekinti. Mįslinga dovana, kurioje neatskiriamai susipina kančia ir laimė.”

Ana Karenina I, II
Levas Tolstojus 1973 m.
Ana Karenina I, II

Senokai ruošiausi perskaityti šią knygą, bet vis kažkodėl vietą užleisdavau kitoms. Tačiau įsigyjusi bilietus į A.Cholinos spektaklį “Ana Karenina”, nedelsdama įgyvendinau savo senuosius planus :). Džiaugiuosi, kad ją pagaliau perskaičiau. Sužavėjo Tolstojaus sugebėjimas taip tobulai perteikti veikėjų charakterius, vidinius pasaulius. Tai jausmų, minčių, vidinių išgyvenimų knyga, neįsivaizduoju kaip visa tai galima perteikti filme. Po teatro būtinai pažiūrėsiu ir filmą. Tiesa, nemažai vietų knygoje norėtųsi sutrumpinti - Levino visokie samprotavimai apie darbo jėgą, našumą ir pan., politikavimai, filosofavimai ta tema gerokai pabodo.

Paskutinis mylimojo laiškas
Jojo Moyes 2014 m.
Paskutinis mylimojo laiškas

Iki pusės knygos maniau, kad tai eilinis meilės romanas, kurio pabaigą maniau esanti lengvai nuspėjusi :). Tačiau, oi kaip suklydau. Netikėtai viskas pasisuko taip dramatiškai, kad jau sunkiai galėjau atsiplėšti nuo knygos. Intriga išlaikyta iki paskutinių puslapių. Sukrečianti, įtraukianti ir dar kuriam laikui liekanti kažkur širdyje. Puiki istorija!

Filosofija kasdienai ir kitiems pavojingiems gyvenimo atvejams
Jules Evans 2013 m.
Filosofija kasdienai ir kitiems pavojingiems gyvenimo atvejams

Nekaltinkite savęs dėl to, ko negalite pakeisti. Epiktetas.
“Ar gali sustabdyti į krantą besiritančias vandenyno bangas? Jei per išvyką prapliumpa lietus, ar gali jį sustabdyti? Ar gali nuspręsti ką apsivilkti, kokią laidą žiūrėti, ką rašyti, piešti, mąstyti?
Tada mudu sutarėme, kad vienus dalykus galime valdyti, kitų-ne...”
Tada paklausk ar tai, kas tave neramina labiau panašu į jūros bangas, ar į pasirinkimą ką mąstyti…
Daug ko - nei praeities, nei kitų žmonių elgsenos - mes negalime pakeisti. Todėl menkinti save dėl kitų žmonių poelgių nėra prasmės. Drauge nedera dangstytis kitais žmonėmis ir kratytis atsakomybės, nes už savo mintis, elgesį ir sprendimus atsakingi esame mes patys.
“Daugelis tavo rūpesčių yra nereikšmingi, tai viso labo tavo vaizduotės kūrinys. Atsikratyk jų ir imk plačiau mąstyti...”
“Užgriuvus sunkumams įsivaizduok, kad Dievas it koks imtynių treneris davė tau šiurkštų jauną vyrą į varžovus. Kam? - paklausi tu. Tam, kad taptum olimpinių žaidynių nugalėtoju.”

Aš prieš tave
Jojo Moyes 2012 m.
Aš prieš tave

Tai pakankamai nesunkiai nuspėjamas meilės romanas, tačiau vis tiek buvo gera ir įdomu jį skaityti. Jautrus, žmogiškas, draugiškas…

Ir aidėjo kalnai
Khaled Hosseini 2013 m.
Ir aidėjo kalnai

Esu sužavėta K.Hosseinio talentu. Skaitydama jaučiausi lyg verčiau vėrinį iš skirtingų karoliukų - skirtingų žmonių charakterių, gyvenimų, sprendimų, likimų, skirtingų laikmečių, šalių, pasaulėžiūros ir supratimo. Gavosi visiškai nenuspėjamas ir neprognozuojamas vėrinys:) Tiesa, keletas “karoliukų”, mano manymu buvo visai nereikalingi. Šiek tiek vargino ieškoti sąsąjų kai jų, pasirodo, nelabai ir buvo.

Siuzanos dienoraštis Nikolui
James Patterson 2003 m.
Siuzanos dienoraštis Nikolui

Knyga vienam vakarui, skaitosi lengvai, įdomiai… Net neprireikė skirtuko :) perskaičiau vienu prisėdimu. “Nikolai, tu skaitai meilės istoriją. Mano, tavo, tėčio! Apie tai, kaip būna, kai sutinki tau skirtą žmogų. Apie tai, kaip reikia branginti kiekvieną akimirką su tuo žmogumi. Kiekvieną milisekundę.”

Lotynų kvartalas: jaunasis Picasso Paryžiuje
Gary Van Haas 2012 m.
Lotynų kvartalas: jaunasis Picasso Paryžiuje

Buvo įdomu. Skaitydama nemažai “pagooglinau” papildomos informacijos, susipažinau su Picasso paveikslais, gyvenimo biografija. Žodžiu, knyga praplėtusi mano akiratį ir žinias apie meną :) Skaitydama sau pasižadėjau paskaityti ir kitas biografines žymių žmonių knygas.

Arklių užkalbėtojas
Nicholas Evans 2009 m.
Arklių užkalbėtojas

Kam patinka meilės romanai ši knyga turėtų tikti. Tipiškas meilės romanas, kuriame viena svarbiausių intrigų kaip gi išsispręs meilės trikampio likimas. Gražūs veikėjai, vaizdai, idiliškas gyvenimas kaime… su pabaiga, kokios ir gali tikėtus tik meilės romanuose. Patiko vidutiniškai.

Antradieniai su Moriu
Mitch Albom 2001 m.
Antradieniai su Moriu

Labai norėjosi paskaityti kažką prasmingo, išmintingo, įkvepiančio… išsirinkusi šią knygą, jaučiau, jog nesuklydau.

Samos laiškai Dženiferei
James Patterson 2009 m.
Samos laiškai Dženiferei

Atsitiktinai ši knyga atsidūrė mano rankose, perskaičiau anotaciją ir priglaudžiau ilgesniam laukui. Tiesa, tas skaitymo laikas gavosi tik 3-4 valandos. Knyga vienam vakarui, kurią norisi skaityti nuo pirmo iki paskutinio puslapio. Užkabino, įtraukė, buvo gera skaityti, net ir ašarą išspaudė ir ne vieną :) Tikrai labai tinkama tokiam lengvam, jaukiam ir jautriam “atsijungimui” :)

Doriano Grėjaus portretas
Oskaras Vaildas 2001 m.
Doriano Grėjaus portretas

Toks tikras, geras “senoviškas” romanas :) Klasika… perskaitai ir lieka, kažkur viduje, visam laikui :).

Užgesęs žvilgsnis
Jana Frey 2007 m.
Užgesęs žvilgsnis

Aklumas man visada atrodė viena iš pačių baisiausių nelaimių. Labai tikroviška, skaudi, jautri knyga. Ir netgi tokios tragiškos nelaimės nesustabdo gyvenimo, jei išgyvenai…

Tyla. Introvertų galia pasaulyje, kuris nesiliauja kalbėjęs
Susan Cain 2013 m.
Tyla. Introvertų galia pasaulyje, kuris nesiliauja kalbėjęs

“Rūšis, kurią sudarytų vien generolai pattonai, kažin ar išliktų, tačiau ne geriau baigtųsi ir rasei, kurios visi nariai būtų vincentai van goghai. Aš linkęs manyti, kad šiai planetai reikia sportininkų, filosofų, sekso simbolių, tapytojų ir mokslininkų; kad jai reikia geraširdžių, akmenširdžių, kietaširdžių ir minkštaširdžių. Jai reikia tų, kas paskirtų gyvenimą nagrinėti, kiek lašelių vandens kokiomis aplinkybėmis išskiria šunų seilių liaukos; jai reikia tų, kas įamžintų trumpalaikį vyšnių žydėjimo grožį keturiolikos skiemenų posme ar per dvidešimt penkis puslapius aprašytų tamsoje lovoje gulinčio mažylio jausmus, laukiant ateinančios nakčiai jį pabučiuoti mamos...” Ši Allen Shawn citata geriausiai apibūdina apie ką ši knyga. Mes visi labai skirtingi ir visi vieni kitus papildome. Todėl ir leiskime vieni kitiems elgtis taip kaip mums geriausia. Ne visus džiugina tie patys dalykai, ne visi vienodai išreiškia save…

Iliuzijos
Richard Bach 2009 m.
Iliuzijos

Imu priprasti prie R.Bacho lakūniškos kūrybos. Detalės apie veržliarakčius ir skraidymo ypatumus man nebetrukdo :) Knyga pilna prasmingų minčių, labai patogus ir jaukus formatas. Knygą patogu nešiotis rankinėje, pusę jos perskaičiau laukdama eilėse, pliaže… Dar skaitysiu kitas R.Bacho knygas. Man jis tikrai patinka!
“Mokydamasis atrandi tai, ką jau žinojai. Veikdamas parodai, jog tai žinai. Mokydamas primeni kitiems, kad jie taip pat viską žino. Jūs visi esate besimokantieji, veikiantieji, mokinantieji.”

