Skaitytų knygų knygynas 
“Žmonių knygos”

Čia galima knygas pirkti, parduoti, keisti, išsinuomoti ... 
Adresas: Valančiaus 16, Kaunas. Darbo laikas: I-V 10-18, VI 10-16, VII nedirbame
 8 (689) 73 576,  8 ( 37) 205 467
Slide 1Slide 1Slide 1Slide 1
Sekti

HONORATA knygų lentyna

Jei Jums įdomu ką skaito ir komentuoja šis skaitytojas, paspaudus "sekti" gausite pranešimus į el.paštą apie naujas knygas įdėtas į šio skaitytojo lentyną.

Į šią lentyną dedamos knygos, kurios LABAI LABAI patiko, kurias mielai perskaityčiau dar kartą ir būtinai rekomenduoju paskaityti. Tai knygos palikusios didelį įspūdį.


Laiškas tėvui
Francas Kafka 1997 m.
Laiškas tėvui

Man F. Kafkos kūryba nepaprasta, sudėtinga, gili, bet kartu leidžianti pažvelgti į save, į savo pasaulį ir savo norus, troškimus, svajones. Jo kūryba leidžia pamąstyti apie aplinkinius, šeimos narius ir tarpusavio santykius. Laiškas Tėvui toks gilus, atviras, su visomis nuoskaudomis ir viltimis. Tik gaila, kad Tėvas jo taip ir neperskaitė. Bet mes imdami šį laišką į rankas galime suprasti kūrėjo skausmą, nepasitenkinimą, viltį ir tikėjimą, kartu ir patys pamastydami apie tokių laiškų būtinybę, juk kartais jie atveria naujus kelius į bendravimą ir suvokimą. Verta dėmesio. Neabejotinai.

Nes nežinojau, kad tu nežinai
Rūta Oginskaitė 2009 m.
Nes nežinojau, kad tu nežinai

Vytautas Kernagis buvo vienas talentingiausių Lietuvos menininkų. Niekada nebijojo būti kitoks nei visi. Visada buvo atviras ir nuoširdus publikai. Gaila, kad jo netekome. Tačiau Rūta Oginskaitė suteikė mums galimybę pažinti Vytautą Kernagį, atrasti atsakymus į mums rūpimus klausimus apie jo kūrybos kelią. Knyga tikrai verta dėmesio. Gaila, kad ji pasirodė taip vėlai. O būtų buvę smagiau, kad su knyga rankose būtumę galėję nukeliauti į jo koncertus, pažinti žmogų per jo muziką. Tačiau net ir netekus šio meninko, gera turėti tokią knygą ir vakarais, kai norisi tarsi išgirsti Vytautą Kernagį, galime sklaidyti knygos puslapius ir dar kartą susipažinti su maestro. Verta perskaityti ir verta turėti savo namų bibliotekoje.

Ką žmonės dirba visą dieną
Richard Scarry 2010 m.
Ką žmonės dirba visą dieną

Ši knyga mane lydi nuo vaikystės. Tikrai žinau ir tikiu, kad ją turi perskaityti ne tik mažieji, bet ir suaugusieji. Ji sukelia ne tik daug šypsenos, bet kartais atveria akis, koks gi įdomus ir nepaprastas yra mūsų kasdienis gyvenimas. Tikrai kiekvienam mažam ir dideliam ši knygelė suteiks daug gražių ir smagių akimirkų! O ką jau kalbėti apie iliustracijas, jos tiesiog užburia ir įtraukia, tiesiog negali šios knygelės paleisti iš rankų. Skaitykit ir mylėkit maži ir dideli! Rekomenduoju!

Pokalbiai su Algimantu Čekuoliu
Loreta Paškevičienė 2010 m.
Pokalbiai su Algimantu Čekuoliu

Pokalbiai su Algimantu Čekuoliu tikrai tikrai labai patiko. Negalėjau atsitraukti, atgaivinau jau turėtas žinias ir atradau tokių dalykų, kurių dar nežinojau. Ši knyga tarsi pažadino manyje žingeidumą, įkvėpė noro domėtis apie kitus kraštus ir mums aktualias problemas. Žaviuosi Algimanto Čekuolio asmenybe, jo charizma ir nuolatiniu optimizmu. O jo knygos tikrai labai įkvėpiančios. Tad tikiu, jog kiekvienam iš mūsų jos padės atrasti pasaulį ir save. Laukiu, kada vėl į rankas paimsiu dar neskaitytą Algimanto Čekuolio knygą.

