Skaitytų knygų knygynas 
“Žmonių knygos”

Čia galima knygas pirkti, parduoti, keisti, išsinuomoti ... 
Adresas: Valančiaus 16, Kaunas. Darbo laikas: I-V 10-18, VI 10-16, VII nedirbame
 8 (689) 73 576,  8 ( 37) 205 467
Slide 1Slide 1Slide 1Slide 1
Sekti

ZEMAITEKI knygų lentyna

Jei Jums įdomu ką skaito ir komentuoja šis skaitytojas, paspaudus "sekti" gausite pranešimus į el.paštą apie naujas knygas įdėtas į šio skaitytojo lentyną.

Į šią lentyną dedamos knygos, kurios LABAI LABAI patiko, kurias mielai perskaityčiau dar kartą ir būtinai rekomenduoju paskaityti. Tai knygos palikusios didelį įspūdį.


Kafka pakrantėje
Haruki Murakami 2007 m.
Kafka pakrantėje

Murakamio knygos man tikrai labai patinka. Jis turi savitą stilių. Man patinka, kad jo knygos psichologinės, leidžiančios labiau pasigilinti į jausmus, savo vidų ir kitus išgyvenimus. Šioje knygoje kalbama apie du pagrindinius veikėjus, kurie tarpusavyje kažkaip susiję. Jaunasis penkiolikmetis Kafka Tamura, kuris pabėga iš namų ir apsistoja bibliotekoje. Ten jis susitinka su savo motina, kuri dar vaikystėje jį paliko, o Kafka dėl to labai išgyveno. Knygos pabaigoje jis atleidžia motinai. Visa knyga parašyta apie žiaurų vaikinuko likimą, kai tėvas jį prakeikė sakydamas, kad jis nužudys savo tėvą, išniekins motiną ir permiegos su seserimi. Kafka Tamura tik įvykdęs prakeiksmą išsilaisvina. Taip pat nereiktų pamiršti antrojo veikėjo - Nakatos. Senuko, kuris kalbėdavosi su katėmis. Žodžiu kai kas skamba tikrai absurdiškai, bet tuo man ir patinka Haruki Murakami :) Jei jums patiko knyga “Stebuklų šalis arba pasaulio galas”, tai tikrai paimkit į rankas ir šią knygą

Urvinio lokio gentis. Pirmykštė moteris 1 knyga
Jean M. Auel 2012 m.
Urvinio lokio gentis. Pirmykštė moteris 1 knyga

tai viena geriausių paskutiniu metu mano skaitytų knygų. Seniai norėjau ją perskaityt ir netyčia radau bibliotekoj. Iš pradžių išsigandau perskaičius komentarus, kad labai smulkiai viskas aprašoma, o aš, prisipažinsiu, nemėgstu smulkių aprašymų, bet vistiek nutariau surizikuot, nes kažkodėl knyga traukė. Aišku ji storoka, bet buvo labai įdomi, tai greit skaitėsi. Turbūt pirmąkart patiko tie smulkūs aprašymai, kadangi jie buvo ne tik išsigalvoti, bet ir paremti tikrove. Buvo labai įdomu skaityti apie senųjų mūsų protėvių mąstyseną, gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, kaip jie tikėjo, kad vaikai gimsta iš totemų dvikovų, o ne iš vyro ir moters susiliejimo. Be to, buvo įdomu skaityti, kokia buvo suvokiama moters vieta gentyje. Kaip ji negali medžioti (net priliesti bet kokio ginklo), kaip per mėnesines ji privalo atsiskirti nuo genties ir dar daugybė įdomių dalykų. Genties hierarchija, neandartaliečių išvaizda, tikėjimas - viskas iki smulkmenų apgalvota šioje istorijoje.
Taigi labai lauksiu antros dalies. Ši istorija tikrai labai mane sužavėjo.

Hipnotizuotojas
Lars Kepler 2012 m.
Hipnotizuotojas

Šią knygą svajojau perskaityti nuo pat to laiko, kai ji atsirado knygynuose. Labai užkabino pats aprašymas ir netgi knygos viršelis. Knygą įsigijau jau prieš kelis mėnesius, bet tik dabar atėjo laikas ją atversti. Patikėkit, tikrai nepasigailėjau. Tai viena iš tų knygų, kur paimi į rankas ir negali paleisti, o jei jau paleidi, tai vis tiek galvoji apie ją. Jau vos ne naktimis sapnavosi :) Labai patiko siužetas, išlaikoma įtampa nuo pat pirmų knygos puslapių. Netikėti posūkiai, veikėjai ir daugybė kitų dalykų tikrai nepaliks Jūsų abejingų. Tai ne paprastas detektyvas. Jame susipina kelios istorijos, kurios paskui sujungiamos į vieną neįtikėtiną istoriją. Sužavėjo pats hipnozės aprašymas, veikėjų gyvenimo istorijos, patirtas smurtas ir jo poveikis ateičiai.
Žodžiu tai viena geriausių kada mano skaitytų knygų, kurią galėčiau rekomenduoti visiems, ypač detektyvų mėgėjams.

Likimai
Aprilynne Pike 2012 m.
Likimai

pagaliau įveikiau šią keturių knygų ilgio istoriją. Galiu pasakyti, kad man ji tikrai patiko. Viskas pateikta taip, kad būtų ir intrigos, ir melo, ir meilės. Žodžiu visko, ko reikia geram romanui. Net ir fantastika perteikta taip, kad atrodytų kaip tikra. Ši dalis daugeliui interneto komentatorių patiko mažiausiai, tačiau drįsčiau prieštarauti. Ši dalis man pasirodė geriausia. Buvo daugiausia intrigos, daugelio veikėjų tikslai ir priežastys išaiškėjo. Labai patiko pati pabaiga. Tikrai įdomiai sugalvota tokios ilgos istorijos išvada.
Žodžiu šioje knygoje rasite visko ir jei nebaugina karas, mūšiai, tai jums tikrai turėtų patikti ši dalis.