Įpročio galia
Charles Duhigg 2012 m.
Įpročio galia

Kooooks įdomus vis tik yra žmogus… :) Svarbi žinia, kurią supratau perskaičius šią knygą - įpročio negalima atsikratyti, tačiau galima jį pakeisti.
“Įpročiai, kaip ir atmintis bei protas, yra mūsų elgesio pamatas. Mes galime neprisiminti patirčių, kurios suformavo mūsų įpročius, bet šie, įsitvirtinę smegenyse, daro įtaką mūsų elgesiui - dažnai mums to nė nesuvokiant.”
“Šimtai įpročių kasdien veikia mūsų gyvenimą - nuo jų priklauso kaip mes rengiamės ryte, kaip kalbame su savo vaikais ir užmiegame naktį; ką valgome priešpiečiams, kaip tvarkome verslo reikalus, ar po darbo sportuojame, ar geriame alų. Kiekvienas iš jų susijęs su skirtingu signalu ir skirtingu atlygiu.
Kiekvienas įprotis, kad ir koks būtų sudėtingas, yra pakeičiamas. Bet kad pakeistum įprotį, turi nuspręsti jį pakeisti. Turi sąmoningai ryžtis sunkiam darbui atpažinti signalus ir atlygius, kurie paskatina imtis įprasto veiksmo, o paskui rasti pakaitalą. “
“Kai nusprendžiame, kas mes norime būti, augame ta linkme, kuria lavinamės. Kaip popieriaus lapas ar paltas, kartą sulenkti, paskui įlinks per tą pačią vietą.
Jei tiki, kad gali pasikeisti - ir paversti tai įpročiu, - pokytis tampa realus. Tavo įpročiai yra tokie, kokius tu pasirenki.”

Džonatanas Livingstonas Žuvėdra
Richard Bach 2011 m.
Džonatanas Livingstonas Žuvėdra

Gražus man šitas leidimas. Labai jaukiai skaitosi, jautiesi lyg sklęstum ant žuvėdros sparnų...:)
“-Nesuprantu, kaip tu gali mylėti paukščių minią, kuri ką tik buvo pasiryžusi tave užkapoti?
-Aišku, mylėti reikia ne tai! Negali pamilti neapykantos ir blogio, ir tai suprantama! Bet kiekvienoje žuvėdroje turi pratintis įžvelgti ką nors gera ir atskleisti tą gėrį jai pačiai. Patiri daug džiaugsmo, kai tai pavyksta.”

Žmogus, kuris norėjo būti laimingas
Laurent Gounelle 2013 m.
Žmogus, kuris norėjo būti laimingas

Lengvai skaitoma knyga apie tas pačias prasmingo gyvenimo tiesas, laimės paiešką, sėkmės šaltinį... Nemažai prasmingų minčių, pateiktų labai lengva dialogo forma. Manau, knyga puikiai tinka jaunimui.

Kitokia šviesa
Jens Christian Grondahl 2006 m.
Kitokia šviesa

Skaitydama negalėjau atsistebėti autoriaus sugebėjimu “nardyti” po skirtingų žmonių gyvenimus, sprendimus, likimus, svarbiausia - jausmus ir mintis. Perskaičius kažkodėl buvo labai liūūūdna. Manau, ji labai tinkama išgyvenantiems skyrybas, turbūt padėtų susivokti savyje, o gal… kaip tik viską dar labiau sujauktų :) Labai gyvenimiška knyga, be jokių iliuzijų...

Tikėtina istorija
Karin Alvtegen 2012 m.
Tikėtina istorija

Mano mėgstamiausia rašytoja ir šį kartą nenuvylė.

Penkiasdešimt pilkų atspalvių
E L James 2012 m.
Penkiasdešimt pilkų atspalvių

Buvau skeptiškai nusiteikusi šios knygos atžvilgiu, ketinau neužkibti ant jos reklamos kablio:) Tačiau nori nenori apie šią knygą tenka išgirsti visokių komentarų. Paskutinis lašas, paskatinęs imti ją ir skaityti:) buvo “dirbtinos” komentaras. Pradžia nepatiko, tokių kvailų įsimylėjimo romanų negaliu pakęsti, nedaug trūko, kad taip ir nebūčiau įpusėjusi… tačiau pamažu veiksmas įkaito:), įtraukė ir nepaleido. Tikrai kraują kaitinanti knyga:))

Gėlių kalba
Vanessa Diffenbaugh 2012 m.
Gėlių kalba

Jauki, lengvai skaitosi, puikiai tinka lengvam skaitymui.

Heroinas
Melvin Burgess 2002 m.
Heroinas

Nebuvo gera skaityti šią knygą, bet gal ir tiesą rašo The Times “Kiekvienas privalo perskaityti Heroiną”. Tikiuosi, kad mano gyvenime tai bus vienintelė artima pažintis su narkotikais ir narkomanais. Kiekvienas žmogus, koks jis bebūtų ir kaip mums beatrodytų, vis tik turi savo gyvenimo istoriją, priežastis ir savo kelią nuo vaikystės iki ...

Mano tėvo užrašų knygelė
Kader Abdolah 2011 m.
Mano tėvo užrašų knygelė

Buvo įdomu atsidurti visiškai kitokioje aplinkoje, kultūroje, stebėti kitokius papročius, žmones ir netgi šalies politinę situaciją, kuri, deja, skaudžiai įtakoja daugelio žmonių likimus. Man ši knyga buvo pažintis su Iranu-Persija. Iki šiol niekada nesidomėjau šia šalimi, o skaitydama šią knygą net “pasigooglinau” papildomai :)

Po ratu
Hermann Hesse 2000 m.
Po ratu

Tragiškas gabaus berniuko likimas. Stebint iš šalies lengva suprasti kitų netinkamą elgesį, tačiau klausimas ar tai padeda patiems gyvenime visada pasielgti teisingai. Vienas iš paskutinių knygos klausimų (“Ir jūs, ir aš, gal ir mudu ne viską padarėme dėl berniuko, kaip manot?“) taip ir lieka be atsakymo…

Vėjas gluosniuose
Kenneth Grahame 2011 m.
Vėjas gluosniuose

Šią knygą skaitėme prieš miegą (F. 7 m.), knyga patiko net ir man :) Labai turininga kalba, vaizdingi aprašymai, pakankamai nemažai veiksmo, mažai paveikslėlių, manau tokios knygos vaikams labai tinkamos klausytis. Tiesa, man pačiai daug kur kirtosi su logika, kai miško žvėreliai Žiurkinas, Kurmis ar Rupūžius susėda pietauti jautienos ar kiaulieno kumpio, atsigeria alučio, joja ant arklio, apsirengia žmogaus rūbais ir jau tampa neatpažįstami žmonių pasaulyje, kai važiuoja traukiniu, vairuoja mašiną... :) Esu tikra, kad vaikams jokių logiškų pamąstymų ta tematika nebuvo. Turbūt kartais sveika paskaityti vaikiškų knygų ir man :)

Ištikus laimei
David Foenkinos 2012 m.
Ištikus laimei

Patiko, skaitosi lengvai, jaukiai, maloniai. Pavadinčiau šią knygą tokia gyvenimiška pasaka :)

Kol dar gyva
Jenny Downham 2012 m.
Kol dar gyva

Knygos siužetas tikrai nelinksmas - vėžiu serganti paauglė, tačiau knyga iš tiesų pilna gyvenimo džiaugsmo bet, deja, ne tik… Skaitosi greitai, lengvai, paprastai. Perskaičius lieka peno mintims, pamąstymams…
P.S. ir dar buvo visai gera “atsikvėpti” nuo “Vėjo nublokšti” II dalies :), sunkiai kažkaip einasi su ja, o va “Kol dar gyva” per porą vakarų suskaičiau. Dabar ir toliau Vėjo nublokšti II…

