Skaitytų knygų knygynas 
“Žmonių knygos”

Čia galima knygas pirkti, parduoti, keisti, išsinuomoti ... 
Adresas: Valančiaus 16, Kaunas. Darbo laikas: I-V 10-18, VI 10-16, VII nedirbame
 8 (689) 73 576,  8 ( 37) 205 467
Slide 1Slide 1Slide 1Slide 1
Sekti

KRISTINAV knygų lentyna

Jei Jums įdomu ką skaito ir komentuoja šis skaitytojas, paspaudus "sekti" gausite pranešimus į el.paštą apie naujas knygas įdėtas į šio skaitytojo lentyną.

Į šią lentyną dedamos knygos, kurios LABAI LABAI patiko, kurias mielai perskaityčiau dar kartą ir būtinai rekomenduoju paskaityti. Tai knygos palikusios didelį įspūdį.


Liūdna pasaka
Jonas Biliūnas 1986 m.
Liūdna pasaka

Ir kas pasakys, kad Juozapotos gyvenimas nebuvo prasmingas? Ji gyveno, mylėjo, kentėjo. Net ir jos pamišimas, autoriaus dėka nėra atsumtinas, nes vien jau jos tie įsimintini žodžiai “Kiek ponų... kokie jie visi gražūs...“ parodo gražų, nors jau nykų moters vidinį pasaulį.

Angelų markizė (Anželika)
Ana Golon 1994 m.
Angelų markizė (Anželika)

Sesers seniai rekomenduota ir tik dabar perskaityta knygą. Esu 100 proc įsitikinusi, jog ją norėčiau skaityti dar ne kartą. Jau seniai teko skaityti kūrinį (išskryus Wassmo “Pieno stiklinę“), kuris sujaudintų iki širdies gelmių. Skaičiau ir ašaros upeliukais tekėjo, ypač kūrinio pabaigoje :)

Devyniolika minučių
Jodi Picoult 2010 m.
Devyniolika minučių

Jaudinanti istorija apie patyčias mokyklose, apie jaunimo problemas, tėvų ir vaikų atotrūkį. Rekomenduoju.

Atsiminimų saugotojo dukra
Kim Edwards 2009 m.
Atsiminimų saugotojo dukra

viena iš geriausių skaitytų knygų. Kodėl? Dėl temos aktualumo, skaudumo, realumo. Pažintis su “kitokių” vaikų gyvenimu. Poelgių apsvarstymo svarba prieš ką nors darant. REkomenduoju ypač tiems, kurie planuoja šeimą arba neseniai jos susilaukė. Kitaip pažvelgsite į šeimos santykius, į vaikus.

Miegančių drugelių tvirtovė
Jurga Ivanauskaitė 2005 m.
Miegančių drugelių tvirtovė

Puikus rašytojos kūrinys. Itin skaudžios merginų “plaštakių” istorijos priminė, jog bet kuri iš mūsų ar mūsų artimųjų galime pakliūti į sutenerių pinkles. Tik pagrindinė veikėja Monika pernelyg fišofreniška. Tačiau tuo ji ir žavi: savo įdomiu mąstymu, klaustrofobiška pasaulio pabaigos baime. Rekomenduoju kaip kitokio, nepažinto, gyvenimo pažinimo priemonę :)

Vėtrų kalnas
Emily Brontė 2009 m.
Vėtrų kalnas

ši knyga kaip Šarlotės Brontės “Džeinė Eir”, manęs nenuvylė. Kilnūs jausmai bei žemiausi žmonių instinktaipersipina šioje istorijoje. VERTA skaityti.

Konsuela I
Žorž Sand 1993 m.
Konsuela I

romantiška knyga. Ypač patiko pati pagrindinė veikėja, jos išgyvenimai.

Heroinas
Melvin Burgess 2009 m.
Heroinas

Labai įtikinama knyga. Tinka tikrai ne vien jaunimui, o ir tėvams ar tiesiog priklausomybių turintiems žmonėms. Padeda suvokti, kaip sunku išbristi iš narkotikų liūno.

Takoskyra
Nicholas Evans 2008 m.
Takoskyra

Neįtikėtinai šauni istorija su detektyvo elementais. Itin patiko šeimos santykių drama. Danjau jaučiausi tarsi pati tą išgyvenčiau


Į šią lentyną dedamos knygos, kurias buvo gera skaityti, tačiau antrą kartą tikrai nebeskaitysiu. Tai knygos nepalikusios pernelyg didelio įspūdžio, tiesiog jaukiai, maloniai praleistas laikas.