Dūmų uždanga
Sandra Brown 2010 m.
Dūmų uždanga

Jau esu skaičiusi Sandros Brown knygų ir ši autorė visada žavėjo savo sugebėjimu prikaustyti žvilgsnį ir mintis. Šią knygą galėjau skaityt net prie įjungto televizoriaus ir taip įsijausti, kad nieko negirdėti aplink. Man labai patinka autorės rašymo stilius. Kiekviename puslapyje išaiškėja kokia nauja detalė, o gale knygos vistiek apsiverčia viskas aukštyn kojomis. Knygoje netrūksta nei intrigos, nei aistros, nes išdavystės jausmo. Visko po truputį. Nors knyga storoka (500 psl.), bet skaitosi lengvai ir gana greitai.
Žodžiu ši knyga tikrai turėtų patikti visiems detektyvų mylėtojams, ypač, kurie jaučia silpnybę intrigoms :)

Stiklinė pieno
Herbjorg Wassmo 2009 m.
Stiklinė pieno

Tikrai nustebino. Kažkaip nebuvau skaičiusi aprašymo, bet žinojau, kad knyga labai populiari. Pagal pavadinimą tikrai nebūčiau nuspėjus apie ką knyga bus. Taip pat nustebino, kad užsienio rašytoja rašo apie mergaitę iš Lietuvos. Bet buvo labai įdomu skaityti. Knyga parašyta 2008 m., bet atrodė, kad istorija iš sovietmečio ar bent iš laikotarpio tik atgavus nepriklausomybę, nes pagrindinė autorė neišpasakytai naivi ir pasakysiu net kvaila. Erzino jos patiklumas ir nežinojimas elementarių dalykų. Tačiau istorija tikrai įdomi, žiauri ir kartu pamokanti. Prekyba žmonėmis, prostitucija, narkomanija - tai temos, verčiančios susimąstyti. Tačiau mano nuomone, šiuo metu tai vyksta šiek tiek kitaip. Be to, merginos nebėra tokios patiklios (tikiuos) ir yra daug lengvai pasiekiamos informacijos bent jau apie seksą, apsisaugojimo priemones ir visą kita. Beje, knygoje pritrūko pabaigos. Būtų įdomu kokią antrą dalį paskaityti, kaip jai sekėsi pasigimdžius ir galbūt grįžus į tėvynę.
Žodžiu knyga turėtų patikti mėgstantiems liūdnas, žiaurias gyvenimiškas istorijas.

Pavojinga meilė. Bado žaidynės 2 knyga
Suzanne Collins 2012 m.
Pavojinga meilė. Bado žaidynės 2 knyga

super knyga!!! Pirmą dalį teko matyti filmo pavidalu ir kadangi turiu nuostatą, kad pažiūrėjus knygą nebeskaityti knygos, tai tieisiog perėjau prie antros dalies. Ir ką galiu pasakyti, tikrai nenusivyliau. Puiki knyga, labai įtraukianti. Negalėjau atsitraukti. Visą knygą išlaikoma intriga. Buvo labai įdomu stebėti veikėjų sukurtus charakterius, jų reakciją įvairiose situacijose. Patiko 75 žaidynių mintis - surinkti visus nugalėtojus. Taip pat pats sukurtos arenos principas. Be to puikiai nupasakoti dalyvų drabužiai. Jau taip prieš akis ir matai tą degančią vestuvinę suknelę... Nenoriu smulkiai pasakoti, kad skaitantiems nebūtų nuobodu :) Bet tikrai norėsiu pažiūrėti kada ir filmą. Įdomu, kaip visa tai perteiks režisieriai.
Žodžiu knyga tikrai patiks ieškantiems veiksmo (sukilimas, žudynės arenoje, bėgimas nuo pavojų), jausmų (pasitikėjimas, meilė, neužmiršimas tikrojo priešo) ir ryškių emocijų (kiekviename puslapyje).

Vienuolika minučių
Paulo Coelho 2004 m.
Vienuolika minučių

Viena geriausių kada mano skaitytų knygų. Ši knyga tarp visų Coelho knygų patenka i geriausiųjų dvejetuką (kita puiki knyga “Veronika ryžtasi mirti”). Šioje knygoje sutelpa daug labai aktualių ir naujų šiuolaikinio pasaulio temų. Kalbama apie prostituciją, pinigus, meilę, seksą bei visokius sado-mazo žaidimėlius. Parašyta ne per daug vulgariai. Su daug smulkmenų, tačiau neperkrautai. Patiko tai, kad neigiamus dalykus autorius pateikė iš kitos pusės, kur atkreipiama į veiksmų priežastis.
Žodžiu, knygai duodu dešimt balų ir rekomenduoju visiems.

Meteoritas
Dan Brown 2006 m.
Meteoritas

šią knygą perskaičiau dar pavasarį. Knyga tikrai paliko didelį įspūdį, kaip ir visos Dan Brown knygos. Man labai patinka jo išlaikoma įtampa bei niekada nenuspėjama ateitis. Dievinu knygas, kurias skaitant iki paskutinio puslapio nežinai, kuo visa tai baigsis ir kas už viso to slepiasi. Ką jau ką, o šitai Brownas sugeba. Įsivaizdavimas, kas dėl visko kaltas keičiasi kiekviename skyriuje, kol galų gale išsiaiškini, kad viskas ne taip, kaip manei. Labai patinka šio autoriau kuriami herojai, kurie nėra vien teigiami, turi ir negatyvių sąvybių bei ne visada elgiasi teisingai. Aišku kartais jie per daug protingi, bet kitaip būtų sunku išvystyti šią istoriją.
Žodžiu knyga labai patiko. Visiems rekomenduočiau ją paskaityti kaip ir kitas šio rašytojo knygas.

Vieno genijaus dienoraštis
Salvadoras Dali 1994 m.
Vieno genijaus dienoraštis

knyga man žiauriai patiko :) Dievinu šį dailininką. Prieš kokius porą metų teko pabuvot jo muziejuje, tai tikrai didžiulį įspūdį paliko. Žmogus visgi buvo talentingas, bet kartu ir pamišęs. Kas daugiau, jei ne Dali gali parašyti traktatą apie bezdėjimą :D Sunku net patikėt, kad galima tiek daug ir plačiai aprašinėt būtent tokį dalyką.
Žodžiu visiems rekomenduoju ją paskaityt ir daugiau pasidomėt apie šio pamišusio (gerąja to žodžio prasme), bet tikrai talentingo menininko kūrybą ir gyvenimą.

Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo
Jonas Jonasson 2012 m.
Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo

na ką, ši knyga viena pačių geriausių, kokias tik esu skaičiusi. Neatsimenu, kada skaitydama knygą tiek prunkščiojau. Čia puiki gero humoro dozė. O įdomiausias pats rašymo stilius ir pagrindinio veikėjo požiūris į gyvenimą. Net ir į neigiamus dalykus žiūrima taip pozityviai, kad norisi vis skaityt toliau ir toliau.
Žodžiu visiems rekomenduoju šią knygą kaip istorijos, gero humoro ir pozityvumo dozę.

Kaulų ir dūmų duktė
Laini Taylor 2012 m.
Kaulų ir dūmų duktė

na ką, knyga visai patiko. Paskutiniu metu kažkodėl traukia tos mistinės būtybės ir ieškau vis kažko naujo. Ši knyga tikrai buvo kažkas naujo. Labai suintrigavo aprašymas knygos pabaigoje. Iš pradžių skaitant atrodė, kad viskas per daug išgalvota, per daug sumaišyta ir visko visko per daug, tačiau toliau įsiskaičius vis labiau norėjosi sužinoti, o kas gi toliau? Angelai, chimeros, norų pardavėjai ir daugybė naujų išgalvotų žodžių. Visa tai kažkaip įtraukė. Tik labai gaila, kad ši knyga ir vėl iš serijos, kurią neaišku ar teks daugiau skaityt… Na bet lauksiu kitų dalių :)

Klasta ir viltis
Peter James 2010 m.
Klasta ir viltis

jau antras mano skaitytas Peter James detektyvas ar kaip čia jį pavadinus. Knyga tikrai labai patiko. Daug intrigų, meilės, išdavystės. Ilgai išlaikyta įtampa, be to knyga įtraukia nuo pat pirmo puslapio (ne taip, kaip kai kuriose knygose pradedi kažką suprasti tik po min 50 psl.). Bet dar suabejočiau kuri knyga, ar “Alchemikas” ar ši man patiko labiau. Galbūt visgi pirmoji, nes ji labiau atitinka šiandienos nuotaikas.
Įvertinu šią knygą maksimaliai ir tikiuos perskaityt augiau šio autoriaus kūrinių.

Sielonešė
Stephenie Meyer 2010 m.
Sielonešė

prieš paimdama šią kygą į rankas buvau nusiteikusi gana skeptiškai, bet kažkodėl vistiek traukė ją paskaityti. Prisiklausius buvau viosokių atsiliepimų: ir labai gerų ir tokių, kad įmanoma vos 20 psl. perskaityt. Knyga tikrai stora ir norėjosi iššūkio, tai taip ir atsidūrė ji mano rankose. Tiesą pasakius susižavėjau šia knyga nuo pat pirmų puslapių. Joje taip viskas smulkiai aprašyta, kiekvienas patirtas jausmas ar vieta. Net neįsivaizdavau, kad taip galima apibūdinti kamuojančius jausmus: ne tik meilę, bet ir neapykantą, draugiškumą ar pasiaukojimą. Pati tema iš pradžių pasirodė šiek tiek juokinga - ateiviai… :) Na bet autorė sugebėjo pasakojimą pateikti taip, kad viskas atrodė taip tikra, kad kai kur prunkščiojau skaitydama, o kitur net gumulas gerklėj įstrigdavo.

Firma
Džonas Grišemas 1997 m.
Firma

Puiki knyga. Labai įtraukė.

Šiukšlyno žmonės
Edmundas Malūkas 1997 m.
Šiukšlyno žmonės

Skaičiau paauglystėje, bet labai labai patiko. Gvildenamos rimtos, skaudžios temos. Super knyga.


Į šią lentyną dedamos knygos, kurias buvo gera skaityti, tačiau antrą kartą tikrai nebeskaitysiu. Tai knygos nepalikusios pernelyg didelio įspūdžio, tiesiog jaukiai, maloniai praleistas laikas.


Kraujo tuneliai
Darren Shan 2008 m.
Kraujo tuneliai

Ši knyga nelabai skiriasi nuo pirmų dviejų dalių. Gal tik tuo, jog čia pirmąkart atsiranda nauja vampyrų rūšis - vampanyzai, tiek kurie žudo žmones ir mano, kad jie tam ir skiri, kad maitintis. Kaip baigiasi susidūrimas su vienu iš šios rūšies, sužinosite perskaitę šią knygą. Dar reiktų paminėti, kad šioje dalyje pirmąkart Darenas įsimyli mergaitę, kuri žinoma yra žmogus. Pažiūrėsime, ar ateityje jie dar susitiks :) Liko paskutinė mano turima dalis. Pažiūrėsime, kas joje..

Vampyrų kalnas
Darren Shan 2008 m.
Vampyrų kalnas

Na štai paskutinė lietuviškai išversta šios sagos dalis. Su ja turbūt ir baigsiu. Nuomonę apie šią sagą šiek tiek pasikeitė. Ji visai įdomi ir įtraukianti. Knygos gana plonos, tai labai lengvai ir greitai persiskaito, o kartais norisi ir lengvesnės literatūros. Šioje dalyje Darenas susipažįsta su daugiau vampyrų, išsiaiškina vampyrų klano hierarchiją. Pagaliau išsiaiškina, kas tie mažieji žmogeliukai ir iš kur juos traukia ponas Smulkulis. Be to susipažino su pirma vampyre-moterimi. Žodžiu šita dalis man pasirodė įdomiausia, nors gaila trumpiausia