Pasakų terapija
Maria Miolicka 2010 m.
Pasakų terapija

Laaaaabai išsamiai apie pačias įvairiausias vaikų ir suaugusių baimes. Beskaitydama laukiau laukiau tų pasakų... tikėjausi šiek tiek kitokios knygos. Tokias teorines knygas man sunkiai sekasi perskaityti nuo pradžios iki galo. Kažkuriuo metu ima atrodyti tas pats per tą patį ir norisi jau kažko kito. Neįveikiau iki galo ir šitos, gal kada gyvenime ji dar man papuls į rankas, tada pavartysiu iš naujo :)

Vėjo nublokšti I
Margaret Mitčel 1993 m.
Vėjo nublokšti I

To meto laikmetis aprašytas labai vaizdžiai, išsamiai ir gražiai. Skaitau ir matau gražias, išsipusčiusias, paikas :) damas ir dėl karo pamišusius bei apie kovas svajojančius vyrus. Tiesa įpusėjus knygą jau lyg ir ėmė pabosti, bet… prasidėjus karui jau negalėjau atsitraukti :)

Zahiras
Paulo Coelho 2005 m.
Zahiras

Turi P.Coelho ką pasakyti :) ir kaip visada taip taikliai, kaip visada palieka minčių, apmąstymų... Puikus autorius, įdomu skaityti jo knygas.

Haris Poteris ir išminties akmuo
J.K. Rowling 2009 m.
Haris Poteris ir išminties akmuo

Gal dėl to, kad fantastinių knygų tikrai nemėgstu, šiek tiek svarstau į kurią lentyną ją patalpinti, man tai norėtųsi į “vidutinė”. Bet kadangi 7 m.F. sako, kad knyga patiko (nepaisant to, kad paskaičius bijodavo gesinti šviesą:)), dedu čia. Tačiau kitų dalių tikrai nebeskaitysiu.

Feliksas finansininkas
Nikolaus Piper 1999 m.
Feliksas finansininkas

Knyga patiko, bet… kažkodėl nepabaigiau, liko labai nedaug, bet taip ir užsiliko… Skaičiau tarpuose tarp kitų knygų, nes ji pakankamai nuobodi pasirodė, gal dar - tokia vaikiška :). Manau, kad paaugliukams visai neblogas vadovėlis galėtų būti apie pinigus, verslą, finansus.

Gyvename kartą, bet kiekvieną dieną
sud.A. Peškaitis 2012 m.
Gyvename kartą, bet kiekvieną dieną

Buvo visai įdomu “pabendrauti” su įdomiu žmogumi. Vis tik ne visus atsakymus “išklausiau”, vietomis toks šališkas man tas pokalbis pasirodė. Ir su įrašu anotacijoje, jog tai “puikus pagalbininkas kiekvienam...” nelabai sutikčiau. “Communio” serijos knyga, tiesiog puiki proga “pabendrauti” su daugiau gyvenime patyrusiu ir pamačiusiu žmogumi, turinčiu bei reiškiančiu savo nuomonę, požiūrį į tam tikrus dalykus.

Iki pasimatymo
Markus Werner 2012 m.
Iki pasimatymo

Žmogaus, išgyvenusio infarktą pasakojimas apie savo gyvenimą, požiūrį, jausmus… Man patiko “klausytis” šio žmogaus.

Šimto metų istorija
Herbjorg Wassmo 2011 m.
Šimto metų istorija

Puiki knyga apie tikrų moterų tikrus gyvenimus: “Gyvenimas susideda iš aibės nereikšmingų įvykių, nedarančių įtakos Žemės rutulio sukimuisi, o ji vos spėja juose dalyvauti.” Knyga, kurioje matai visą žmogaus gyvenimą, gali vertinti ir suprasti priimtus sprendimus ir matyti jų pasekmes. Puiki knyga apie savęs ieškojimą, meilės ir laisvės troškimą... Gal tik šiek tiek painiai parašyta, daug vardų, daug vietovardžių, kartais sunku susivokti apie kurią kartą vyksta kalba. Skaitydama net pastudijavau Norvegijos žemėlapį :)

Paslaptis (The Secret)
Rhonda Byrne 2011 m.
Paslaptis (The Secret)

Nepatiko pats rašymo stilius, pateikimas. Neradau čia ir jokios nežinomos paslapties. Svarbiausia pats žinok ko nori, galvok apie tai, svajok, siek, daryk tai, kas tave džiugina… apie tai skaičiau daugelyje saviugdos knygų. Žinoma, yra čia prasmingų gyvenimo tiesų, būtent dėl jų dedu šią knygą į “patiko” lentyną, bet… yra ir geresnių knygų :)

Banginių vadeliotoja
Witi Ihimaera 2007 m.
Banginių vadeliotoja

Graži pasaka. Egzotiška knyga, labai įspūdingai pora vakarų praleidau Naujojoje Zelandijoje, Papua Naujojoje Gvinėjoje, Australijoje:) Filmas turėtų būti nerealaus grožio, būtinai pažiūrėsiu.

Mano vaikas-būsimasis milijonierius
Natalija Pravdina 2010 m.
Mano vaikas-būsimasis milijonierius

Tikrai yra daug gerų minčių. Perskaičiau greituoju skaitymu, bet prasmingų minčių pagavau tikrai nemažai :) Knyga verta dėmesio.

Eva Luna
Isabel Allende 2006 m.
Eva Luna

Oi kaip gera buvo skaityti… Labai patiko rašymo stilius. Tekstas tiesiog plaukia iš knygos :) taip vaizdžiai ir gražiai. Būtinai dar paskaitysiu kitas I.Allende knygas.

Žmogus ieško prasmės
Viktor E. Frankl 2008 m.
Žmogus ieško prasmės

Pasižymėjau keletą citatų: “Žmogus nėra visiškai valdomas ir bejėgis, veikiau jis pats apsisprendžia: arba pasiduoda aplinkybėms, arba drąsiai jas priima. Žmogus ne šiaip sau egzistuoja, bet visada sprendžia kokia bus jo egzistencija, kas jis bus kitą akimirką.”

“Žemėje yra dvi ir tik dvi žmonių “rasės”: padorių žmonių “rasė” ir - nepadorių. Visur išplitusios abi tos “rasės”, jos prasiskverbia į kiekvieną grupę; nė vienos grupės nesudaro vien tik padorūs ar vien tik nepadorūs žmonės, šia prasme nė viena grupė nėra “rasiškai gryna” - tad būta vieno kito padoraus vaikino ir tarp sargybinių.”

“Austrų visuomenės nuomonės apklausoje neseniai pranešė, kad didesnė dauguma žmonių gerbia ne didžiuosius menininkus ir ne didžiuosius mokslininkus, ir ne didžiuosius valstybės veikėjus, ir ne sporto įžymybes, o tuos, kurie rūsčią lemtį pasitinka ir nugali aukštai iškėlę galvas.”

Top 10 Rome
Kelionių vadovas 2011 m.
Top 10 Rome

Tikrai naudinga keliaujant po Romą. Patogus knygos formatas, žemėlapis. Be galo daug turistų Romoje mačiau su šia knyga ir pačiomis įvairiausiomis kalbomis.

Roma. Vatikanas-Siksto koplyčia
F.C. Pavilo 1996 m.
Roma. Vatikanas-Siksto koplyčia

Super! Pateikta 10 maršrutų po Romą, išsamiai ir įdomiai aprašyta, daug nuotraukų. Smagu, kad šį kelionių vadovą turėjau progos panaudoti pagal paskirtį. Viskas išsamiai ir įdomiai aprašyta, tik vienas minusas - knygos formatas nėra patogus nešiotis. Teko pasiskaityti dienos pradžioje ką ketinu aplankyti ir dienos pabaigoje apie tai ką jau mačiau. Planuojant kelionę į Romą, tikrai naudinga knyga.

