Skaitytų knygų knygynas 
“Žmonių knygos”

Čia galima knygas pirkti, parduoti, keisti, išsinuomoti ... 
Adresas: Valančiaus 16, Kaunas. Darbo laikas: I-V 10-18, VI 10-16, VII nedirbame
 8 (689) 73 576,  8 ( 37) 205 467
Slide 1Slide 1Slide 1Slide 1Slide 1
Sekti

MARTA knygų lentyna

Jei Jums įdomu ką skaito ir komentuoja šis skaitytojas, paspaudus "sekti" gausite pranešimus į el.paštą apie naujas knygas įdėtas į šio skaitytojo lentyną.

Į šią lentyną dedamos knygos, kurios LABAI LABAI patiko, kurias mielai perskaityčiau dar kartą ir būtinai rekomenduoju paskaityti. Tai knygos palikusios didelį įspūdį.


Silva Rerum IV
Kristina Sabaliauskaitė 2016 m.
Silva Rerum IV

Baigiantis knygos puslapiams, jau liūdėjau, kad štai ir baigsis nuostabusis knygų ketvertukas, tačiau pabaiga privertė nusišypsoti. Atskirai knygų dalių nevertinsiu, užteks apibendrintai pasakyti, kad ne veltui pirmosios dalys buvo įvertintos Metų knyga. Knygos puikios, autorė sugebėjo ir sudominti, ir prajuokinti, ir priminti bei praturtinti istorijos žinias. Labai džiaugiuosi, kad turėjau progą jas perskaityti ir tikiuosi, kad po daugelio metų tai taps mūsų lietuvių literatūros klasika :)

Trys muškietininkai I, II
Aleksandras Diuma 1976 m.
Trys muškietininkai I, II

Klasika...Šaunūs ir kilnūs veikėjai, ištikimybė, dvaro intrigos, drąsa ir draugystė. Tiesiog nuostabus vieno iš mano mylimiausių rašytojų šedevras, kurį pirmąkart perskaičiau vaikystėje, skaičiau dabar ir, tikiuosi, su malonumu skaitysiu ir vėliau.

Jeigu mane dabar pamatytum
Cecelia Ahern 2007 m.
Jeigu mane dabar pamatytum

Šilta, paprasta, truputį mistiška. Tačiau tas paprastumas ir papirko, o pabaiga… Tokios ir reikėjo tikėtis, tačiau vistiek kažkaip liūdnoka :/

Po šafraniniu mėnuliu
Nicole C. Vosseler 2012 m.
Po šafraniniu mėnuliu

Nuostabi ir įtaigiai parašyta, skaitydama tiesiog “buvau knygoje” kartu su veikėjais.

Mažasis princas
Antoine de Saint-Exupery 2010 m.
Mažasis princas

Puiki knyga… skaičiau jau ne vieną kartą, bet vis joje atrandu kažką naujo. “Mažasis princas” savo paprastumu, tačiau gilia prasme man primena P.C. “Alchemiką”, taip pat nuostabią knygą. Jei turėsiu vaikų, tikrai rekomenduosiu jiems perskaityti šias nepaprastas knygas, kad patys suvoktų, kas jose tokio vertingo.

Alchemikas
Paulo Coelho 2009 m.
Alchemikas

Nuostabi knyga… atrodo paprasta, lengva skaityti, tačiau kiekvienas sakinys ir žodis turi gilią prasmę.  Tikrai paliko įspūdį. Maktub :)

Pragaro virtuvės vaikėzai
Lorenzo Carcaterra 2007 m.
Pragaro virtuvės vaikėzai

Labai realistiška, kupina žiaurumo knyga, viskas aprašyta tikroviškai, be jokių pagražinimų. Pasakojama apie keturis berniukus, jų vaikystę, skausmingai pasibaigusią išdaigą, jų kančias berniukų kolonijoje, kerštą skriaudėjams. Nekalta išdaiga suluošino berniukų gyvenimus, juos neatpažįstamai pakeitė, tačiau vienas dalykas visada išliko - nesunaikinama berniukų, dabar jau vyrų, draugystė.  Nepaisant žiaurių epizodų ir liūdnos pabaigos, knyga tikrai puiki. Nerekomenduoju tiems, kas mėgsra gražias pabaigas ar lengvus skaitinius.