16 mėnulių
Kami Garcia 2011 m.
16 mėnulių

tiesą sakant pirmieji penkiasdešimt puslapių tikrai buvo nuvylę. Jau net buvo kilus ranka mest tą knygą, nes pradžia labai jau priminė “Saulėlydį”. Ta pati miestelio naujokė, vaikinas į ją įsižiūrėjęs ir t.t. Na bet nebūčiau aš, jei nebūčiau užbaigus šios knygos. Ir ką gi, tikrai vertėjo. Kuo toliau, tuo darėsi įdomiau. Tematika panaši kaip ir daugumos šiandieninių fantastinių knygų, tačiau kartu ir kitokia. Kažkodėl traukė verst vis kitą puslapį ir net buvo kilus mintis atsiverst pabaigą ir sužinot, kuo visgi virto Lina - tamsiąja ar šviesiąja? Tačiau pagundai atsispyriau ir pabaiga tikrai nustebino. Gana paprastai viskas išsisprendė, bet vis tiek buvo netikėta. Žodžiu knyga nėra labai išsiskirianti iš tokio žanro knygų, bet niekuo ir nenusileidžianti joms. Ieškosim kitos dalies :)

Užnuodytas kraujas
Arnaldur Indridason 2012 m.
Užnuodytas kraujas

na ką, dar vienas skandinavų detektyvas. Girdėjau įvairių atsiliepimų, bet dauguma buvo teigiami, todėl ir aš užsimaniau paskaityti. Ką gi, nieko įspūdingo. Palyginus su “Hipnotizuotoju” tai trūko labai intrigos, per anksti viskas būdavo aišku. Na bet negalima taip jau nuvertinti. Istorija buvo gana įdomi, gal tik detektyvas pernelyg protingas :) Be jokių klaidų viską išsiaiškindavo. Aš labiau mėgstu istorijas, kur iki paskutinio puslapio nėra aišku, kas žudikas, o nuomonė iki tol pasikeičia kelis kartus.
Žodžiu istorija nebloga, kas mėgsta detektyvus. Bet yra ir geresnių :)

Apžavai
Aprilynne Pike 2011 m.
Apžavai

Iš pradžių pasirodė nuobodoka, bet paskutinius šimtą puslapių tiesiog “suvalgiau” ;) Labai patiko pabaiga, po kurios norisi ieškot kitos dalies. Šioje dalyje dar labiau išryškėja mergaitės Lorelės pasirinkimas tarp dviejų jos meilių: gražuolio fėjos Tamenio ir protingojo žmogaus Deivido. Ar įmanoma vienu metu mylėti du žmones? Taip pat istorijoje atsirado nauja fėja Juki. Nauja istorija apie laukines fėjas dar labiau sudomino. Žodžiu, jeigu knygos pradžią ištversit, tai pabaigą perskaitysit su malonumu :)

Puolęs angelas
Becca Fitzpatrick 2010 m.
Puolęs angelas

Girdėjau labai daug gerų atsiliepimų, tai nusprendžiau ir pati paskaityti. Paskutiniu metu skaičiau nemažai fantastinės tematikos knygų. Ši nėra kažkuo labai išskirtinė. Tiesiog vietoj fėjų, vampyrų, vilkolakių čia yra puolę angelai. Šiaip istorija įdomi, greitai skaitosi. Šią tematiką mėgstantiems manau tikrai patiks. Bet kaip jau minėjau išskirtinumo kažkokio nėra. Džiaugiuos, kad nebuvo tiek daug “seilėjimosi” kaip saulėlydžio sagoje. Įdomu tai, kad nuo pat pradžių mergina bijojo Lopo (puolusio angelo). Tačiau knygos pabaigoje viskas išsisprendė. Patiko, kad autorė neatskleidė Lopo praeities ir kaip jis susijęs su Nora bei jos tėvu. Tikiuosi kitose dalyse vis daugiau bus atskleidžiama paslapčių ir galbūt ši trilogija taps įdomesnė :)

Crescendo. Puolęs angelas 2
Becca Fitzpatrick 2011 m.
Crescendo. Puolęs angelas 2

Iš pradžių knyga labai nuvylė. Buvo nuobodoka ir per daug paaugliška, bet pabaiga viską atpirko. Paskutinius puslapius tiesiog “suvalgiau”. Šioje dalyje nemažai intrigų. Draugai išduoda draugus, o kas man labiausiai patinka, kad neaišku iki pat pabaigos kas, kieno pusėje. Žodžiu, jei išlauksit iki pabaigos, tai tikrai nenusivilsit ;) Imsiu ir trečią dalį. Žiūrėsiu, kuo ši istorija baigsis. Įtariu - laimingai :)

Mano vardas Nudžud. Man 10 metų. Aš išsiskyrusi
Nojoud Ali 2010 m.
Mano vardas Nudžud. Man 10 metų. Aš išsiskyrusi

Iš pradžių labai sudomino knygos pavadinimas. Perksiačiusi anotacijoje, kad knyga paremta tikrais faktais, nusprendžiau įsigyti ir perskaityti. Tikrai buvo labai įdomu. Parašyta paprastu stiliumi. Tiesiog papasakota skaudi labai jaunos mergaitės istorija. Paliesta šiuo metu labai eskaluojama tema - vaikų tvirkinimas. Tiesiog ten tai buvo legalu, todėl, kad ji buvo to vyro žmona, ištekinta vos 9 metų. Jemene galioja vienintelis įstatymas, kad nepilnametės gali tuoktis, bet vyras turi palaukti seksualinės brandos. Tai labai nekonkretu ir palieka nišą vaikų išnaudojimui. Smagu buvo skaityti apie mergaitės drąsą ir norą kuo greičiau išsiskirti. Tokioje kultūroje užaugus tai tikrai buvo didelis iššūkis. Ne be reikalo ši istorija taip plačiai nuskambėjo. Žodžiu tikrai verta dėmesio knyga.

