Skaitytų knygų knygynas 
“Žmonių knygos”

Čia galima knygas pirkti, parduoti, keisti, išsinuomoti ... 
Adresas: Valančiaus 16, Kaunas. Darbo laikas: I-V 10-18, VI 10-16, VII nedirbame
 8 (689) 73 576,  8 ( 37) 205 467

Siuntinius, kurių vertė daugiau nei 30 Eur į LP Express paštomatus siunčiame NEMOKAMAI.

Apie mus

Apie mus

APIE MUS

„Jei žmogus turi ateitį, ją turi ir knyga. Juk sykį išmokęs ieškoti knygose džiaugsmo ir paguodos, mes be to nebegalime apsieiti. Daugybei žmonių knygos reikalingos kaip duona ir druska. Ir taip bus, kiek mes beišrastume įmantrių kasečių, televizorių ar kitų pakaitalų…“ ASTRIDA LINDGREN

Skaitytų knygų knygynas arba knygų komisas "Žmonių knygos" įsikūręs Kauno senamiestyje, adresu Valančiaus 16.

Knygyne yra apie 10 000 įvairių knygų, kurias priimame iš gyventojų:

  • išleidimo metai nuo seniausių iki pačių naujausių knygų.
  • žanrai patys įvairiausi: grožinė literatūra, romanai, nuotykiniai kūriniai, fantastika, poezija, dainos, memuarai, biografijos, verslo knygos, psichologija, religija, filosofija, vadovėliai, žinynai, žodynai, knygos - albumai, vaikų ir jaunimo knygos, hobis, maistas, pomėgiai, knygos užsienio kalba ir t.t.
  • knygų būklė vertiname 5 balais. Idealios būklės knygos, kurias ne gėda ir dovanoti :) įvertintos 5 žvaigždutėmis, 4 žvaigždutės - labai geros arba geros būklės knygos, 3 žvaigždutės - knygos stovis vidutinis, knyga pažeista (suplyšusi, nusitrynusi, pribraukyta ir pan.), 2-1 žvaigždutės - tiek dar neįvertinome nei vienos savo knygos :) 
  • knygų kainos GEROKAI mažesnės nei knygynuose. Senesnio leidimo knygos dažniausiai kainuoja iki 10 Lt. Čia rasite LABAI DAUG įdomių knygų už žurnalo kainą :)

Pas mus galite knygas:

PIRKTI - rinkites knygas mūsų svetainėje, arba užsukite į knygyną Kaune, o patikusią knygą įsigykite.

PARDUOTI - knygas reikia skaityti, o ne laikyti... todėl atneškite savo perskaitytas knygas, nekaupkite, netapetuokite sienų knygomis :), namuose pasilikite tik širdžiai mielas, artimas, prasmingas knygas, o kitomis pasidalinkite su kitais skaitytojais. Knygas priimame komiso principu, t.y. pinigėlius už jūsų parduotas knygas atiduodame po to, kai jūsų knygas nuperka.

KEISTI - atneškite savo perskaitytas knygas, mes jas įvertinsime ir už sutartą sumą galėsite išsirinkti knygą (-ų) iš mūsų lentynų.

IŠSINUOMOTI - išsirinkite jums patinkančią knygą ir skaitykite... Nuomos kaina savaitei 0,90 Eur. (jei knygos pardavimo kaina mūsų knygyne iki 5,80 Eur.) ir 1,40 Eur. (jei knygos pardavimo kaina mūsų knygyne daugiau nei 5,80 Eur.).

Dalinkimės skaitymo džiaugsmu... KNYGAS GERA SKAITYTI...


Nereikalingos knygos gali būti reikalingos

Publikuota 2010 m. rugpjūčio 30 d. Dienraštis "Kauno diena" AUŠRA Garnienė

Parduoti ar nusipirkti, mainytis, paskaityti ar tiesiog paplepėti kviečia knygynas "Žmonių knygos", šeštadienį surengęs prisistatymo Senamiesčio gyventojams popietę.

Visos jos panašios

Vienos atrodo tarsi naujos, tačiau pageltusios nuo laiko. Tokios greičiausiai buvo tik dekoracija sovietinėse sekcijose. Kitos – nuglostytos daugybės rankų, ir niekas jau nepasakys, kiek žmonių jas perskaitė.

Kai kurie šeimininkai į knygas pridėjo savo autografų, kai kurie tarp puslapių pamiršo popieriaus skiaučių su visokiais užrašais ar pastabomis, pirkinių sąrašais ir bandymais kažką sueiliuoti.

M.Valančiaus gatvėje naujai duris atvėrusio skaitytų knygų knygynėlio savininkė Vilma Kubilienė neabejoja, kad perskaitytos knygos būtinai ras naujus šeimininkus. Knygos čia – pačios įvairiausios: nuo senos Lazdynų Pelėdos apysakos iki šiuolaikinių romanų anglų ir vokiečių kalbomis. Visgi daugiausia čia – sovietmečiu išleistos lietuvių literatūros. V.Kubilienė prisipažįsta – jau reikia daryti atranką, nes knygos kartojasi.