Sudeginta gyva
Suada 2004 m.
Sudeginta gyva

patiko, nes aprašoma kita kultūra, kiti papročiai ir nežmoniškas žiaurumas su moterimis. Šiurpu. Neįtikėtina. Džiugu, kad Suadai pavyko išsigelbėti ir paskleist žinią visam pasauliui.

Nežudyk strazdo giesmininko
Harper Li 1994 m.
Nežudyk strazdo giesmininko
Nusikaltimas ir bausmė I, II
Fiodoras Dostojevskis 1966 m.
Nusikaltimas ir bausmė I, II

Perskaičiau pirmąją dalį ir likau maloniai nustebinta. Dostojevskis išties verta pasaulinio pripažinimo, nes štai ir dabar skaitant kūrinį jis lieka iki šių dienų aktualus: nusikaltimas, bausmė (sąžinės priekaištai), įdomi žmogaus psicholohija - viskas įdomu.

Altorių šešėly
Vincas Mykolaitis-Putinas 1983 m.
Altorių šešėly

šią knygą skaičiau jau tris kartus ir kaskart atrandu vis ką nors naujo. Tikriausiai teisingas yra posakis, jog žmogus bręsta, o su branda ateina ir kitoks pasaulio suvokimas. Tad ši knyga man šįkart kaip vyro ir moters santykių enciklopedija - nuo neapibrėžtos, idealizuotos iki nešvarios, nuodėmingos meilės.

Agnesė Grėj
Anne Brontė 2011 m.
Agnesė Grėj

Šauni knyga apie jauną mokytoją ir kančias, kol ji pagaliau atranda savąjį kelią. Savotiškas vadovėlis pradedantiesiems mokytojams - iš šio kūrinio galima sužinoti kaip elgtis su vienokiais ar kitokiais mokiniais. Kita vertus, daug kas priklauso nuo vaikų tėvų. Labiau patiko kitų seserų rašytojų Brotes kūriniai nei šis.

Emos sala
Gražina Karaliūnė 2011 m.
Emos sala

Man 6i knyga visai patiko, ypač dėl to, kas viskas vyksta lietuviškoje aplinkoje. meilė sumišusi su nerimu. patiko

Tėti, tu keistuolis. Mama, aš tave myliu
Viljamas Sarojanas 1988 m.
Tėti, tu keistuolis. Mama, aš tave myliu

Maloniai praleistas laikas su šia knyga privertė vėl prisiminti nerūpestingą ir vėjavaikišką vaikystę. Paaugliukams ir jų tėveliams ši knyga pats tas :)

Prarastos nekaltybės kelias
Somaly Mam 2010 m.
Prarastos nekaltybės kelias

Nepasakyčiau, kad jaukiai praleistas laikas su šia knyga - greičiau nejaukiai, nes niekam nėra malonu kartu išgyventi smurtą, pažeminimą. Būtent tai patiri skaitydmas šią knygą. Rekomenduoju.

Kiparisų namai
Michael Koryta 2012 m.
Kiparisų namai

Puiki mistinių dalykų turinti knyga, kiek šiurpoka, bet siaubo nekelianti. Įtraukė ir laikė nuo pirmo iki paskutinio puslapio.

Dingusi
Karin Alvtegen 2006 m.
Dingusi

išties puikus detektyvinis ir kartu psichologinis romanas. Labiausiai patiko tai, jog atsirado bent vienas žmogus, patikėjęs Subilos nekaltumu - jaunas berniukas.

Stiklinė pieno
Herbjorg Wassmo 2009 m.
Stiklinė pieno

Romanas patiko savo siužetu, tačiau kiek nuvylė aplinkos Lietuvoje, jos žmonių kūrimas - neįtikino kai kurios detalės. Tačiau kur veiksmas vyksta ne Lietuvoje jau įtaigu. Žiauriai gaila buvo vargšės Dortės…

Dykumų gėlė
Waris Dirie 2003 m.
Dykumų gėlė

Knygą patiko, nes joje kalbama apie man nepažįstamą kultūrą, afrikiečių papročius. Gaila, kad tie papročiai dar ir žalojantys moterų gyvenimus…

Paskutinis traukinys
Rokas Flick 2012 m.
Paskutinis traukinys

Puiki knyga su istorinėmis realijomis. Dviejų brolių išsiskyrimo ir vėl susitikimo po ilgų metų istorija. Meilės intriga. Karo žiaurumai. Skaityti išties verta.