Tyla
Becca Fitzpatrick 2012 m.
Tyla

Tai trečioji “Puolusio angelo” knyga ir deja ne paskutinė. Gaila, kad tiek ilgai reikia laukt, kol pasirodys visos išverstos dalys.. Kadangi dabar skaičiau visas tris iš eilės, tai buvo tikrai įdomu ir iškart norėjosi imti kitą dalį, bet nežinau ar po metų (o gal dar vėliau) besinorės imti ketvirtąją dalį. Tiesiog žmonės gi keičiasi ir jų skaitomų knygų skonis taip pat. Na bet niekada nesakyk niekada :) O kalbant apie trečiąją dalį, tai ji tikrai buvo įdomi ir labai greitai persiskaitė. Na pradžioje truputį nervino ta Noros prarasta atmintis, bet įpusėjus knygą susitaikiau su tuo ir kuo toliau, tuo tapo įdomiau skaityti. paskutinius šimtą puslapių perskaičiau negalėdama atsitraukti :) Tik erzina perskaičius knygą tas pojūtis, kad dar ne viskas ir istorija dar tęsis. Manau, jei jau rašomos kelios dalys, tai galima jas atskirti taip, kad kiekvieną atskirai skaitant būtų įdomu ir nesijaustum kažką praleidęs, nors skaitant iš eilės jos irgi sietųsi. Tai nėra parasta, bet gi tam ir yra geri rašytojai :)

Partneris
John Grisham 2002 m.
Partneris

Puikus rašytojas, puikūs jo kūriniai. Jau ne vienas perskaitytas, o šis ne išimtis. Grisham sugeba įtraukti į knygą, nors realiai veiksmo didelio kaip ir nėra. Pagrindinė mintis - pinigai ir ką žmonės gali dėl jų padaryti. Ar teisinga pavogti neteisėtai įgytus pinigus? Ar meilė gali laimėti prieš pinigus? Ir dar daugelis kitų klausimų, kylančių skaitant šią knygą. Ypač patiko knygos pabaiga, kur iki pat paskutinės minutės nebuvo aišku, kuo visa tai baigsis. O baigėsi… Ohoho :)

Saulėlydis
Stephenie Meyer 2009 m.
Saulėlydis

Knygą perskaičiau ne taip jau seniai. Ilgą laiką laikiausi nuomonės, kad tikrai nė už ką neskaitysiu šios knygos, bet kaip ir daugeliu ankstesnių atvejų, kai praeina didysis bumas, ateina ir man noras pažiūrėt, kodėl visgi visiems taip patiko ši knyga ir sukėlė tokią euforiją. Teko matyti šį filmą (tik nekokiomis aplinkybėmis - kai taisė dantis :D), o tai dar buvo viena priežastis neskaityti šios knygos. Labai retai pažiūrėjusi filmą skaitau dar ir knygą, nes tiesiog taupau laiką. Na bet smalsumas visgi nugalėjo ir paėmiau bei po truputį perskaičiau šį kūrinį. Iš tikrųjų tai nenuvylė. Patiko rašymo stilius, išlaikoma intriga ir kaip ir priklauso geriems romanams kiekvienas skyrius baigdavosi įdomiausioje vietoje :). Šiaip tematika apie vampyrus skaičiau ne vieną knygą, tačiau visos jos pakankamai skirtingos ir tai nėra taip nuobodu, kaip iš pradžių gali pasirodyti.
Žodžiu šią knygą galima peikti, galima girti, tačiau abejingų ji retai palieka. Ypač nekalbėkit tie, kurie neskaitėt ;)

Sparnai
Aprilynne Pike 2010 m.
Sparnai

šią knygą perskaičiau jau senokai. Knyga galiu pasakyti tikrai patiko. Skaitėsi lengvai ir greitai, be to patiko tai, kad po daugybės fantastinių knygų apie vampyrus, atrasta nauja tema - fėjos. Atrodo kvaila ir vaikiška, bet pateikta taip, kad tiktų skaityti ir suaugusiam. Knygoje aprašomi paauglės mergaitės nuotykiai, kaip ji sužinojo, kad yra fėja. Mintis man pasirodė tikrai įdomi ir norėjosi greičiau perskaityt šią knygą.
Žodžiu, knyga apie meilę, draugystę, fėjas ir net trolius :) Rekomenduočiau norintiems gražios optimistiškos istorijos :)

Kerai
Aprilynne Pike 2010 m.
Kerai

Kaip ir pirma dalis, ši irgi buvo labai įdomi. Toliau tęsiasi mergaitės-fėjos istorija. Puikiai sukurta aplinka, sugalvota fėjų hierarchija, net priešų išvaizdos apibūdinimas. Žodžiu knyga tikrai įdomi ir greitai “suvalgoma”. Rekomenduoju tiems, kam patinka knygos apie vampyrus, ar dar kokius mistinio pasaulio atstovus.

Miręs pasauliui (Sukes Stekhaus 4)
Charlaine Harris 2010 m.
Miręs pasauliui (Sukes Stekhaus 4)

na šią istoriją skaitau jau senokai. Ji visai įdomi ir bent jau man geresnė nei “Saulėlydis”. Patinka, kad ne viskas taip saldu ir gražu, o ir veikėjai nėra šventuoliai. Nežinau, ar gerai, kad knygoje atsirado dar vieni mistiniai padarai - tai raganos, bet man jos visai patiko. Tik kai kur truputį buvo perlenkta. Bet kadangi planuoju skaityti ir likusias dalis, tai įvertinu šią knygą pakankamai teigiamai.

Paskutinysis Kato
Matilde Asensi 2007 m.
Paskutinysis Kato

Knyga tikrai pasirodė pakankamai įdomi, bet labai sunkiai skaitėsi. Patiko, kad knyga apie religiją, istoriją, meilę ir įvairius išbandymus. Šiek tiek nuvylė pati pabaiga. Buvo galima ir kažką įdomiau sugalvot. Kai kur šiek tiek per daug istorinių faktų ar išsigalvojimų, apie kurios skaityt nesidomint senove pakankamai nuobodu. Bet šiaip knyga pakankamai įtraukianti ir įdomi.