Perpetuum mobile
Galina Dauguvietytė 2002 m.
Perpetuum mobile

Imdama šią knygą į rankas tiesiog norėjau sužinoti Galinos Dauguvietytės gyvenimo istoriją, tačiau užvertusi knygą supratau, kiek daug ji man davė. Įkvėpė optimizmo ir troškimų ne tik į rankas paimti kitas jos knygas, bet ir intensyviau domėtis Lietuvos kultūriniu gyvenimu, tiek Tarpukario Lietuvoje, tiek sovietmečiu. Kokių nepaprastų menininkų mūsų tauta turi, kiek juose kūrybinių galių ir kiek įkvėpimo. Tad bent akies krašteliu Galinos Dauguvietytės dėka susipažinau su įdomiu pasauliu. Ir neabejotinai ši knyga privertė susidomėti Galinos Dauguvietytės tėvais ir jų meniniu palikimu. Knyga pilna gerų emocijų, atvirumo ir nuoširdumo, tad tokios knygos suteikia naujas jėgas. Tad rekomenduoju visiems visiems dar neskaičiusiems!

Šantaramas
Gregory David Roberts 2011 m.
Šantaramas

Imdama šią knygą į rankas ieškojau Indijos, jos žmonių istorijos, persipinusios su vieno atvykėlio istorija. Radau viską, ko tikėjausi ir dar daugiau. Visuomet, pagalvojus apie tą tolimą kraštą, man prieš akis iškyla besišypsančių žmonių vaizdinys, nuolatinė kvapų ir spalvų apsuptis ir man nežinomo gyvenimo skonis. Ši knyga tik patvirtino mano vaizdinius. Atskleisdama, jog toje tolimoje šalyje skurdas didžiulis, tačiau žmonės šypsosi ir yra laimingi kasryt prabudę. Žmonės tiki vieni kitais ir atvykstančiais į jų pasaulį. Priima atvykėlius ir atskleidžia savo šalies grožį. Šioje knygoje atvykėlis - žmogus, ieškantis prieglobsčio ir savęs, norintis pabėgti nuo praeities ir iš naujo patikėti savimi. Knyga pilna atvykėlio vienatvės, bet ne slegiančios, o priverčiančios susimąstyti apie save ir gyvenimą, draugystę ir ištikimybę. Nepaprastai stiprią. Ir apie tai, kiek pats galėtum padaryti dėl savęs ir savo draugo.
Knyga man paliko didžiulį įspūdį, tikrai tikiu, jog kiekvienas ją paėmęs į rankas, suras savo sielai artimų minčių ir ramų vakarą leis sau pamąstyti apie tolimus kraštus, save ir savęs ieškančius žmones. Tad rekomenduoju ieškoti kitokios Indijos ir tikrai ją surasite savo širdyse!

Post scriptum
Galina Dauguvietytė 2006 m.
Post scriptum

Galinos Dauguvietytės knygos pasirodė jau senokai, tačiau į mano rankas jos pakliuvo visai neseniai. Ne todėl, kad jų nežinojau ir ne todėl, kad turėjau tam tikrą išankstinę nuomonę apie jas. O todėl, kad kartais turi ateiti tas momentas, kad knyga pasibelstų į tavo širdį ir protą. Antroji knyga pavadinimu “Post Scriptum” mane užbūrė ir sužavėjo. Suteikė didžiulį norą šypsotis. Ji tarsi geros energijos užtaisas. Galina Dauguvietytė atvirai ir nuoširdžiai pasakoja savo gyvenimo istoriją. Dalinasi kiekvienu, net ir sunkiausiu, gyvenimo momentu. Skaitydama šią knygą, supratau, kad tik tvirtas ir nemeluojantis sau žmogus, gali kalbėti taip atvirai ir nebijoti užduodamų klausimų. Susižavėjau Galinos Dauguvietytės asmenybe ir jos tvirtybe. O jos paskutiniai knygos žodžiai “Gyvenimas yra meilė” man įstrigo visam laikui. Tikri. Paprasti. Bet teisingi. Tikiuosi, jog ši knyga pasieks skaitytojų širdis!


Į šią lentyną dedamos knygos, kurias buvo gera skaityti, tačiau antrą kartą tikrai nebeskaitysiu. Tai knygos nepalikusios pernelyg didelio įspūdžio, tiesiog jaukiai, maloniai praleistas laikas.