Prestižas
Christopher Priest 2006 m.
Prestižas

Viena įdomiausių mano skaitytų knygų, kuri nuo pat pradžių prikausto dėmesį. Istorija pasakojama keturių veikėjų, kurių kiekvienas savo pasakojime atskleidžia vis naujų ir skirtingų detalių, tad negalima pasikliauti vienos pusės pasakojimu. Skaitant knygą, keičiasi požiūris ir į veikėjus - tas, kuris atrodė teigiamas, pasirodo ne toks ir idealus. Nepaisant to, galų gale supranti, kad veikėjai ne tokie ir skirtingi. Puiki knyga,geras stilius, skaitydama tiesiog junti,kad vietom autorius tave apkvailina.  Pabaiga tikrai netikėta. Užvertusi knygą dar ilgai negalėjau apie ją negalvoti.

Skaistusis mėlis
Tracy Chevalier 2007 m.
Skaistusis mėlis

Puiki knyga, įdomi siužetinė linija, pasakojanti apie dviejų moterų, gyvenančių skirtinguose laikotarpiuose likimus ir atrodo, neturinčių nieko bendra viena su kita, tačiau viskas susiję. Labai gera knyga.

Trečioji paslaptis
Steve Berry 2007 m.
Trečioji paslaptis

Knyga labai patiko, atskleidžia intrigas, tylią konkurenciją tarp Vatikano žmonių, taip pat patiko Kolino Mišenerio personažas.

Kepurininko pilis
Arčibaldas Kroninas 1999 m.
Kepurininko pilis

“Tai romanas apie neregėtos savimeilės ir buko proto žmogų, kurio nežmoniškas elgesys suluošino šeimos narių gyvenimus ir jį patį privedė prie bankroto”.  Anotacijos citata puikiai perteikia knygos turinį, tikrai puikus romanas, nepaisant to, kad rašoma apie tokį despotą, nors ir mamos veikėja man buvo kiek nesuprantama, tokia nusižeminusi, be savigarbos, gal net savanaudiška, nes bijojo užstoti net savo vaikus, kad tik pati “neužkliūtų” vyrui.

Čiauškutė
R.Niuris Giuntekinas 1960 m.
Čiauškutė

Nuostabi knyga, skaičiau ją dar paauglystėje ir labai susižavėjau, ypač, žinoma, patiko Feridė. Visai neseniai perskaičiau ją vėl, ji vis dar puiki :)

Šventojo gralio brolija. Akros miesto žlugimas
Rainer M. Schroder 2007 m.
Šventojo gralio brolija. Akros miesto žlugimas

Puiki knyga, netrūksta nei istorijos, nei nuotykių. Labai patiko veikėjas Tarikas, priešingai nei Morisas :)

Kol tave rasiu
John Irving 2008 m.
Kol tave rasiu

Įdomi, pakankamai realistiška, vietomis sukrečianti, tik gal kiek ištęsta knyga. Mamai perskaityti nesiūliau, ji tikrai nesuprastų Alisos.

Žmogžudystė Kale traukinyje
Agata Kristi 1990 m.
Žmogžudystė Kale traukinyje

Puikus detektyvas, kurį skaitant mintyse iškyla vis kito žudiko paveikslas, o pabaiga visiškai ne tokia, kokią manei esant.  Tai knyga, nuo kurios negali atsitraukti.