Susidvejinimas
Mary Higgins Clark 2012 m.
Susidvejinimas

kadangi rinkausi tarp iš knygos parsigabentų knygų tą, kurią galėčiau perskaityti kuo greičiau išsirinkau šią (gavau pranešimą, kad bibliotekoj atsirado knyga, kurios ilgai ieškojau, tai reikia grąžint vieną iš jau pasiimtų, kad galėčiau pasiimt aną). Taigi mano įspūdžiai. Paskutiniu metu skaičiau nemažai detektyvų, o šitas buvo tikrai neblogas. Gal tik truputį trūko daugiau nenuspėjamumo. Dievinu knygas, kuriose nuomonė, kas kaltas, persiverčia 10 kartų, o galutinį kaltininką sužinai skaitydamas paskutinius puslapius. Ši knyga ne iš tokių, tačiau kažkodėl vis tiek labai traukė. Galbūt man dar mažai skaityta tema - asmenybės susidvejinimo psichikos sutrikimas. Tikrai buvo įdomu. Žodžiu, detektyvų mėgėjams verta paaukot porą vakarų šiai knygai ;)

Manikiūras numirėliui
Darja Doncova 2005 m.
Manikiūras numirėliui

Tai antra mano skaityta Doncovos knyga. Šita gal net labiau patiko nei prieta, tuo labiau, kad čia kaip ir praėjusios knygos priešistorė. Daug kas stojo į savo vėžes. Tapo aišku kas per tokia ta Jevlampija ar Katia Romanova :) Ir pats siužetas visai įdomus. Kaip ir kitose knygose viskas persipina ir viskas susiję. Žodžiu geras laisvalaikio detektyvas, trokštantiems trupučio ironijos, trupučio juoko ir neaiškumų, kaip visgi pasibaigs ši istorija.

Angelėlis
Coleen McCullough 2005 m.
Angelėlis

Gera kaip ir visos šios autorės knygos :)


Į šią lentyną dedamos knygos, kurias pabaigiau skaityti tik todėl, kad pradėjau. Visiškai nieko ypatingo, net gi nuobodoka, banaloka ir pan. Nerekomenduoju, nes tikrai yra vertesnių dėmesio knygų.


Monstrų cirkas
Darren Shan 2006 m.
Monstrų cirkas

Man ši knyga pasirodė truputį per nuobodi. Turint galvoje, kad dabar prikurta daugybė istorijų apie vampyrus, o ši nėra kažkuo labai išskirtinė. Knyga labiau skirta jaunesniems skaitytojams. Na bet kadangi turiu keturias šios serijosknygas, tai turbūt važinėdama jas ir perskaitysiu, nes nemėgstu neužbaigtų darbų. Nors manau yra vertesnių knygų nei šios. Na bet, kaip sakoma, neperšokęs griovio, nesakyk op :) Taigi kitos dalys gal pasirodys įdomesnės???

Emos sala
Gražina Karaliūnė 2011 m.
Emos sala

Prieš pradėdama skaityti šią knygą, prisiskaičiau daug nuomonių ir neslėpsiu dauguma jos buvo neigiamos. Tačiau kaip ir visada, smalsumas mane nugalėjo. Nesigailiu skaičiusi jos, nes perskaičiau labai greit (vos per porą vakarų), bet nepasakyčiau, kad iš jos būčiau pasisėmusi kokių minčių ar šiaip ko naudingo gavusi. Daugelis ją vadina lietuviškuoju Saulėlydžiu, tačiau drįsčiau nesutikt. Taip, knygoje yra mistinių veikėjo, tokių kaip, undinės ir vandeniai, tačiau pats rašymo stilius labiau skirtas paauglėms mergaitėms, kur nereikia daug galvot, kas kaip kodėl. turbūt tas labiausiai ir nepatiko, kad daug ką buvo galima nuspėti, trūko paslapties. Pats pasakojimas gana lėkštas ir banalus. Tačiau skiriu šiai knygai tris balus, nes kažkodėl vistiek norėjosi ją perskaityti ir galbūt net antros dalies paieškoti. Reiškia ši knyga ne tokia jau ir prasta :)

Vampyro padėjėjas
Darren Shan 2007 m.
Vampyro padėjėjas

ši knyga nepasirodė kažkuo labiau įdomesnė nei pirmoji. Vienintelis dalykas, kuris man patiko šioje dalyje, tai jos pabaiga, kuri tikrai sukrėtė ir buvo liūdnoka. Kadangi skaitau šį ciklą važiuodama, tai labai patogu, nes nebūtina įsigilinti į kiekvieną žodį. Ir taip viskas aišku. Žodžiu knygos skirtos tikrai jaunesniems, tačiau kadangi turiu keturias dalis, tai jas visas ir įveiksiu :)

Už auksinių grotų
Choga Regina Egbeme 2003 m.
Už auksinių grotų

Tai vieną pirmųjų mano skaitytų “akių” tematikos knygų ir pasakysiu, kad šiek tiek nuvylė. Tikėjausi daugiau smulkmenų, kažkokio kitoniškumo. Tačiau pasakojimas buvo truputį nuobodokas, trūko veiksmo (gal dėl to, jog šiuo metu teikiu pirmenybę detektyvams :)). Tačiau buvo ir sudominusių dalykų. Pavyzdžiui, kad jie tikėjo į juodaodį Jėzų. Jų net šeima vadinosi Black Jesus family. Taip pat nenuvylė ir pabaiga, kai pagrindinė veikėja sužinojo, kad yra užsikrėtusi ŽIV virusu, kurį perdavė ir savo sūnui. Be to, išsiaiškino, kad jos tėvas mirė ne nuo kokio plaučių uždegimo, o būtent nuo AIDS. Tačiau istorija su gana teigiama pabaiga. Ir pagrindinė veikėja, ir jos sūnus išgyveno, nors ir prarado savo artimiausius žmones: motiną, kilusią iš Vokietijos, brolį, kuris buvo labai teisingas, nuoširdus ir geras. Pagrindinė veikėja Choga Regina pavaizduota per daug teigiamai, bet tai galbūt ir auklėjimo pasekmė, kai mergaitės auklėjamos paklusti vyrui nepaisant elementaraus teisingumo net nekalbant apie savo norus.