Prie vairo su Platonu. Gyvenimo kelio ženklai
Robert Rowland Smith 2012 m.
Prie vairo su Platonu. Gyvenimo kelio ženklai

Tik tik užverčiau paskutinį šios knygos puslapį. Galiu drąsiai sakyti, jog ji man patiko. Privertė nukeliauti į vaikystę, pirmuosius mokyklinius metus, prisiminti pirmuosius egzaminus, santuokos įžadus, kelionę iš vienų namų į kitus, kol pagaliau randi tikrus savus namus… Daugybė kelio ženklų, stočių, įprasmintų nuorodų... Verta ją paimti į rankas tam, kad atrastum tuos kelio ženklus, kad apie juos pamąstytum, o kartu ir įprasmintum.
Tad ši kelionė su Platonu buvo tikrai įdomi. Ir filosofinės mintys ir ieškojimai manęs neatbaidė. Būkit ir Jūs drąsūs! Paimkit su savimi į kelionę Platoną!

Tūla
Jurgis Kunčinas 1993 m.
Tūla

Ši knyga man buvo tarsi iššūkis. Pareikalavusi didžiulės ištvermės. Gerbiu ir mėgstu lietuvių autorių kūrybą, tačiau šioje knygoje labai daug poetinės kalbos, ilgi aprašymai. Tad buvo tikrai nelengva. Tačiau visus sunkumus atpirko nepaprasta meilės istorija. Nepaprasta tai, jog šią istoriją pasakoja vyras, o juk taip dažnai vyrai slepia savuosius jausmus. Mane įtraukė ir tai, jog esu girdėjusi, jog šioje knygoje sugulusi meilės istorija yra patirta paties autoriaus. Tai viską dar labiau sustiprina, nes juk tikri išgyvenimai visuomet yra gilūs ir nepakartojami. Dviejų žmonių meilės istorija, nuostabūs Vilniaus miesto vaizdai ir gilūs išgyvenimai priverčia tokias knygas paimti į rankas ir jas rekomenduoi kitiems. Tikiu, kad ši istorija, suradusi kelią į skaitytojų širdis, dar ilgai ilgai bus viena skaitomiausių.

Pusryčiai su Sokratu. Kasdienio gyvenimo filosofija
Robert Rowland Smith 2011 m.
Pusryčiai su Sokratu. Kasdienio gyvenimo filosofija

Saulėtus pavasario rytus leidau su šia knyga. Ji suteikė galimybę pasižiūrėti į kasdienius reiškinius kitu kapmu, suprasti, kaip mažai skiriame dėmesio ir kaip nuvertiname paprasčiausius dienos ritualus, o juk jie ir veda mus per gyvenimo kelią. Daug gražių ir neįtikėtinų atradimų. Knyga pilna gražių minčių, kurias norisi išsaugoti, suguldžius į minčių knygelę. Tad nepabijokit savo pavasariškų akimirkų praleisti su šia knyga. Ir taip čia nemažai rasit filosofinių minčių, bet jos tokios pat “skanios” kaip ir tas prancūziškas ragelis velyvą rytmetį.


Į šią lentyną dedu knygas, kurias labai norėčiau perskaityti. Jei turite šią knygą ir Jums ji nereikalinga, atneškite ją į knygyną “Žmonių knygos”. Aš norėčiau ją įsigyti.
Dalinkimės skaitymo malonumu. Knygas gera skaityti… Ačiū.


Aš, Klaudijus
Robert Graves 2003 m.
Aš, Klaudijus


Atgal

Naujo vartotojo registracijaPagauk prasmingą mintį...

LAIKAS ŽENGTI pirmuosiuos žingsnius į tikslą. Atlikite veiksmus, kurie artintų jus prie tikslo. NESĖDĖKITE sudėję rankų.

A.Svijašas "Kas mums trukdo turėti pinigų"

Skaitytojų vertinimai

Negyvėliai

Labai patiko

Viena is isimintiniausiu knygu
Nerpik 2018-06-28 11:37:46

Mažylis Ir Karlsonas, Kuris Gyvena Ant Stogo

Patiko


asdasa 2020-10-28 16:37:43

Adobe Photoshop CS3

Patiko


Vija1 2013-07-12 10:40:58

Bruknelė

Labai patiko


8198 2017-04-04 10:27:17

Lietuviai prie Laptevų jūros

Labai patiko


sieksnys 2019-07-18 10:38:25

Visi įvertinimai >>