Paskutinis Tamplierius
Raymond Khoury 2006 m.
Paskutinis Tamplierius

“Rezultatas – puikus detektyvinės veiklos, romantikos ir religinių-istorinių hipotezių kokteilis įspūdingame fone, pradedant Niujorko kanalizacijos kolektoriais ir baigiant Vatikanu bei užtvindytu viduramžių bažnytkaimiu Turkijoje”.
Geriau tikrai nepakomentuosi, įspūdinga knyga, mielai ją perskaityčiau dar kartą :)

Tryliktojo apaštalo paslaptis
Michael Benoit 2008 m.
Tryliktojo apaštalo paslaptis

Įdomi knyga, savotiška autoriaus interpretacija. Mano mylimas žanras, tiesiog skaitai ir džiaugiesi, kad tokių knygų esama :)

Da Vinčio kodas
Dan Brown 2004 m.
Da Vinčio kodas

Įdomi, įtraukianti, puikaus siužeto knyga, tačiau visgi man labiau patiko “Angelai ir demonai”.

Juodasis ordinas
James Rollins 2008 m.
Juodasis ordinas

Neatsitiktinai ją perskaičiau, kadangi esu skaičiusi šio autoriaus knygas “Kaulų žemėlapis” bei “Judo padermė”. Nė viena nenuvylė, tai puikus istorinės-religinės-loginės fantastikos mišinys, kurį taip mėgstu.

Paskutinysis Kato
Matilde Asensi 2007 m.
Paskutinysis Kato

Tikrai gera knyga, turinti panašumų su D.Brown romanais. Su malonumu dėjausi galvon visus istorinius faktus ir iš naujo perskaičiau Dantės “Dieviškąją komediją” :)

Trys metrai virš dangaus
Federico Moccia 2008 m.
Trys metrai virš dangaus

Viena geriausių mano perskaitytų knygų, pabaigoje net išspaudė ašarą, o tai man atsitinka tik skaitant gerą knygą. Perskaičiau ją per porą dienų, paskui dar ilgai buvo liūdna dėl romano pabaigos.

Žiedas. Paskutiniojo tamplieriaus palikimas
Jorge Molist 2006 m.
Žiedas. Paskutiniojo tamplieriaus palikimas

Puiki knyga, įtraukiantis siužetas, įdomūs veikėjai, nemažai istorinių faktų. Viena tų knygų, kurios praturtina sielą, jei ją supranti.

Angelai ir demonai
Dan Brown 2004 m.
Angelai ir demonai

Nuostabi, manau geriausia D. Brown’o parašyta knyga

Sidro namų taisyklės
John Irving 2008 m.
Sidro namų taisyklės

Dėmesio verta knyga, užburianti savo realistiškumu :)


Į šią lentyną dedamos knygos, kurias buvo gera skaityti, tačiau antrą kartą tikrai nebeskaitysiu. Tai knygos nepalikusios pernelyg didelio įspūdžio, tiesiog jaukiai, maloniai praleistas laikas.


Pasiimk mano širdį
Mary Higgins Clark 2011 m.
Pasiimk mano širdį

Knyga patiko, lengvai ir greitai skaitėsi, nors tai nėra, mano manymu, vienas iš jos geriausių kūrinių (man labiau patiko “Nieko geriau už namus” ar “Nuo manęs nepabėgsi“). Mažas minusas: kadangi skaitau jau ne pirmą šios rašytojos knygą, jose yra keletas tokių dėsningų pasikartojimų ar tiesiog autorės mėgstamo braižo, kad knygos pabaigą ar nusikaltėlius dažnai galima numatyti iš anksto.

Kašmyro šalis
Rosie Thomas 2014 m.
Kašmyro šalis

Buvo įdomu skaityti, aprašyta daug egzotiškų vietų, kurias būtų smagu aplankyti, ypatingai Šalimaro sodus, paplaukioti Dalio ežere ar pavaikščioti Dželamo pakrante. Tai taip pat ir graži meilės istorija, kurią tik sustiprina paslaptinga Kašmyro atmosfera.

Maorės prakeiksmas
Laura Walden 2011 m.
Maorės prakeiksmas

Įdomu skaityti, giminės tęstinumas, kaip praeities įvykiai įtakoja dabartį, kaip susipina veikėjų likimai. Su trupučiu mistišku prieskoniu, tik pabaiga kiek nepatiko.