Jaunatis
Stephenie Meyer 2010 m.
Jaunatis

Pirmąkart skaitant knygą taip nervino tas “seilėjimąsis”. Tiesiog perdėta meilė, skausmas ir visa kita. Pati istorija būtų nebloga, jei išmestume tuos visus Myliu Noriu Negaliu… Tikiuosi trečioje dalyje bus daugiau veiksmo ir mažiau to perdėto jausmų rodymo. Tik nežinau kada rasiu laiką paskutinėms dviems dalims perskaityti. Gal kur važiuodama pasiimsiu. Nes laukia daugybė daug įdomesnių knygų :)

Išvirkščias žmogus
Fred Vargas 2008 m.
Išvirkščias žmogus

Tiesą pasakius nesužavėjo. Ne itin sudominusi, nuobodoka knyga. Man detektyvas geras yra tas, kuris turi intrigą nuo pat pradžių ir pasikeičia keletą kartų supratimas, kas vigi kaltas? Bet išgelbėjo knygos pabaiga. Visgi pasirodo kaltas visai ne tas, kurį visi kaltino. Patiko, kad visa istorija buvo paaiškinta ir neliko jokių klausimų. Žodžiu paprastas detektyvas, niekuo neišsiskiriantis iš kitų. Bandysim dar vieną Vargas detektyvą. Gal jis pakeis mano nuomonę apie šį autorių.

O Sena teka
Fred Vargas 2008 m.
O Sena teka

tai jau antra mano skaityta Fred Vargas knyga. Pirmoji ne itin paliko įspūdį, deja ši taipogi. Tiesiog lengvas laisvalaikio skaitalas ir manau tikrai yra geresnių detektyvų rašytojų. Šioje plonoje knygelėje pasakojamos trys istorijos. Detektyvas Adambsbergas kai kur parodomas tiesiog per daug protingas ir įžvalgus. Nėra beveik jokios intrigos. Toesopg pasakojama istorija, kur detektyvas gana greit viską išsiaiškina. Žodžiu nuobodoka ir sugaišto laiko neverta knygelė.

Kalėdų nebus
John Grisham 2006 m.
Kalėdų nebus

neseniai perskaičiau šią knygą. Negaliu pasakyt, kad knyga būtų labai sužavėjus ar nepatikus. Tiesiog paprasta, linksma knygelė, kurios tikrai nesitikėjau perskaičiusi keletą kitų John Grisham knygų.
Tiesiog buvo įdomu iš šono stebėti kokia beprotiška karštligė apima žmones artėjant didžiausioms metų šventėms. Kaip visi tiesiog kraustosi iš proto ir šluote šluoja lentynas, be saiko leidžia pinigus.
Ši knyga parodo ne tik kaimynų priešiškumą, bet ir pagalbą, kai ji labiausiai reikalinga. Žodžiu knyga, priverčianti pagalvoti apie šių laikų žmogaus skubėjimą, tradicijas. Tik labai ryškiai jaučiama, kad knyga apie amerikiečius, kurių daugelis tradicijų ne visiškai sutampa su mūsiškėmis, o labiau primena matytą per filmus Kalėdų karštligę. Tačiau knygos pabaiga netikėta, o tai didelis pliusas bet kokiai knygai :)
Žodžiu lengvo turinio knyga, tinkanti atsipalaidavimui po sunkios darbo dienos :)

Trobelė
Wm.Paul Young 2011 m.
Trobelė

Prieš paimdama ją į rankas buvau girdėjau nemažai atsiliepimų ir beveik visi jie buvo labai teigiami. Iš tikrųjų tikėjausi visiškai ne tokios knygos. Negaliu pasakyti, kad ji man patiko. Gal tiesiog ta tematika: Dievas, tikėjimas, mirtis, angelai ir t.t. visgi ne man. Tačiau minčių perteikta tikrai įdomių ir vertų perskaityti. Pats siužetas man kaip detektyvų mėgėjai pasirodė šiek tiek nuobodokas. Pradžia lyg turėjo priminti detektyvą, tačiau kuo toliau, tuo labiau “nuėjo į lankas”. Na bet gal šitos knygos ir buvo tikslas ne siužeto aštrumas, o tiesiog psichologinė pusė. Tada tai atleidžiama. Be to knyga visgi sugebėjo sugraudinti šiek tiek pabaigoje, bet įtampa nebuvo ilgai išlaikyta.
Taigi, rekomenduoti šitos knygos ne visiems galėčiau, tačiau negalima jau taip nuvertinti šios knygos. Tiesiog ne mano stilius ir tematika.

Anarchistės išpažintis
Dalia Jazukevičiūtė 2007 m.
Anarchistės išpažintis

knygą perskaičiau jau senokai, todėl plačiai tikrai nepakomentuosiu. Galiu pasakyt tik tiek, kad knyga didelio įspūdžio nepaliko. Tiesiog eilinis romanėlis. Neturintiems ką veikt. Nors oficialiai atsiliepiama labai teigiamai.

Pokeris su rykliu (2)
Darja Doncova 2005 m.
Pokeris su rykliu (2)

Tai pirma mano skaityta knyga, kurią parašė Darja Doncova. Ir kokie gi įspūdžiai. Na ši rašytoja man labiau patiko nei Marinina tuo atžvilgiu, kad naudojami rusiški vardai nesusideda iš penkių pavardžių, kurios naudojamos skirtingose knygos vietose, o tai tikrai verčia susipainioti. Be to labai patiko pagrindinės veikėjos vardas Jevlampija (anksčiau buvo Jefrosinija), o visi vadino tiesiog Lempa. Jau vien tai iškart nuteikė optimistiškai. Net ir apie žmogžudystes rašoma taip atsainiai, lyg tai būtų viens du ir viskas :) Skaitosi pakankamai lengvai ir greitai. Galima skaityt važiuojant troleibusu, tuo labiau, kad ir formatas tam tinkamas (lengva, maža, nestora, plonais viršeliais). Beje, niekaip nesupratau, kaip susijęs knygos pavadinimas su knygos turiniu. Nei ten ryklių buvo, nei ten pokerį kas žaidė...
Žodžiu lengvas detektyvas, norintiems atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos.

Taip susiklostė aplinkybės
Aleksandra Marinina 2008 m.
Taip susiklostė aplinkybės

Gėda net paskayti, bet anksčiau niekada neteko skaityti Marininos. Turėjau draugę didžiulę šios rašytojos gerbėją, kuri pirko kiekvieną tik pasirodžiusią jos knygą. Galš gale ir aš nusipirkau vieną. Perskaičiau gana greitai. Knyga nesudėtinga, bet kad būtų labai įdomi, tikrai nepasakyčiau… Labai erzino rusiški vardai, vietovardžiai, nes rusų kalbos nesimokiau ir man ji šiek tiek svetima. O be to, žiauriai trikdė tai, kad rusiški vadai susideda iš kelių vardų, o paskui ir nebesigaudai, kam kurie vardai čia priklauso.
Na kaip pats detektyvas pakankamai įdomus, bet niekuo neišsiskiriantis. Bet jei gaučiau dar kokią jos knygą, tai būtinai paskaityčiau, nors pati neieškočiau.