Žvelgiant į pasąmonę
Karlas Gustavas Jungas 1994 m.
Žvelgiant į pasąmonę

Buvo labai keista, kad toks protingas žmogus parašė tokią suprantamai įdomią knygą. Lengvai ir įdomiai skaitėsi. Skaitydama aiškiau supratau kas yra pasąmonė. Knygoje daug dėmesio sapnams ir jų aiškinimui, va šita tema mane visai “suvėlė”, kaip tyčia ėmiau sapnuoti kuo keisčiausius sapnus, o jų reikšmių vis tiek neiškoduoju :)
Keletas citatų, kurias norėjosi pasižymėti: “Tiesa, ne taip seniai civilizuotas žmogus įgijo tam tikrų valios jėgų, kurias panorėjęs gali taikyti. Jis išmoko gerai atlikti savo darbą, neprašydamas giesmių ir būgnų, kad šie užhipnotizuotų jį ir sukeltų reikiamą darbui būseną. Žmogus netgi apsieina be kasdienės maldos, kuria jis prašė Dievo pagalbos. Jis gali padaryti ką sumanęs, gali nekliudomas perkelti savo mintį ir veiksmą, tuo tarpu kiekvieno pirmykščio žmogaus žingsnį stabdė baimė, prietarai ir kitos nematomos kliūtys. Posakis: “reikia tik panorėti, o galimybė atsiras” - yra šiuolaikinio žmogaus prietaras.
Tačiau, kad palaikytų savo tikėjimą, šių dienų žmogus sumoka didelę kainą. Jis nesupranta, kad nepaisant viso jo racionalumo ir galingumo, jį valdo “jėgos”, kurios nepaklūsta jo valiai. Žmogaus dievai ir demonai niekur nedingo, jie tik gavo naujus vardus. Tie demonai palaiko jame nuolatinį nerimą, neaiškią baimę, psichologinius konfliktus, nepasotinamą piliulių, alkoholio, tabako, maisto alkį - ir, be visa ko, daugybę neurozių.”
“Daugelis mūsų gyvenimo krizių turi ilgą nesąmoningą priešistorę. mes einam prie jų pamažu, net nenutuokdami apie besitelkiančius (susikaupusius) pavojus. Bet tai, ko nepavyksta pamatyti mūsų sąmonei, dažnai pastebi mūsų pasąmonė, kuri gali perduoti informaciją per sapnus.”
“Kai kas nors išslysta iš mūsų sąmonės, jis nenustoja egzistavęs, kaip kad už kampo pradingęs automobilis neištirpsta ore. Mes tik jo nematome, ir tiek. Lygiai taip pat, kaip mes galime tą automobilį vėl pamatyti, taip pat mes vėl išvystame mintis, kurios laikinai buvo pradingę. Taigi pasąmoninė dalis susideda iš daugybės laikinai neryškių minčių, įspūdžių ir vaizdinių, kurie, nors ir užmiršti, ir toliau veikia mūsų sąmoningas mintis.”
“Yra tam tikrų įvykių, kurių sąmoningai mes nepastebime; vadinasi jie lieka už sąmonės slenksčio. Jie įvyksta, bet jie suimami į save nesąmoningai, mums sąmoningai nežinant. Mes sužinome apie tokius įvykius tik intuicijos akimirkomis arba giliai mąstydami vėliau įsisąmoniname, jog jie turėjo atsitikti; ir nors mes iš pradžių nekreipėme dėmesio į jų emocinę ir gyvybinę svarbą, tai vėliau išsiveržia iš pasąmonės kaip kokia pavėluota mintis.”

Numylėtieji kaulai
Alice Sebold 2009 m.
Numylėtieji kaulai

Labai jau ne “saldi” knyga. Nors pasakoja jau mirusi mergaitė, pasaulį stebinti iš savojo rojaus, knyga labai tikroviška, gyvenimiška. Viskas vyksta ne taip kaip norėtųsi, o taip kaip gyvenime :) Gal vietomis ir per daug ištempta, bet šiaip skaitosi jaukiai.

Premjeras ir angelas
Ivan Klima 2008 m.
Premjeras ir angelas
Puikybė ir prietarai
Jane Austen 2008 m.
Puikybė ir prietarai

Knyga parašyta prieš 200! metų (1813 m.) Skaitant tiesiog pabuvau tame laikmetyje. Kaip sunkiai suvokiamas dabar toks gyvenimas - jokio skubėjimo, mergaitės su rankdarbiais, groja arfomis, susitikimai prie arbatėlės, karietos, arkliai, šokiai prie pianino muzikos… Tiesa, perskaičiau apie 60 psl. knygos pradžioje ir apie 15 psl. pabaigoje. Man to užteko, kad pabuvočiau ten, taip toli praeity. Įdomu, kaip mes atrodysim tiems, kurie apie mūsų gyvenimą skaitys po 200 metų...:) Knyga patiko, bet daugiau kaip vieną vakarą nenorėjau ten “užsibūti”.
P.S. šiuo atveju filmas man labiau tiko negu knyga.

Meilės istorija
Nicole Krauss 2008 m.
Meilės istorija

Iš knygos pavadinimo ir aprašymo tikėjausi visai kitokios knygos, tokios lengvos meilės istorijos… Knyga visiškai neatitiko mano įsivaizdavimo, pakankamai paini, dalį knygos skaičiau ir nesupratau kaip čia visi vienas su kitu susiję. Nepaisant to, patiko, įdomiai ir pakankamai smagiai skaitosi, nors tikrai smagių dalykų ten mažai. Keista knyga… bet gera:) Beje, knygoje tris kartus paminėtas Vilniaus pavadinimas (pirko smuiką Vilniuje bei kažkas mokinosi Vilniuje:)

Žinutė tau
Sofie Cramer 2011 m.
Žinutė tau

Nors siužetas lengvai nuspėjamas perskaičius knygos aprašymą, vis tik nebuvo nuobodu skaityti. Skaitosi labai lengvai, maloniai ir greitai. Puikiai tinka jaukiam vakarui su knyga (perskaičiau per tris su puse valandos:).

Tarp pilkų debesų
Ruta Sepetys 2018 m.
Tarp pilkų debesų

Mane sukrėtė ši knyga. Nebuvo gera ją skaityti. Turbūt niekada iki šiol nesusimąsčiau apie tai KOKĮ SIAUBĄ turėjo patirti žmonės karo metais. Lenkiuosi kiekvienam patyrusiam tremties košmarą. Jūs suteikiate stiprybės. Imu galvoti jog šiais laikais nebeturime teisės skųstis… jokie sunkumai neprilygsta tam siaubui, kurį, dar visai neseniai, turėjo patirti mūsų seneliai.

Vienuolika minučių
Paulo Coelho 2004 m.
Vienuolika minučių

Skaitant šią knygą prisiminiau vieną kažkur seniai išskaitytą frazę: “KIEKVIENAS turi kažko, kas verta pagarbos”, man ji čia labai tiko. Gera knyga, verčianti pamąstyti apie tai, kad negalima smerkti nei vieno žmogaus, nes nežinome kokiu “keliu” jis pateko ten kur yra ir kokia kaina už tai “moka”. Kartais skaitant buvo keista, jog knygą parašė vyras :)

Mano gyvenimo moteris
Carla Guelfnbein 2006 m.
Mano gyvenimo moteris

Jau seniai taip buvo, kad knyga TAIP!!! užkabintų nuo pat pirmo iki paskutinio puslapio. Pradėjau ir… nepadėjau kol neperskaičiau (užtrukau iki 2 val.nakties). Puiki knyga, buvo gera ir įdomu ją skaityti.

Luka
Jens Christian Grondahl 2005 m.
Luka

Knyga apie amžiną meilės paiešką, neištikimybę, sudaužytas širdis ir likimus. Įdomus rašymo stilius.

Europa
Tim Parks 2011 m.
Europa

Keista knyga, kuri pirmiausia sužavėjo bei nustebino puslapio ilgumo sakiniais. Ši knyga be veiksmo, tai vieno žmogaus prisiminimai, mintys, išgyvenimai. Skaitant mąsčiau apie tai kiek DAUG telpa mūsų viduje, apie tai, kad žmogaus išorė, veiksmai slepia nepaprastai DAUG minčių, paaiškinimų, išgyvenimų. Sunku suprasti netgi savo mintis ir poelgius, ką jau kalbėti apie kitų... Gera knyga tiems, kas mėgsta “mąstančias” knygas:)

Naktų knyga
Sylvie Germain 2004 m.
Naktų knyga

Knyga gera, įdomiai parašyta (autorės rašymo stilius man šiek tiek priminė H.Wassmo) tačiau nepasakyčiau, kad man ją buvo gera skaityti. Morališkai buvo sunku skaityti, nes labai daug skaudžių likimų, daug skausmo.  Tačiau perskaičius kyla daug minčių apmąstymams. Ši citata “jog džiaugsmas ir grožis tokie reti ir trumpi šioje žemėje, kad reikia mokėti juos pagerbti, kai jie ateina, tegul ir vienai dienai” mano manymu geriausiai apibūdina šią knygą. Džiaukimės gerais dalykais savo gyvenime… :)


Į šią lentyną dedamos knygos, kurias pabaigiau skaityti tik todėl, kad pradėjau. Visiškai nieko ypatingo, net gi nuobodoka, banaloka ir pan. Nerekomenduoju, nes tikrai yra vertesnių dėmesio knygų.