Mama Afrika
Eglė Aukštakalnytė-Hansen 2008 m.
Mama Afrika

Įdomi, daug faktų apie visiškai mums tolimą ir svetimą spalvingą kultūrą. Puikios nuotraukos.

Bikinis
James Patterson 2009 m.
Bikinis

Knyga patiko, vietomis žiauroka, gaila aukų, tačiau buvo įdomu skaityti apie Anri ir jo požiūrį “darant tai, ką jis darė”.

Aš esu legenda
Richard Matheson 2007 m.
Aš esu legenda

Tikrai patiko, tik gaila, kad pirmiau teko pažiūrėti filmą. Tačiau, kaip ir visada, knyga visada geriau už filmą.

Dingusios
Tess Gerritsen 2013 m.
Dingusios

Tai jau ne pirmas mano skaitytas šios autorės detektyvas, knyga tikrai įdomi, ypač patiko skaityti Milos istoriją.

Raudonasis drakonas
Thomas Harris 2007 m.
Raudonasis drakonas

Patiko, tikrai geras detektyvas. Buvo labai įdomu skaityti apie žudiko vaikystę.

Erkiulio Puaro Kalėdos
Agatha Christie 2007 m.
Erkiulio Puaro Kalėdos

Autorė ir šį kartą nenuvylė, gerai suregztas detektyvas, buvo įdomu skaityti, tačiau kai kurios detalės man nelabai patiko ( pvz. toks merginų panašumas - labai jau nerealus dalykas ).

Klastingas iškvietimas
Žeraras De Viljė 1995 m.
Klastingas iškvietimas

Pakankamai žiauri knyga, detektyvas išsamiai supažindina su to meto Čile ir jos politika. Nebloga knyga, tik nelabai patiko pagrindinio veikėjo meilės nuotykiai.

Įrašyta kauluose
Simon Beckett 2012 m.
Įrašyta kauluose

Tikrai geras detektyvas, buvo įdomu skaityti, autorius gana tiksliai apibūdina aplinką, todėl nesunku buvo įsijausti į vėjuotą ir lietingą atmosferą. Įdomūs kaimelio veikėjai, turintys paslapčių. Pabaiga buvo kiek netikėta.

Mėgsta muziką, mėgsta šokti
Mary Higgins Clark 2011 m.
Mėgsta muziką, mėgsta šokti

Tai jau ne pirma mano skaityta šios autorės knyga, ir man susidaro toks įspūdis, kad autorė knygas rašo pagal panašų susikurtą veikėjų ir eigos šabloną, kuris jai gerai sekasi. Detektyvas pakankamai įdomus, tačiau jau knygos viduryje supratau, kas žudikas, nes ir kitose rašytojos knygose žudikai būna labai panašiai vaizduojami. Nepaisant tokio pastebėjimo, knyga man patiko.

Nieko geriau už namus
Mary Higgins Clark 2009 m.
Nieko geriau už namus

Įdomus, greitai susiskaitantis detektyvas. Parašytas nesudėtingai, tačiau įdomiai. Kad ir kaip visus veikėjus įtarinėjau, pabaigoje likau tikrai nustebinta.

Sapnų valgytojų stiklo knygos
Gordon Dahlquist 2008 m.
Sapnų valgytojų stiklo knygos

Knygos pavadinimas neskatino skaityti, tačiau anotacija sudomino ir tikrai džiaugiuosi, kad perskaičiau neblogą knygą. Nemažai fantastikos, tačiau pati knyga įdomi, nebanalus siužetas, nieko panašaus dar neteko skaityti.

Atlantida
David Gibbins 2008 m.
Atlantida

Knyga pakankamai įdomi, greitai skaitėsi, nemažai tikrų faktų, ypač patiko skaityti apie Juodąją jūrą, tačiau iki labai geros knygos kažko pritrūko :)

Paslaptingoji vakarienė
Javier Sierra 2005 m.
Paslaptingoji vakarienė

„Perskaitę šį romaną, jau niekuomet nebežvelgsite į „Paskutinę vakarienę“ taip, kaip anksčiau“, – tvirtina Javieras Sierra. Dalis tiesos yra, pati knyga stebina netikėtomis detalėmis. Ši knyga šiek tiek priminė Arturo Perez-Revertės “Flamandų dailininko paveikslą”, nes nagrinėjamos paveiksle paslėptos detalės, užšifruota žinia. Knyga patiko, tad perskaičiau ir kitą šio autoriaus knygą “Mėlynoji dama”, tačiau ji man mažiau patiko.