Orakulas
Catherine Fisher 2006 m.
Orakulas

Perskaičiau visą trilogiją. Knygas skaičiau jau labai seniai, todėl plačiai komentuoti negalėčiau. Trumpai tariant knygoje yra visko. Truputis istorijos, senovės, archainio tikėjimo ir daug kitų dalykų. Rekomenduočiau tiems, kuriuos domina senovės tikėjimai ir truputis fantastikos.

Archontas
Catherine Fisher 2006 m.
Archontas

Perskaičiau visą trilogiją. Knygas skaičiau jau labai seniai, todėl plačiai komentuoti negalėčiau. Trumpai tariant knygoje yra visko. Truputis istorijos, senovės, archainio tikėjimo ir daug kitų dalykų. Rekomenduočiau tiems, kuriuos domina senovės tikėjimai ir truputis fantastikos.

1979
Christian Kracht 2008 m.
1979

šią knygutę perskaičiau jau senokai, todėl plačiai jos komentuoti negalėčiau. Atsimenu tik tiek, kad perskaičiau gana greitai. Knygą pirkau, nes buvo sudominęs jos aprašymas, tačiau perskaičiusi nusivyliau. Tematika man labai įdomi, bet pats pasakojimo stilius nuobodokas. Žodžiu įspūdžio nepaliko.

Šviesos kario vadovas
Paulo Coelho 2006 m.
Šviesos kario vadovas

Na šiandien atsiverčiau šią knygutę ir apstulbau, kokio didumo raidės! Neatsimenu, kada esu skaičius tokią knygą, kai 120 psl. perksiatymui nereikia net pusantros valandos :) Na bet kai paskui išsiaiškinau, tai čia tiesiog viena iš tų knygučių, kuriose išdėstytos mintys iš serijos “kaip būti laimingesniam”, “kaip būti turtingam” ir pan. Ne itin mėgstu tokio tipo knygas, o ši irgi nieko naujo nepasakė. Rekomenduoju tik tiems, kas dievina Coelho ir šiaip visokius patarimus.


Į šią lentyną dedamos tikrai ne mano skonio knygos, kurias per klaidą pradėjau skaityti. Gaila laiko tokiems “skaitalams”, net nepabaigiau skaityti.


Ledas
Vladimir Sorokin 2007 m.
Ledas

Na knyga išties labai keista. Nusipirkau ją knygyne, nes sudomino aprašymas. Tačiau perskaičius knygą, ji paliko tokį įspūdį, kurį sunku net apibūdinti. Pati mintis gal ir įdomi, tačiau siužetas lyg iš fantastikos srities. V. Sorokinas iš tiesų sugeba rašyti tiesiai: prievarta, atviras, negražus seksas, narkotikai, visa tai - yra. Ir dažną vos pradėjusį skaityti „Ledą” tai gali atbaidyti (ir atbaido). Kaip atbaidyti gali ir fantastika, kuri jau išlenda pirmuosiuose puslapiuose. Visa knygos esmė, kad kažkokie trenkti vyrai gaudo žmones, riša juos prie medžių, sienų, užkiša burnas ir daužo lediniais kūjais, rėkdami „kalbėk!”, kol laimingųjų širdys prabyla, o nelaimingieji keliauja į amžinos medžioklės plotus. Kaip ir būdinga maniakiniams psichams, jie vadina vienas kitą „broliais” ir „seserimis”. Kas tokie, iš kur ir kodėl jų negaudo šaunioji ekssovietinė milicija - visiškai neaišku.
Žodžiu keistas, tačiau įdomus kūrinys, kuriame susipina fantastika, tikėjimas, savotiškas satanizmas ir istorija. Kai kuriems šis kūrinys gali labai patikti, kai kuriuos jis gali nuvilti. Save labiau priskirčiau prie pastarųjų.

Premjeras ir angelas
Ivan Klima 2008 m.
Premjeras ir angelas

šią knygą jau skaičiau senokai. Pirkau ją knygyne, nes sudomino pavadinimas. Tačiau knyga nuvylė. Pradžioje buvo gana įdomu, tačiau kai kuriose vietose buvo tikrai “nugrybauta į lankas”. Nemėgstu, kai rimtos temos susiejamos su visokiais angelais ar šiaip mistika, fantastika. Buvo ir įdomių vietų iš politinių užkulsių, tačiau ta įterpta fantastika visą sugadino.
Žodžiu, knyga nuobodi ir nerimta. Nors kaip sakoma, dėl nuomonės nesiginčijama.


Į šią lentyną dedu knygas, kurias labai norėčiau perskaityti. Jei turite šią knygą ir Jums ji nereikalinga, atneškite ją į knygyną “Žmonių knygos”. Aš norėčiau ją įsigyti.
Dalinkimės skaitymo malonumu. Knygas gera skaityti… Ačiū.


Džiunglės
Dani Sinclair 2012 m.
Džiunglės


Atgal

Naujo vartotojo registracijaPagauk prasmingą mintį...

Klaidų nebūna. Įvykiai, kuriuos prisišauki, kad ir kokie nemalonūs, yra būtini, kad išmoktum tai, ką privalai. 

Kad pasiektum vietą, į kurią nusprendei eiti, svarbus kiekvienas žingsnis.

R.Bach "Mesijo vadovas"

Skaitytojų vertinimai

Adobe Photoshop CS3

Patiko


Vija1 2013-07-12 10:40:58

Bruknelė

Labai patiko


8198 2017-04-04 10:27:17

Lietuviai prie Laptevų jūros

Labai patiko


sieksnys 2019-07-18 10:38:25

Trumpas antrasis Bri Taner gyvenimas

Labai patiko


DangeV777 2020-08-25 17:27:28

Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės

Patiko


mlfiorini 2020-03-09 12:45:37

Visi įvertinimai >>