Dievas skambina vienąkart
Mitch Albom 2017 m.
Dievas skambina vienąkart
Sidabrinė įlanka
Jojo Moyes 2015 m.
Sidabrinė įlanka
Gegužės pūga
Sarah Jio 2014 m.
Gegužės pūga

Nepaisanti to, kad man ji vidutinė, esu tikra, kad ši knyga turi ir dar turės nemažai gerbėjų.

Nebaigtas dienoraštis
Vytautas Račickas 2014 m.
Nebaigtas dienoraštis

Sudomino knygos aprašymas, tačiau knyga nepatiko.

Eigulio duktė: byla F 117
Agnė Žagrakalytė 2013 m.
Eigulio duktė: byla F 117

Iš pradžių mėgavausi, bet perskaičiau tik apie 60-70 psl. ir išsigandau, kad tokiu tempu laukia dar 500. Iš tiesų nelabai ir užkabino, tik rašymo stilius patiko, bet trumpam :)

Tas nelemtas mano kaklas ir kitos moterų problemos
Nora Ephron 2007 m.
Tas nelemtas mano kaklas ir kitos moterų problemos

Su humoru, sarkastiškai ir netgi, dažnai, taikliai, tačiau galbūt šiek tiek “persūdyta” ir kažkaip netikra :) Žodžiu, jei tai būtų straipsnis žurnale, smagiai su šypsena paskaityčiau, tačiau knygai viso to per daug. Nepabaigiau.

Tūla
Jurgis Kunčinas 1993 m.
Tūla

Kažko panašaus ir tikėjausi - tokia lietuviškai “dumblina”. Iki pusės knygos dar patiko, bet po biški, palengva nuo tokios knygos imi pavargti, kol galiausiai, tiesiog nebesinori paimti…
Bet vis tik gerai, kad ją skaičiau, kažkuo ši knyga tikrai stipriai gera…

Rytoj
Guillaume Musso 2014 m.
Rytoj
Viešnia iš šiaurės
Antanas Vienuolis 1989 m.
Viešnia iš šiaurės

Kažkada vaikystėje skaičiau šią knygą ir atsimenu, kad ji man labai patiko. Nusprendžiau pakartotinai perskaityti, prisiminti apie ką ši knyga, tačiau, deja, šiam gyvenimo tarpsnyje ji man “vidutinė”. Pati pradžia patiko, vėliau be galo be krašto liūdna, skaitai ir kažkoks grūzas lieka širdy. Perskaičius pusę knygos jau ėmiau skaityti pagreitintai, taip atsibodo tie vargai ir liūdesiai. Tikiu, kad pasaulyje, ypatingai per karą, pilna tokių tragiškų likimų, bet skaityti man ji per liūdna.

Beveik visada
J.A. Rendemerski 2014 m.
Beveik visada
Eleonora ir Pakas
Rainbow Rowell 2014 m.
Eleonora ir Pakas
Tik laikas parodys. Kliftonų kronikos 1 knyga
Jeffrey Archer 2014 m.
Tik laikas parodys. Kliftonų kronikos 1 knyga

Visai ne tai, ko tikėjausi iš pasaulinio bestselerių autoriaus. Pirmąjį šimtą perskaičiau su įdomumu, vėliau viskas “skistyn”, kol pabaigiau knygą greituoju pervertimu. Sekančios Kliftonų serijos dalys manęs tikrai nedomins. “Muilo opera”.

Ana ir prancūziškas bučinys
Stephanie Perkins 2014 m.
Ana ir prancūziškas bučinys

Gera knyga paaugliams. Paryžius, gražūs veikėjai, įsimylėjimai, romantiški poelgiai… Ne mano skonio knyga, bet perskaičiau ją atostogose, kai nieko “savo skonio” jau nebeturėjau.

Kovo žibuoklės
Sarah Jio 2013 m.
Kovo žibuoklės

Tik šiek tiek paskaičius istorija man pasirodė skystoka ir banaloka. Tačiau kaip įvykiai klostysis ir kuo viskas pasibaigs, vis tik norėjosi sužinoti. Knygą perskaičiau labai pagreitintai per vieną vakarą. Manau ši istorija tikrai tiks mėgstantiems “gyvenimiškus” meilės romanus.

Baltojo debesies šalyje
Sarah Lark 2013 m.
Baltojo debesies šalyje

Knyga supažindino su Naująja Zelandija, jos pirmaisiais gyventojais, ruonių, banginių medžiotojais, avių augintojais. Įdomu buvo sužinoti ir apie maorius, vietinius N.Zelandijos gyventojus. Lyg ir nieko skaitėsi, bet pakankamai ilgai ir lėtai. Perskaičius knygą galvoje šmėstelėjo, kad “per daug tuščiai praleisto laiko su šia knyga.”

Keturios kovo dienos
Jens Christian Grondahl 2013 m.
Keturios kovo dienos

Nors ir žaviuosiu autoriaus talentu, šitos knygos nesinorėjo skaityti visos. Kažkokia slogi ji man pasirodė. Šiaip jo knygos man patinka - jos tikrai kitokios, savitos, skaitant jautiesi lyg dėliotum dėlionę. Rašymo stilius, sakinių struktūra neleidžia atsipalaiduoti. Niekada negali nuspėti kuo pasibaigs Grondahlio sakinys. Kiek ilgiau paskaičius pradeda dėliotis bendras vaizdas. Šitos “dėlionės” visos nedėliojau, įpusėjau ir atsiverčiau paskutinius skyrius.

Knyga apie San Mikelę
Axel Munhe 2000 m.
Knyga apie San Mikelę

Man ji labai nuobodi. Turbūt “nepagavau” kažko. Atsibodo įpusėjus ir palikau nebaigtą.

Patogus melas
Randy Susan Meyers 2013 m.
Patogus melas

Eilinis šiuolaikinis skaitalas.

Filosofas, kuris nebuvo išmintingas
Laurent Gounelle 2013 m.
Filosofas, kuris nebuvo išmintingas

Nesutinku, kad romanas prikaustantis dėmesį, o tuo labiau įtempto veiksmo ir humoro. Apie silpną žmogų, kuris atsitikus nelaimei pasineria į savigailą, pyktį, keršto troškimą. Atsibodo skaityti kažkokį kvailą ir beprasmį keršto siekimą. Perskaičiau apie 100 psl. Nepatinka man skaityti apie kvailus ir kvailinamus. Pabaigiau smarkiai pagreitintai.
Knygoje dažnai cituojamas Markas Aurelijus, net kilo noras paskaityti jo knygą “Sau pačiam”.

Sala
Victoria Hislop 2007 m.
Sala

Na lyg ir nieko, bet… nuo pusės knygos jau skaičiau pagreitintai.

O paskui
Guillaume Musso 2007 m.
O paskui

Perskaičiau pusę knygos ir to žadamo “įtempto laukimo” taip ir nesulaukiau. Man tokios pasakos nepatinka… Visai neužkabino, kuo toliau skaitai, tuo labiau erzina kažkokie kvaili, neva tai labai protingo, užsiėmusio, ambicingo karjeristo poelgiai. Nepabaigiau knygos…

Ana, Hana ir Johana
Marianne Fredriksson 2013 m.
Ana, Hana ir Johana

Tokia skandinaviškai šalta, mažai saulės, šilumos, daug vargo, skurdo, juodo darbo… gali skaitydamas tik pasidžiaugti, kad gimei ne tuo laiku ir ne ten. Perskaičiau tik apie Haną, apie kitas “anas” tik šiek tiek… keista, bet net neįdomu kaip knyga baigėsi.
Apie trijų vienos šeimos moterų gyvenimą, mano manymu, nepalyginamai geriau yra parašiusi H.Wassmo knygoje “Šimto metų istorija”.

Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos
John Green 2013 m.
Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos

Nėra gera skaityti apie vėžiu sergančius ir ligos smarkiai suluošintus vaikus. Paaugliai gyvenantys paskutinius savo gyvenimo mėnesius trokšta keliauti, gerti šampaną, mylėti, rūpintis vienas kitu… Deja, liga negailestinga ir jiems “gyvenimas ne norų pildymo fabrikas”.
Ir dar, “sielvartas žmogaus nepakeičia, tik parodo, koks esi.”