"Ar priimate knygas?" – kol kalbėjomės su knygyno savininke šis klausimas iš įėjusiųjų pro duris nuskambėjo ne kartą ir ne du. Perskaitytų knygų knygyne nebereikalingas knygas galima ne tik parduoti, bet ir išsimainyti, pasiskolinti. Jeigu skaitytojai neranda, ko ieško, savo pageidavimus gali surašyti ir palikti. Knygyno darbuotojai norimos knygos ieškos tarp tų, kurias miestiečiai atneš kaip nebereikalingas.

Knygą gaila išmesti

"Tokia vieta tikrai reikalinga. Skaitau knygas, noriu įsigyti naujų, o namie joms pritrūksta vietos. Nereikalingas knygas išmesti gaila, o toks knygynas – puiki išeitis. Gal kam nors tos mano knygos bus reikalingos", – svarstė medikė Gina, šeštadienį užsukusi į šalia knygyno surengtą popietę.

Nuo vidurdienio vaikai čia siautė, žiūrėjo aktorės Hanos Šumilaitės spektaklį. Kiek vėliau į skverelį užsukę kauniečiai buvo kviečiami pasiklausyti skaitomos ir dainuojamosios poezijos. "Eiles skaitys ir vaikai, ir suaugusieji. Tai poezija įvairių kartų lūpose", – pristatė V.Kubilienė.

Pasiryžusi pridėti gyvybės ne vienus metus dailininkų gaivinamam skvereliui moteris vylėsi, kad šis šventinis šurmulys padės žmonėms sužinoti – Kaune yra toks knygynas.

"Greičiau tempsiu knygas iš čia namo negu atvirkščiai. Jeigu tik žmona leis", – nusijuokė aktorius Henrikas Savickis. Jis šeštadienio popietę prie knygyno "Žmonių knygos" skaitė eiles ir dainavo. H.Savickis apgailestavo, kad popierinės knygos dabar tampa nebemadingos, jas išstumia elektroninės, tačiau pats prisipažino be knygų gyventi negalintis. "Knyga man turi būti po ranka. Prireikia kokios nors citatos, tai žinau, kur ieškoti. Kai kurias knygas skaitau po kelis kartus", – savo pomėgį atskleidė aktorius.

Džiaugsmas už kelis litus

"Sako, kad jaunimas dabar neskaito knygų. Galiu pasakyti, kad tai – netiesa. Ateina daug jaunų žmonių, kurie renkasi rimtus romanus anglų kalba, kitokias knygas, kokių neranda naujų knygų knygynuose", – lankytojais džiaugėsi V.Kubilienė.

Moteris neabejoja: kompiuterinės knygos nepakeis tradicinės knygos. Ji pastebi, kad į knygyną užsukantys jaunuoliai tikriausiai virtuoziškai nardo internete, tačiau vis vien čia ieško juos dominančių knygų, skaito jas susėdę ant grindų arba nusipirkę aptarinėja su draugais.

Skaitytų knygų knygyno savininkę nustebino tai, kad nemažai žmonių ieško senesnio leidimo pasaulinės klasikos – Honore de Balzaco, Alexandre Dumas ir kitų autorių knygų. Nors dažniausiai romanai yra išleisti naujai, žmonės nori įsigyti seno leidimo knygų.

"Ateina žmogus ir už keturis litus nusiperka savo gyvenimo džiaugsmą", – mostelėja ranka į senų vaikiškų knygų lentyną V.Kubilienė. Pasirodo, senas vaikiškas knygeles dažniau perka ne jauni tėveliai savo vaikams, o vidutinio amžiaus žmonės. "Jie taip apsidžiaugia pamatę knygą, kurią turėjo vaikystėje, kad būtinai ją įsigyja kaip brangų prisiminimą. Viena moteris rado knygą, kurią kažkada pati turėjo, tačiau artimieji ją išmetė, jos neatsiklausę", – pasakojo knygyno šeimininkė.

Į knygyną "Žmonių knygos" užsukę vyresni miestiečiai dažnai stabtelėja ties istorinių knygų lentyna. "Jau pastebėjau, kad istorinių knygų skyrelį lanko tie patys skaitytojai, pasižiūri, ar atsirado naujų knygų. Ypač populiarios knygos apie tremtį", – atkreipė dėmesį V.Kubilienė.


Renginiai Kauno senamiestyje

Publikuota 2010 m. rugpjūčio 28 d. 15min.lt

Pagrindinėje Senamiesčio gatvėje – Vilniaus gatvėje – šeštadienį nuo vidurdienio iki vėlumos vyks šventė „Dailininko diena“, o Valančiaus gatvėje naujai atidarytas knygynas surengė knygų šventę.