Trobelė
Wm.Paul Young 2011 m.
Trobelė

Užburianti ir paveiki knygą. Patiko siužetas, tikroviškas ir skaitytoją priverčiantis kartu su pagrindiniu veikėju išgyventi netekties skausmą. Nelabai patiko pernelyg ištęsti dialogai su dievu.

Placebas
Jurga Ivanauskaitė 2003 m.
Placebas

Perskaičiau nuo pradžios iki galo. Labiausiai dėmesį patraukė ezoteriniai vaizdiniai, įdomus Katės Bastetės personažas. Man patiko.


Į šią lentyną dedamos knygos, kurias pabaigiau skaityti tik todėl, kad pradėjau. Visiškai nieko ypatingo, net gi nuobodoka, banaloka ir pan. Nerekomenduoju, nes tikrai yra vertesnių dėmesio knygų.


Stiklo šalis. Šermenys
Vanda Juknaitė 2012 m.
Stiklo šalis. Šermenys

Skaičiau šią knygą, nes buvo9 įtraukta į mokyklos skaitytinų knygų sąrašą. Nežinau kodėl, bet nesužavėjo.

Pilis
Franz Kafka 2006 m.
Pilis

Kaip klasikos kūrinys, tai man ne itin patiko. Skaičiau iki galo užsispyrimo dėka. Yra tikrai įdomesnių kūrinių. Knyga naudinga nebet tuo, jog joje parodomas valdininkijos atmestinis pareigų vykdymas, žmonių tarpusavio santykių nebuvimas, absurdiškumas. Nelabai tepatiko.

Svetimas
Albert Camus 2019 m.
Svetimas

Nobelio premijos laureato kūrinys iš dalies įdomus pasakojimo būdu (trumpi sakiniai, konkretūs vaizdinai), siužetu, tačiau antrąkart vargu ar norėtųsi skaityti....

Sudie, vasara
Ray Bradbury 2010 m.
Sudie, vasara

Tikėjausi daugiau, tačiau patiko vaikiškas žvilgsnis į pasaulį. Netikėta ir drąsi pabaiga :)

Tekėti iš meilės
Kathie Denosky 2011 m.
Tekėti iš meilės

Lengvo turinio knygelė laisvalaikiui praleisti. Aišku, kaip visada neįpareigojančius santykius komplikuoja netikėtas nėštumas. Tai nutiko ir šiuo atveju :)

Jo didenybė vanduo
Telesforas Laucevičius 2012 m.
Jo didenybė vanduo

naudinga kiekvienam, tačiau man nelabai patiko cheminių, fizikinių vandens savybių aiškinimas. Iš knygos pavadinimo tikėjausi daugiau, tačiau visąlaik skaitant persekiojo mintis, jog ši knyga tėra tik reklaminis triukas įtikinti skaitytojus įsigyti vandens jonizatorių iš firmos Burbuliukas. Nesužavėjo.Atgal

Naujo vartotojo registracijaPagauk prasmingą mintį...

Kritikuoti, smerkti ir reikšti nepasitenkinimą gali kiekvienas kvailys - dauguma kvailių taip ir daro. O norėdami suprasti ir atleisti, turime būti tvirto būdo, turime mokėti valdytis. Užuot smerkę, pasistenkime žmones suprasti.

Og Mandino "Sėkmės universitetas"

Skaitytojų vertinimai

Negyvėliai

Labai patiko

Viena is isimintiniausiu knygu
Nerpik 2018-06-28 11:37:46

Mažylis Ir Karlsonas, Kuris Gyvena Ant Stogo

Patiko


asdasa 2020-10-28 16:37:43

Adobe Photoshop CS3

Patiko


Vija1 2013-07-12 10:40:58

Bruknelė

Labai patiko


8198 2017-04-04 10:27:17

Lietuviai prie Laptevų jūros

Labai patiko


sieksnys 2019-07-18 10:38:25

Visi įvertinimai >>