Šaltis keičia žuvyčių trajektoriją
Pierre Szalowski 2012 m.
Šaltis keičia žuvyčių trajektoriją

Gal ir nieko, bet tokia lengvai nuspėjama, kažkokia vaikiška ji man :) Į pabaigą jau net pabodo skaityt, nes viskas aišku jau beveik nuo pradžių, todėl “pagreitinau” skaitymą...

Tėvo intriga
Karel van Loon 2006 m.
Tėvo intriga

Visai “neužkabinanti” knyga. Perskaičius keliasdešimt psl. jau norisi “prasukti”. Tiesa, atsakymą į klausimą kas gi tikrasis Bo tėvas norėjosi sužinoti. Smarkiai “prasukant” jį radau, netikėta, bet bjauru. Nuoširdžiai netikiu, kad tokia knyga galėtų būti pasauliniu bestseleriu, kaip parašyta ant viršelio.

Užrašai sau. Mano pastangos tapti asmenybe
Hugh Prather 2009 m.
Užrašai sau. Mano pastangos tapti asmenybe

Man labai trūko vientisumo. Tokios padrikos, viena su kita menkai susijusios mintys manęs “nepasiekė”. Permečiau pagreitintu ritmu :)

Likimo sūpuoklėse
Adriana Trigiani 2008 m.
Likimo sūpuoklėse

Kai kurie rašytojai paprastų žmonių gyvenimus sugeba aprašyti taip, kad jie tampa kažkuo ypatingi. To tikrai nepasakyčiau apie šią knygą, chronologiškai pateikti įvykiai su įvairiom kasdienėm detalėm, dialogais, suknelių klosčių, servizų ąselių ir pan. aprašymais. Žodžiu paskaitai šiek tiek, susipažįsti su veikėjais o jau po to užtenka skaityti po vieną sakinį puslapyje ir visiškai nieko neprarandi, kuo puikiauisiai supranti kaip klostosi įvykiai. Va taip ir perskaičiau šią knygą :)

Mergina su perlo auskaru
Tracy Chevalier 2005 m.
Mergina su perlo auskaru

Labai neužkabino, vos įveikiau savo “kontrolinius” 100 psl. ir atsiverčiau galą.

50 žymiausių XX amžiaus romanų
Joachim Scholl 2001 m.
50 žymiausių XX amžiaus romanų

Kažkoks padrikas tekstas, kai kur visai neesminiai dalykai, labai nepatiko, kad kai kurie kūriniai nupasakojami iki pabaigos, nepalieka intrigos pačiam sužinoti kaip viskas knygoje susiklostys. Žodžiu jei iš čia išvardintų 50 knygų buvo tokios, kurias norėjau kada nors perskaityti, tas noras dingo :) Nesuintrigavo nei viena knyga. Bendram susipažinimui patiko paskaityti autorių gyvenimo detales, trumpas biografijas.

Kaip tapti pabaisa
Jean Barbe 2011 m.
Kaip tapti pabaisa

Apie tai, kaip gyvena žmonės šalyje, kur vyksta kariniai neramumai. Nemalonu skaityti tokias knygas. Nepatiko pabaiga, jau norėjosi skaityti pagreitintai…
“Žmonės stengiasi patys būti savo likimo kalviai. Čia ir slypi visos bėdos. Griebiamės ginklo, kad padarytume pasaulį geresnį! O nehumaniški tampame siekdami pačių humaniškiausių tikslų.
-Ar žinote kada karas baigsis visiems laikams?
-Karas baigsis visiems laikams tada, kai žemėje neliks nė vieno žmogaus, svajojančio apie geresnę dalią.”

Gyvenimas trumpas, o geismas begalinis
Patrick Lapeyre 2012 m.
Gyvenimas trumpas, o geismas begalinis

Tokia keista knyga. Rekomendavo man ją kaip labai gerą, bet… man kitaip atrodo :) Perskaičiau be didesnio įdomumo, veikėjai man tokie nesimpatiški:), patiko ir sulaikė tik rašymo stilius, autoriaus palyginimai, apibūdinimai, gebėjimas sustabdyti laiką... Apibūdinimas “subtiliai ir grakščiai, lyg liedamas akvarelę” labai tinka.

Povestuvinė kelionė. Iš užmaršties gelmių
Patrick Modiano 1999 m.
Povestuvinė kelionė. Iš užmaršties gelmių

Perskaičiau tik pirmąjį romaną, kažkoks jis man neišbaigtas, painus, per daug dėmesio vietovių, netgi stotelių, gatvių pavadinimams. Gal jei žinotum tas vietas, įdomu būtų mintyse ten paklaidžioti… Žodžiu ne man šis autorius, palikau jį ir antrojo romano nebesiėmiau. Mielai P.Modianą iškeičiau į R.Bacho paliktą užuovėją... :)

Krizė. Kaip tai daroma
Nikolaj Starikov 2013 m.
Krizė. Kaip tai daroma

Iš pradžių visai patiko, buvo įdomu ir naujų dalykų sužinojau, ir skaitosi taip lengvai… bet vėliau kažkaip labai jau šališka ta knyga man ėmė rodytis, prisiminiau posakį “į vienus vartus”. Ruso požiūris į vakarus, o ypač Ameriką labai jau ne koks, o visos krizės ir visokie negeri dalykai, anot autoriaus, tokie akivaizdūs, kad nekyla net klausimai kas čia kaltininkai. Įdomu ką apie tai pasakytų amerikiečiai… Kadangi jų požiūrio šioje knygoje nebesitikėjau rasti, įpusėtą knygą palikau ramybėje :)

Balta drobulė
Antanas Škėma 2001 m.
Balta drobulė

Tokia lietuviškai sudėtinga, perkrauta visokios išminties, minčių kratiniu. Skaitant jautiesi lyg klampotum po pelkę... Jei tokios knygos įtrauktos į moksleivių programas, suprantu kodėl vaikams dingsta noras skaityti… :)

Nuo birželio iki birželio
Irina Korschunow 2001 m.
Nuo birželio iki birželio

Patiko vidutiniškai :)

Voro namai
Paul Bowles 2011 m.
Voro namai

Neužkabino visai, pasiekiau 100 psl.ir nusprendžiau, kad šito “subtiliai gražiausio” grožio :) aš nesuprantu…

Valkirijos
Paulo Coelho 2011 m.
Valkirijos

Per daug mistiška ji man. Nepatiko.

Nekaltasis
Gabriele D'Annunzio 2011 m.
Nekaltasis

Aprašymas pasirodė įdomus, kažkas pagyrė “gera, rimta knyga”. Gal ir tiesa… bet man labai labai nuobodžiai skaitėsi. Neįveikiau visos, bet ir iš aprašymo viskas aišku :)

Tiltas per amžinybę
Richard Bach 1998 m.
Tiltas per amžinybę

Mintis apie tobulos moters, sielos draugės paiešką, apie baimę mylėti būtų tikrai įdomi, tačiau man nepatiko rašymo stilius, per daug nukrypimų į lėktuvų ir skraidymo detales ir pan. Skaitėsi pakankamai nuobodžiai, iki galo net neįveikiau, nedaug trūko, bet…

Tėvo lopšinė
Alma Čepienė 2012 m.
Tėvo lopšinė

Deja, mano skaitymo patirtis rodo, kad lietuviai autoriai skaitymo malonumo nesuteikia, todėl sąmoningai ėmiau jų vengti. Ši knyga sudomino savo aprašymu, susiviliojau pabandyti. Ir iš pradžių patiko - netgi labai:), džiaugiausi skaitydama, kad dar viena lietuvė autorė sugeba sudominti. Tačiau dar net neįpusėjus, kai veiksmas persikėlė į Lietuvą, viskas nukrypo į pievas į lankas...Knygos vinis - nepageidaujamas nėštumas, šantažas ir iš to išplaukiančios pasekmės, bukagalviai veikėjai, kuo toliau tuo kvailiau… kažkoks absurdo teatras, net neįdomu kaip baigėsi. Jei ne patikusi pradžia, be jokios abejonės dėčiau šią knygą į blogiausią lentyną.

Šiandien madam pareis vėliau
Susanna Kubelka 1995 m.
Šiandien madam pareis vėliau

Patiko skaityti apie 50 psl., o paskui jau norėjosi atsiversti galą, sužinoti kaip baigėsi knyga ir skaityti kitą knygą. Nesakau, kad bloga, bet man tokios knygos nepatinka. Neužkabino.