Grandininė reakcija
Elise Title 2000 m.
Grandininė reakcija

Neblogas detektyvas, “nekasdieniška” tema - veikėjai visi labai gražūs ir turtingi, bet nelaimingi. Visi kenčia nuo labai jau neįprastų sekso manijų ir lankosi pas psichoterapeutę, kuri praeityje taip pat yra nukentėjusi.

Flamandų meistro paveikslas
Arturo Perez-Reverte 2001 m.
Flamandų meistro paveikslas

Įdomi knyga, puikiai parinktas intrigos centras - šachmatų tema paslaptingame XVa. flamandų dailininko paveiksle. Tikrai nesitikėjau tokios pabaigos ir nevisiškai supratau šachmatų žaidėjo-žudiko personažą, jo motyvų, kodėl taip pasielgė. Pagrindinė veikėja Chulija taip pat kartais erzindavo savo mintimis ar poelgiais, tačiau visumoj knyga tikrai nebloga :)

Morgano kelias
Colleen McCullough 2004 m.
Morgano kelias

Knyga man patiko, minusas tik toks, kad visko gal kažkiek per daug. Buvo įdomu skaityti apie katorgininkus, tačiau gaila Morgano, jis tiek prisikentėjo, tačiau vis tiek išliko nuostabus žmogus.

Karalienės sesuo (kišeninis f.)
Philippa Gregory 2008 m.
Karalienės sesuo (kišeninis f.)

Tikrai nebloga knyga, pilna dvaro intrigų ir konkurencijos, greitai susiskaitė :)

Prieblanda
Johan Theorin 2008 m.
Prieblanda

Viršelis tikrai patraukiantis akį, tačiau knyga jam nenusileidžia. Veikėjai įdomūs, labiausiai patiko Jerlofas,o Julijos sesuo paliko neigiamą įspūdį. Knyga patiko, tačiau ji liūdina.

Katarų sugrįžimas
Jorge Molist 2007 m.
Katarų sugrįžimas

Knyga patiko, bet nepaliko tokio įspūdžio kaip kita šio autoriaus knyga “Žiedas. Paskutiniojo tamplieriaus palikimas”.

Abisinas
Jean-Christophe Rufin 2005 m.
Abisinas

Gražus, nuotykių pilnas pasakojimas,labiausiai patiko skaityti apie Etiopiją.

Nukentėjusiojo vardas-niekas
Aleksandra Marinina 2009 m.
Nukentėjusiojo vardas-niekas

Geras detektyvas, tik šiek tiek nepatiko pagrindinė veikėja Anastasija.

Chirurgas
Tess Gerritsen 2012 m.
Chirurgas

Tikrai gera knyga, įdomus siužetas, labai patiko “Chirurgo” monologai su pačiu savimi

Tylos zona
Stephen King 1989 m.
Tylos zona

“Siaubo romanų kūrėjas” S.Kingas šįkart sukūrė labiau tragišką, nei siaubo romaną. Paprastas rašymo stilius sujungtas su žmogaus psichologija, knygą perskaičius, apima liūdesys. Knyga patiko, tačiau nėra kažkuo ypatinga.


Į šią lentyną dedamos knygos, kurias pabaigiau skaityti tik todėl, kad pradėjau. Visiškai nieko ypatingo, net gi nuobodoka, banaloka ir pan. Nerekomenduoju, nes tikrai yra vertesnių dėmesio knygų.