Renginiai Kauno senamiestyje   Renginiai Kauno senamiestyje


Sunkmetis komisams pelnų nekrauna

Publikuota 2010 m. rugpjūčio 03 d. "Verslo žinios" Eglė KAPOČIŪTĖ

Nors sunkmečiu žmonės ieško pigesnių prekių, komisai dideliu pirkėjų srautu pasidžiaugti negali. Ekonomikos pakilimo metu komiso parduotuvės parduodavo gerokai daugiau baldų, buitinės technikos, įvairios įrangos, įrankių, drabužių ar kitų daiktų. Į knygų komisus užsukę skaitytojai džiaugiasi galimybe pigiau įsigyti klasikinės literatūros. Kai kuriems rūpi net ne knygos kaina, bet ir priimtinesnis senas leidimas. Senesnio leidimo knygų pardavėjai prekyba nesiskundžia.
Antai knygų komiso "Žmonių knygos" savininkė Vilma Kubilienė LŽ teigė, kad nors veiklą pradėjo šių metų pradžioje, bet jau sulaukė itin daug patenkintų klientų sveikinimų. Esą žmonės džiaugiasi galimybe nusipirkti knygų pigiau, ypač senesnio leidimo arba tų, kurių jau seniai nebėra prekyboje. 

"Ir labai perka knygas, ir daug atneša į mūsų komisą parduoti. Pastebėjau, kad vis dažniau žmonės pradeda nešti knygas iš rūsių, kurios ten buvo laikomos daug metų ir nebebus skaitomos. Taip pat nemažai knygų parduoti atneša naujakuriai, kai iš didesnių butų kraustosi į mažesnius", - pasakojo jauna verslininkė. 

Anot V.Kubilienės, itin populiarios knygos yra iš klasikos serijos bei senesnio leidimo.
Esą komiso lankytojai netgi turėdami galimybę rinktis tarp seno ir naujo knygos leidimo, dažniausiai renkasi senesnį. Neva naujo leidimo knygos yra išpūstos, joms išleisti sunaudojama daug popieriaus, dėl to nepatogios įsidėti į rankinę keliaujant ir panašiai. 

Kaip pasakojo Vilma, nuo šios savaitės komise atsirado pačių pirkėjų išprovokuota naujovė - knygų nuoma. Pasak jos, senesnio leidimo knyga, kurios vertė neviršija 20 litų, savaitei išnuomojama už kelis litus, o brangesnės knygos ir nuoma kainuoja kiek brangiau. 

"Taip pat leidžiame keistis knygomis, t. y. žmogus gali atsinešęs knygą išsikeisti į esančią komise. Norinčiųjų pasinaudoti šiomis paslaugomis taip pat nestinga", - džiaugėsi sėkminga komiso veikla V.Kubilienė. <...>


Kaune duris atvėrė pirmasis knygų komisas

Publikuota: 2010 liepos 7d. dienraštis 15min.lt

„Knygas reikia skaityti“ – su tokiu šūkiu savo veiklą pradėjo pirmasis Kaune knygų komisas, liepos pradžioje duris atvėręs miesto senamiestyje. „Mes džiaugiamės, kad tie, kurie mus atranda ir užsuka pasižvalgyti, būna maloniai nustebinti. Kasdien išgirstame komentarus „seniai to reikėjo“, „puiki idėja“ ir panašiai“, – pasakojo skaitytų knygų knygyno „Žmonių knygos“ atstovai. Pasak jų, knygų negalima laikyti lentynose, dėžėse ar sandėliukuose – kiekviena knyga nori būti skaitoma. Šiais laikais, kai skaitymo malonumas tapo pakankamai brangus, knygų komisą Kaune atvėrę verslininkai ne tik suteikė žmonėms galimybę įsigyti knygų pigiau, tačiau ir leido parduoti savo jau perskaitytas knygas. „Kiekviena knyga turi kažką, dėl ko verta ją skaityti. Mes skaitome tam, kad pažintume save ir tuos, kurie yra šalia mūsų, ir netgi tuos, kurie yra toli. Skaitome tam, kad pažintume mus supantį pasaulį, kad atrastume kažką prasmingo, įdomaus, įkvepiančio ir palaikančio, – kalbėjo knygų komiso atstovai. – Mūsų tikslas yra žmonėms suteikti galimybę iš naujo atrasti seniau išleistas ir galbūt visai nepelnytai kažkur užsigulėjusias ir pamirštas knygas“.

Naujo vartotojo registracijaPagauk prasmingą mintį...

Štai testas, parodantis, ar tavo misija šioje žemėje baigta: jei tu gyvas - ji dar tęsiasi.

R.Bach "Iliuzijos"

Skaitytojų vertinimai

Dviračiu po Žemaitiją

Patiko


Gudaite 2019-06-01 15:28:22

Tai, kas išlieka

Labai patiko

Labai įdomi knyga - tai ypatingas tikras gyvenimas…
vilija33 2021-01-14 15:03:38

Angelo krioklys

Patiko


VilmaSabinaBarbora 2020-05-19 16:57:05

Diplomatija

Labai patiko


abrakadabra 2015-03-18 16:45:50

Kaltė

Labai patiko


Liustark 2020-02-04 09:31:57

Visi įvertinimai >>