Tęsinys. Velniop viską! Imk ir daryk!
Richard Branson 2008 m.
Tęsinys. Velniop viską! Imk ir daryk!

Yra teisingų minčių, bet skaityti “užkniso” pakankamai greitai. Man labai kliuvo “o aš toks nuostabus” potekstė. Be to, aš gi net nežinau kas jis toks:)), gal todėl jis man visai neįdomus.

Sodininkas iš Prancūzijos
Santa Montefiore 2012 m.
Sodininkas iš Prancūzijos

Tikrai rekomenduoju megstančioms gražias meilės istorijas su paukščiukų čiulbėjimu, medžių kvepėjimu, gražiais vaizdais ir veikėjais na ir žinoma “myliu, noriu, negaliu ir visą gyvenimą kenčiu”... Man pradžioj dar nieko, bet įpusėjus jau per saldu ir norisi kažko kito. Užbaigiau pagreitintai, pabaiga, galima sakyti, netikėta.

Pardavėjas
Joseph O'Connor 2000 m.
Pardavėjas

Niūri, depresinė... net neįsivaizduoju kam ją galėčiau rekomenduoti. Tiesa, pradėjus skaityti vis tik norėjosi sužinoti kaip viskas baigsis, tai į “blogų” lentyną negaliu padėti, bet arti to :)

Vėjo nublokšti II
Margaret Mitčel 1993 m.
Vėjo nublokšti II

Tikra ta žodžio prasme kankinausi skaitydama šią knygą. Tarpuose pailsėdama perskaičiau dar keletą knygų, ir vėl prie šitos prisėsdavau, kol galiausiai vis tik nusprendžiau kad laikas atsiversti paskutinius puslapius ir sužinoti kaip viskas baigėsi. Net palengvėjo, kai jos “atsikračiau” :) Tooookia nuobodi man ši knyga buvo…

Sunki meilė
Anne Cassidy 2007 m.
Sunki meilė

Perskaičiau visą, bet nesužavėjo, man norėtųsi tokios gilesnės :) gal dėl to, kad knyga skirta jaunimui, ji tokia lengvai skaitoma, paprasta. Skaičiau ją vien todėl, kad norėjau sužinoti ką skaito V., manau, kad 11 m. vaikui ją dar per anksti skaityti, todėl pasiūliau skaityti ką nors kitką :)

Dešimt
Ugnė Barauskaitė 2006 m.
Dešimt
Prestižas
Christopher Priest 2006 m.
Prestižas

Pati knyga patiko, gal net labai :) Buvo įdomu stebėti gyvenimišką ir beprasmišką dviejų žmonių konfliktą iš abiejų konfliktuojančių pozicijų. Kaip kartais sunku gyvenime nustoti elgtis kvailai… Tačiau pabaiga nuvylė taip smarkiai, kad vos nepatalpinau šios knygos į “blogiausią” lentyną :) Tokios nesąmonės, kokios buvo pačioje pabaigoje man nepatinka, pabaigiau pagreitintai.

Neįvykusi terapija
Genovaitė Bončkutė-Petronienė 2011 m.
Neįvykusi terapija

Tokia grynai lietuviška knyga. Aprašymas labai viliojantis, bet man rodos, čia toli gražu iki intriguojančio psichologinio romano. Viena iš tokių knygų, kurių nebesinori pabaigti.

Sala po vandenynu
Isabel Allende 2010 m.
Sala po vandenynu

Iš pradžių labai patiko, jau seniai buvau skaičiusi apie tuos senus vergystės laikus, žiaurumus, laisvės troškimą ir pan. Pradžia užkabino, tačiau įpusėjus jau ėmė atsibosti, pabaigiau - pagreitintai.

Atsisveikinimo valsas
Milan Kundera 2001 m.
Atsisveikinimo valsas

Viena iš tokių knygų, kurias beskaitant tiesiog norisi… atsiversti paskutinį skyrių, sužinot kaip viskas baigėsi ir padėti knygą į šalį. Man ji netiko.

Apie meilę ir šešėlius
Isabel Allende 2008 m.
Apie meilę ir šešėlius

Tiesiog vidutinė.

Krytis
Albert Camus 2010 m.
Krytis

Greičiausiai, kad aš nesupratau šitos “tobulumo viršūnės”. Tiesiog “išklausiau” kažkokio prasigėrusio nelaimėlio sąpaliojimus. Ir ką jis čia norėjo pasakyti...?

Pajūrio muzika
Pat Conroy 2009 m.
Pajūrio muzika

Ėmiausi šios knygos pagal rekomendaciją kaip “knyga, kurią perskaičius lieka širdy”. Iš pradžių tikrai labai patiko, jaukiai skaitėsi, papirko ir šmaikštūs veikėjų dialogai. Su malonumu skaičiau apie 250 psl., o paskui pamažu ėmė pabosti, gal man pritrūko veiksmo, gal intrigos, gal per daug ištempta, gal pasirodė viskas apie “tą patį per tą patį”, žodžiu įpusėjau knygą (perskaičiau apie 300 psl. iš 600) ir nusprendžiau, kad gana. Jei būtų per pusę trumpesnė tikrai dėčiau šią knygą į “patiko” lentyną, bet gi dabar pusę knygos vis tik neįveikiau (tiesiog atsiverčiau patį paskutinį skyrių ir užbaigiau), todėl jos vieta čia.

Laiškai iš jūros
Nicholas Sparks 2003 m.
Laiškai iš jūros

Lyg ir graži meilė istorija, lyg ir gera turėtų būti ją skaityti..., bet įpusėjus knygą kažkodėl nejučia ėmiau skaityti pagreitintu skaitymu. Gal man vis tik netinka tokios tikros meilės istorijos - myliu, galvoju, svajoju, dvejoju… ir tie įsimylėjėlių dialogai tokie paiki. Nusprendžiau, kad filmus pagal Sparkso kūrybą galiu mielai pažiūrėti, o va knygas rinksiuosi kitokias :) Bet mėgstantiems skaityti tikras, gražias ir graudžias meilės istorijas knyga turėtų tikrai patikti.

Slaptieji neūžaugos gnostiko užrašai
David Madsen 2006 m.
Slaptieji neūžaugos gnostiko užrašai

Po kelionės į Romą labai susidomėjau Mikelandželo, Rafaelio, Leonardo darbais ir asmenybėmis. Būtent todėl knygos anotacija mane užkabino ir su didžiausiu įdomumu ėmiausi šios knygos. Pradžia patiko, bet… gerokai įpusėjus jau ėmiau skaityti “pagreitintai”. Galbūt todėl, kad negavau tai ko tikėjausi, dedu šią knygą į vidutinių lentyną. Apie minėtas asmenybes radau tik tiek, kad Mikelandželas su Leonardu labai nesutarė, o Rafaelis buvo labai išvaizdus ir žavus jaunikaitis :) Na ir dar vienas trumpas vakaras su Leonardu, kuris atskleidė jo anatominius tyrinėjimus. Dar buvo įdomu pažvelgti į tikrai žemišką popiežiaus Leono gyvenimą. Manau, kad mėgstantiems istorinius romanus ši knyga turėtų patikti.

Troškimas meilės
Hanns-Josef Ortheil 2010 m.
Troškimas meilės

Dėl bendro supratimo buvo įdomu tos vietos, kuriose aprašomas pasiruošimas koncertui, parodai. Visa kita - veikėjai, emocijos, jausmai ir išgyvenimai - man pasirodė labai “skysta”, paviršutiniška. Tikrai yra geresnių knygų.

Steve Jobs. Oficiali biografija
Walter Isaacson 2012 m.
Steve Jobs. Oficiali biografija

Šiek tiek svarsčiau į kurią lentyną patalpinti šią knygą “patiko” ar “vidutinė”, vis tik nusprendžiau, jog jos vieta čia, nes tai nenormaliai stora knyga, mano manymu smarkiai išpūsta ir neatitinka knygos pavadinimo. Knygoje pateikta išsami kompiuterių, naujųjų technologijų ir “Apple” raidos istorija. Gal tiems, kurie domisi kompiuteriais čia bus pats tas, pagal tokius išsamius aprašymus turbūt ir kompiuterį galima susirinkti :) Knyga, kurios negalėjau nepabaigti skaityti, bet skaitėsi pakankamai nuobodžiai. Aišku, buvo čia ir St.Jobso :) nereali asmenybė! Genijus tikrai. Jei būtų smarkiai mažiau kompiuterių istorijos, knyga būtų per pusę plonesnė tai jos vieta būtų “patiko” lentynoje.