Piramidė
Tom Martin 2008 m.
Piramidė

Mano mėgstama “mišrainė” knygose - paslaptinga istorija, šimtmečiais egzistuojančios slaptos organizacijos, senosios religijos ir kultūros, žemėlapiai, simboliai, įvairūs kodai ir t.t., toks Dan Brown’iškas stilius. Tačiau kažko trūko. Taip pat keista buvo tai, kad Oksfordo mokslininkė (net jeigu ir visai kitos srities) niekada nebuvo girdėjusi apie Naskos piešinius ar Angkor Vatą. Knyga nebloga, tačiau jei lyginti su panašaus tipo kūriniais, kuriuos esu perskaičiusi - pakankamai vidutinė.

Angelo pažadas
Frederic Lenoir 2008 m.
Angelo pažadas

Knyga nebloga, nemažai faktų apie kalno istoriją ir būtų sulaukusi daug geresnio mano įvertinimo, jei ne erzinanti pagrindinė kūrinio veikėja.

Lapkričio vaikas
Christina Schwarz 2012 m.
Lapkričio vaikas

Anotacija labai sudomino, tačiau rašymo stilius ir kūrinio vystymas toks labai vidutiniškas. Pagrindinė veikėja taip pat kažkaip neigiamai nuteikia, tačiau pabaiga buvo visai nebloga.

Dama su vualiu
Agata Kristi 1997 m.
Dama su vualiu

Šiek tiek nusivyliau, nes visi anksčiau skaityti A. Kristi detektyvai patikdavo, o šioje knygoje dėmesio vertas pasirodė tik “Mirtis debesyse”.

Penkiasdešimt pilkų atspalvių
E L James 2012 m.
Penkiasdešimt pilkų atspalvių

Smalsumas nugalėjo, todėl perskaičiau ir aš. Vertingumo ne kažin kiek, štai pavyzdys, ką daro gera reklama :) gerai, kad perskaičiau, bet skaityti dar kartą nenorėčiau. Banaloka, daug pasikartojimų.

Šaltasis kalnas
Charles Frazier 2006 m.
Šaltasis kalnas

Vietomis knyga tikrai patiko, bet daug vietų buvo gan neįdomios, nepatiko ir Ados veikėja, galėjo labiau atskleisti jos jausmus Inmanui. Inmanas man daug labiau patiko. Pabaigos taip pat tikėjausi kitokios.

Išpažintis
Žanas Žakas Ruso 1967 m.
Išpažintis

Knyga man nelabai patiko, rašoma apie gerus dalykus, bet sunkiai skaitėsi, daug nereikalingų faktų, buvo tiesiog nuobodu skaityti. Galbūt patiks tiems, kurie ypatingai žavisi šia asmenybe.


Į šią lentyną dedamos tikrai ne mano skonio knygos, kurias per klaidą pradėjau skaityti. Gaila laiko tokiems “skaitalams”, net nepabaigiau skaityti.


Rankraštis, rastas Saragosoje
Jean Potocki 2008 m.
Rankraštis, rastas Saragosoje

Graži anotacija, žinomas kūrinys, tačiau knyga nepatiko, kelis kartus vos nemečiau jos skaityti; per keista, visko knygoje per daug, kažkokia iš fantastikos srities, o galbūt aš tiesiog jos nesupratau :)Atgal

Naujo vartotojo registracijaPagauk prasmingą mintį...

Deja! Peržengus tam tikrą amžiaus ribą kiekvienas žmogus ima atrodyti taip, kaip jis to nusipelnė.

A.Camus "Krytis"

Skaitytojų vertinimai

Trobelė

Labai patiko


rrenciukas 2018-01-10 14:32:33

Kaltas

Patiko


rituliab 2018-01-10 14:32:26

Kelionių istorijos

Labai patiko


deividas48 2017-12-12 15:29:54

Piramidė

Vidutinė

Mano mėgstama "mišrainė" knygose - paslaptinga istorija, šimtmečiais…
Marta 2018-01-10 14:32:10

Pasiimk mano širdį

Patiko

Knyga patiko, lengvai ir greitai skaitėsi, nors tai…
Marta 2018-01-10 14:32:21

Visi įvertinimai >>