Vėtrų kalnas
E. Brontė 1994 m.
Vėtrų kalnas

Ai, man kažkaip sunkiai ji skaitosi. Nu labai neužkabina, o tiek daug, knygų, laukia eilėje, kurias taip norisi skaityti. Todėl, perskaičiusi viso labo apie 20-30 psl., šitą atidedu, gal kada nors gyvenime kai neturėsiu ką skaityti, dar kartą pabandysiu įveikti ir “vėtrų kalną”... tiek daug gerų atsiliepimų apie ją girdėjau, o man kažkodėl visai nelimpa.

Skafandras ir drugelis
Jean-Dominique Bauby 2009 m.
Skafandras ir drugelis

Be jokios abejonės autorius už šią knygą vertas pagarbos. Bet vis tik talpinu ją į šią savo skaitytų knygų lentyną.

Erškėčių paukščiai
Kolina Makalou 1986 m.
Erškėčių paukščiai

Man šioje knygoje labai per daug avių, gamtos, žemės, žolės ir pan. aprašymų. Atsibodo skaityti, knygą užbaigiau pagreitintu skaitymu. Knyga didelio įspūdžio nepaliko.

Kastratai
Anne Rice 2008 m.
Kastratai

Pradžia patiko, bet vėliau viskas nukrypo man neįdomia linkme. Knygos net nepabaigiau, bet “bloga” jos nepavadinčiau. Gal tai, jog šią knygą lengva ranka palikau neįveiktą, įtakos turėjo ir tai, kad “eilėje jau laukė” kita knyga, kurią labai norėjau perskaityti… O šita tiesiog “užkabino ir paleido”... :)

Meilė choleros metu
Gabriel Garcia Marquez 2006 m.
Meilė choleros metu

Sunkiai ji man skaitėsi. Nelabai patiko ir patys veikėjai. Vis gi knygoje tikrai buvo ir kažko gero, bet man ji nelabai tiko.

Narcizas ir Auksaburnis
Hermann Hesse 1997 m.
Narcizas ir Auksaburnis

Jeigu tai būtų ne Hesės “Narcizas ir Auksaburnis”, apie kurią girdėjau daug gerų atsiliepimų, šią knygą būčiau padėjusi dar net neįpusėjusi skaityti. Kankinau save, vis laukiau ir tikėjausi… Bet, vistik pagailo laiko. Man ji visiškai nepatiko, toookia nuobodi. Vos ne vos įveikiau “greituoju skaitymu”. Į “blogų” lentyną nededu tik todėl, kad tai Hesės kūrinys :) Nors mano manymu jos vieta ten :)

Vakaro šviesa
Edna O'Brien 2008 m.
Vakaro šviesa

Pradžia lyg ir nieko, bet antrąją knygos dalį pabaigiau “greituoju skaitymu”. Knygos aprašymas labai užkabino, bet pati knyga nelabai. Kažkas man joje netiko.

Oligarcho žmona
Anna Blundy 2011 m.
Oligarcho žmona

Pasirodė ji man labai paviršutiniška, neužkabino, neįtikino. Įveikiau daugiau kaip 100 psl. toliau jau pabaigiau “greituoju skaitymu”.
Gal todėl, kad skaičiau po “Europos” man ši knyga nepatiko…


Į šią lentyną dedamos tikrai ne mano skonio knygos, kurias per klaidą pradėjau skaityti. Gaila laiko tokiems “skaitalams”, net nepabaigiau skaityti.


Miegok
Annelies Verbeke 2006 m.
Miegok

Deja, yra tokių knygų, kurias paskaičius jauti kažkokį nemalonų “grūzą”. Knyga apie nelaimingus, nepritapusius žmones. Nepatiko.

Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių II
E L James 2013 m.
Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių II

Pirmoji knyga nustebino, užkabino, gal ir šokiravo netikėtu atvirumu. Tačiau tuo viskas galėjo ir pasibaigti. Antroje dalyje nieko naujo, banali tipo meilės istorija kai mistinis turtuolis iki ausų įsimylėjęs nevėkšlą merginą, šlykštu skaityti kvailus dialogus, praverčiau labai greituoju skaitymu… Užversdama knygą pagalvojau - “šlamštas”.

Malda už Oveną Minį
John Irving 2010 m.
Malda už Oveną Minį

Visai nepatiko. Šiaip ne taip įveikiau apie 150 psl. Net neįdomu kaip ji ten baigsis.

Kaip atpažinti psichopatą
Jon Ronson 2012 m.
Kaip atpažinti psichopatą

Knyga apie nieką. Arba aš jos nesupratau… :) Labai nuobodžiai skaitosi.

Likimas
Sally Beauman 2003 m.
Likimas

Atsibodo skaityti dar net nepasiekus 100 psl. dar porą šimtų perskaičiau greituoju skaitymu kol galutinai nusprendžiau, kad šita knyga visiškai neverta mano laiko.

Vandens metodas
John Irving 2009 m.
Vandens metodas

Po “sidro namų taisyklių” nusprendžiau pabandyti kitą Irvingo knygą. Šita visai man netiko, net nebaigiau.

Trapumas
Jodi Picoult 2010 m.
Trapumas

Prieš keletą metų nesuabejodama sakiau, jog mano mėgstamiausia rašytoja J.Picoult. Patiko viskas - rašymo stilius, gvildenamos temos ir pan. Tačiau turbūt “perdozavau” šitos autorės kūrinių. Jau senokai ėmiau vengti jos knygų kol po pakankamai ilgos pertraukos paėmiau į rankas “Trapumą” ir… nepatiko niekas - nei rašymo stilius, nei tema, nebeįtikino manęs Jodi su savo nauja istorija. Jau nuo pat pradžių ji mane nuteikė nemaloniai, vėliau ėmiau skaityti “pagreitintai”, galiausiai atsiverčiau paskutinius lapus, kad sužinoti kaip viskas baigėsi. Visai nenustebino pabaiga. Labai šabloniška visa knyga. Negaliu šitos knygos talpinti į “geresnę” lentyną, nes tikrai nebuvo gera ją skaityti…

Netikrumas
Michael Larsen 1997 m.
Netikrumas

Visai ne mano skonio knyga. Pasirinkau ją pastebėjusi, jog mano geriausių skaitytų knygų lentynoje dominuoja danų autoriai, padariau sau išvadą, kad man patinka danų kūryba :) Labai nepasigilinau apie ką ji ir ėmiau skaityti. Pasirodo smarkiai klydau. Perskaičiau visą, tiesa “pagreitintai”, bet gale liko toks “fui” jausmas.

Grobuonis
Ragnhild N. Grodal 2006 m.
Grobuonis

Knyga nesusipratimas. “Įtempto siužeto” (juokingas apibūdinimas) romanas ir psichologijos vadovėlis vienas su kitu visiškai nesusiję. Tiesiog dvi skirtingos knygos vienoje. Na, o knygos pabaiga pretenduoja į kvailiausių trejetuką (kol kas būtų I vietoje)... tokios be ryšio pabaigos būtų galima tikėtis nebent vaikiškose pasakose.


Į šią lentyną dedu knygas, kurias labai norėčiau perskaityti. Jei turite šią knygą ir Jums ji nereikalinga, atneškite ją į knygyną “Žmonių knygos”. Aš norėčiau ją įsigyti.
Dalinkimės skaitymo malonumu. Knygas gera skaityti… Ačiū.


Veneros plaukas
Michail Šiškin 2013 m.
Veneros plaukas
Laiškų knyga
Michail Šiškin 2011 m.
Laiškų knyga
Kelionė į nakties pakraštį
Louis-Ferdinand Celine 2002 m.
Kelionė į nakties pakraštį


Atgal

Naujo vartotojo registracijaPagauk prasmingą mintį...

Kiekvienas įvykis subjektyvus: svarbu, ne koks jis, o ką jis reiškia t a u.

R.Bach "Mesijo vadovas"

Skaitytojų vertinimai

Dviračiu po Žemaitiją

Patiko


Gudaite 2019-06-01 15:28:22

Tai, kas išlieka

Labai patiko

Labai įdomi knyga - tai ypatingas tikras gyvenimas…
vilija33 2021-01-14 15:03:38

Angelo krioklys

Patiko


VilmaSabinaBarbora 2020-05-19 16:57:05

Diplomatija

Labai patiko


abrakadabra 2015-03-18 16:45:50

Kaltė

Labai patiko


Liustark 2020-02-04 09:31:57

Visi įvertinimai >>